• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
26
U agronetu imam obavijest da moram platiti članstvo u polj. komori za ovu i prethodne 2-3 godine, kao automatski sam postao član. Nisu se udostojili ni uplatnicu poslati. Kakva iskustava imate sa njima jeli se mora plati
Nemam blage sta oni hoće, ja sam njima odgovorio na mail neka pošalju uplatnicu doma,a ne da ja moram preko maila gledati. Koliko ima starih ljudi koji nemaju pojma na mail,internet i danasnju tehnologiju.
Neka oni lijepo kao i svi ostali salju uplatnice i bok.
 

nino19

Novi član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
18
Na onom planu isplate bi poravnanje za gpp išlo tek u 5.mjesecu. E sad, dali je to točno, nitko ne zna
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
61
Ponovno sam im ovakav mail poslao, baš me zanima odgovor, ako će ikada odgovoriti. Od mene neće dobiti centa dok ne pošalju uplatnice.
to je ok, ali onda ce trositi novce jos na postarinu :cry:...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Imam jabuku na kojoj je imela. Kad pogledam na tu imelu odmah se sjetim HPK. Nema tu nikakve razlike.
 
  • Like
Reactions: ZJ

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Sogor mi ima parcelu od 1ha...al nema opg...40km od mene je...bi li me mogla agencija zahebavat ako ja d njim sklopim ugovor o najmu i upisem parcelu? Mali sam opg sa 3 ha zemlje...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Nikakvog problema ne smije biti. Bitno je da je on vlasnik. Sklopiti ugovor o najmu i ovjeriti ga kod bilježnika. Samo treba pitati kada se upis može izvršiti budući da su krenule prijave poticaja.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Ma mogu rijesiti upis, samo je pitanje kad ce im odobrit prijenos prava, jer je imao opg prije upisan...to obicno bude tek oko 15.4.
 

mmpoljo

Član
Tu od
5 Velj 2023
Poruka
61
Sogor mi ima parcelu od 1ha...al nema opg...40km od mene je...bi li me mogla agencija zahebavat ako ja d njim sklopim ugovor o najmu i upisem parcelu? Mali sam opg sa 3 ha zemlje...
Bitno da je zakup ovjeren kod javnog biljeznika. U ugovor udmah dodati da Vam daje pravu upisati se u ARKOD.
APPRRR ima sablone ugovora (barem nasa podruznica) pa se moze i njih pitati kako da izgleda da ne bude problema.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
imam šprancu ugovora o najmu...to nije problem...nego me samo muči da mi ne rade probleme oko toga što je parcela 40km od mene...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Nema nikakvog ograničenja glede udaljenosti parcele od sjedišta OPG-a. Barem ja to nisam nikada nigdje u pravilnicima pročitao, a ni čuo za takav slučaj. Za svaku sigurnost nazvati u agenciju i pitati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Možeš imati sjedište opg-a u jednoj županiji,a zemlju u drugoj..udaljenost nema veze..
 

Najnoviji postovi

Na vrh