• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Istočnofrizijska ovca

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Ja sam poceo nabavljati ovce a cilj mi je imati ist. frizijske. Problem je sto ih ili ljudi nemaju ili nezele prodavati. Trenutno sto se prodaje je preskupo...Ako ti nije zurba nabavi si 2-3-4 neka su bređe pa sam kroz godinu dvije stvori svoje stado...
Ja ih imam trenutno 3 i 6 janjaca malih dva muska i 4 zenske. Ženske ostavljam a muske cu prodati ...
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Piatnje sto se frizijskih tice ovim starijim ovčarima koji ih drže... Dajem im smjesu cca 1 kg na dan u omjeru tj sada im dajem dosta sijena pa sam smanjio na 0.7 kg po komadu dnevno..Omjer je ovaj:

Vrsta hrane Količina na 100 kg-a
Kukuruz 45 kg
Zob 30 kg
Sojina sačma (44%proteina) 10 kg
Suncokret stočni 10 kg
Premiks (ovisan-sano) 3 kg
Stočna kreda (kalcit) 2 kg


I naravno jel imate koju frizijsku za prodati ili barem mlado zensko janje.-)))
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Ujutro cu pitati za ovce. Kakav imate prijedlog sto se ovna tice. Da kupim svojeg ili da pokusam od nekoga uzeti u najam nekog vrhunskog, jel bi netko uopce htio dati takvog u najam da se decko zabavi malo:))?
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Taj u vinici je skup, onaj kojeg si poslao za ovcu trazi 800 kn a janje 400-500 ...vjerovatno cu uzeti 3 zenska janjeta ... to mi nisu neki novci a kako su stari 2 mjeseca za taman pola godine ih mogu pripustiti... Kako mi se ne zuri tj takav mi je i plan od pocetka iduce godine da krenem intenzivnije mislim da to nije lose...
Sta mislis ti?

Btw hvala na oglasima
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Najbolja ovca ali bije je glas da je preosjetljiva...zna li se tko ih drži u RH i kakva su iskustva sa prilagodbom na domaće terene?
 

Najnoviji postovi

Na vrh