• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Barka91

Član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
76
Sjelo danas za gromace, 50 posto manje nego prosle godine a i ekoloska sramota! Pricekat cu jos ponedjeljak, a u utorak pismenim putem saljem upit sta se tu desava i ko tu koga….
 

nisamja

Dobro znana faca
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
379
="newguy, post: 1547451, member: 46207"]
😡😡
I slikano i geotagirano. Dosta love nedostaje. Ovo nikako nije dobro.
Netko je pitao da li se sjećamo 2012 g. ,da DOBTO JE SE SJEĆAMO. Čak smo i potpisivali za tužbu i nikome ništa.
Mi smo još 5 g.izdržali u mljekarstvu i rekli zbogom zauvijek.
 

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
68
Ponavljam pitanje, ali čisto me zanima dali je netko dobio konkretan odgovor zbog čega su te mjere tolko smanjene? Bilo tvpv ili neka druga mjera. Za ekološku je tako i navedeno u pravilniku, da se smanjuje ma 157, ali za ostale ne piše, barem ja nisam nigdje pročitao. To su smanjenja za više od 100%
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
143
Puno prijava a premalo novaca u omotnici...samo meni nije jasno kako nisu predvidjeli to jer nema više plaćanja zelenog a i osnovno je smanjeno.. normalno je da će više ljudi prijaviti eko sheme..pretpostavljam da su loše ispregovarali ukupnu omotnicu i novaca jednostavno nema 😡😡 tj manje je nego u prošlom razdoblju a trebalo je po svoj logici bili više jer je sav novac iz EU ...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,360
Izgleda da smo baš svi zakinuti .. Užas !
Ja to više ne razmem, pa ne razmem. Ljudi, da li ste slušali voditelja agencije u Plodovima zemlje? Rekel je da su iznenađeni, a valjda i uvrijeđeni, što je bilo tako puno prijava poticaja, a neke omotnice su ostale prazne pa će se morati kombinirati i prebacivati novce iz drugih omotnica tako da svatko nešto dobije, ali manje nego što je planirano. To je javno izjavio u emisiji. Rekao je istinu i pravo stanje. To što mi to nismo shvatili i nadali se nečemu čega nema to je naš problem. Njima se ništa nije desilo osim malo više posla zbog prebacivanja novaca. Zbog čega je manje novaca za to nema suvislog obrazloženja, a valjda ga ni ne treba biti jer ovce to nisu zavrijedile, a najvjerojatnije ne bi ni razumjele. To je pravo stanje stvari.
Može im se biti dok smo mi takvi kakvi jesmo. Ne smatram se ovcom i ne želim ovca za šišanje biti. Fergusonček je spreman, osigurajte mi cisternu sa gnojnicom i ja bum ju otpelal na Markov trg i zlijal ju. Mene nije šteta jer sam star. Usput bum im razrival sve one željezne ograde kojima su se ogradili od naroda. Neka to onda proglase još jednim terorističkim činom. Pristajem i na to. Ako bumo samo čkomeli i piskarali po forumima ne piše se dobro hrvatskoj poljoprivredi i poljoprivrednicima. Pogotovo onima kojima je to jedini izvor prihoda.
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
143
Totalno podržavam lijeskakc , jer ako više nema uplata, ovo je smanjenje od 30 do 50 %, kako kome, drugim riječima ubojstvo sela 😡😡
Trebaju radikalne mjere, blokirati autoputeve , sve ceste prema moru i zg sa cisternama , prikolicama, balama i traktorima 👍
 

newguy

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
143
Još sljedeći tjedan ako bude nešto i mislim da je to to , živi bili pa vidjeli 🤯
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
658
Ma kako je loše u hrvatskoj poljoprivredi???
Danas 4 firme drže oko 70% proizvodnje mlijeka.
Dolaze nam Ukrajinci, budi napravili 2 peradarske farme valjda 500 milja Eura svaka plan zapošljavanja oko 4000 ljudi (kojih ce biti barem pola nepalaca). Šačica ljudi drži 50% proizvodnje junadi (meso hrvatskih farmi) porijeklom rumunjskih,čeških i slovačkih uzgajivača.
Mislite da oni brinu i pišu o poticajima? Da se njih smije kontrolirati? Ovo što se događa kod nas se ne događa u ni jednoj "zapadnoj" zemlji. A nas predstavljaju i zastupaju isti ljudi kao i prije 15 godina.
Spominje se tu i plodovi zemlje. Osobno sam dao nekoliko intervjua i nakon zadnjeg rekao sam više ne. Jer je cenzura žestoka. Izvuku što njima paše i to je to.
 

nino19

Član
Tu od
4 Stu 2023
Poruka
68
Pa ne znam onda čemu služe svi ti silni pravilnici? Ispada da služe samo da ih mi poštujemo i radimo sve po tome, a oni mogu kako hoće. Ako piše da su maksimalna odstupanja 10%, onda je to 10%, a ne 100% i više. Jel nas netko pita ako nemamo dosta novaca za platiti doprinose, porez i sva ostala davanja? Jel mi smijemo manje uplatiti jer eto, iznenadilo nas?! I vidjeli su prošle godine u 5.mjesecu tko je što prijavio a njih je iznenadilo sad odjednom u 4.mjesecu ove godine kad su trebale već krenuti isplate.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh