• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivan

  • Temu pokrenuo Hurlimann86
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zato niste smjeli gledati razliku tih 1500eura i morali ste odma uzet ph s njim ;)
 
H

Hurlimann86

Guest
marko93 kaže:
Zato niste smjeli gledati razliku tih 1500eura i morali ste odma uzet ph s njim ;)

to nam je i zao bar bi obadva imali ph, ali ako se neće moči zami jeniti onda će i tako dobiti ovaj svoju. ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa ja mislim da kolijevku za ph imaju istu i jedan i drugi samo ti kardan mislim neče pasati njega ćeš možda morati zamjeniti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
kikic MF kaže:
pa ja mislim da kolijevku za ph imaju istu i jedan i drugi samo ti kardan mislim neče pasati njega ćeš možda morati zamjeniti
Ne lupetaj bez veze. Dorado ima integriranu prednju hidrauliku, a ne dodanu od naprijed kak većina drugih traktora.
Koljevka za PH ima grabu za pogon kardana i rupu za osovinu na kojoj se dižu poluge. Isto tak i rupe za (plunger) cilindre koji se razvlače kad hidraulika diže. Drugačiji je i nosač akumulatora (isti stoji uzduž). I da daje ne nabrajam...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovaj XA 80je mrak, da mi je jedan taki sve IMT-jce selim s dvorišta :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
Zato smo mi maknuli i ovog jednog 560 što smo imali čim smo kupili manjeg hurlija.
Ipak je ljepše raditi u novom traktoru nego u starom koji nema ni grijanje i buči da poslje ništ ne čuješ.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ovaj zekan je 6911?
kak te služi, koja je godina i koliko sati?
jesi imao kakvih problema s njim?
 
H

Hurlimann86

Guest
Mrki88 kaže:
ovaj zekan je 6911?
kak te služi, koja je godina i koliko sati?
jesi imao kakvih problema s njim?


Da to je taj dobro oko imaš :D
Dobro nas služi i kad nije boli niti jednog hurlija sve je on radio, godina je 93 i ne znam kolko ima sati jer kad je najviše radio ura mu stala na 2500 rh, a ima sigurno 7-8.
Nije bilo kvarova ali je već imao dosta slabu kompresiju pa je napravljena generalka :D
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Hurlimann86 kaže:
Zato smo mi maknuli i ovog jednog 560 što smo imali čim smo kupili manjeg hurlija.
Ipak je ljepše raditi u novom traktoru nego u starom koji nema ni grijanje i buči da poslje ništ ne čuješ.


Znam kako ti bi, imam doma jednu takvu zvijer kaj sam reži :blackeye
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
hehe, poznao sam ga jer sam s takvim prošlo ljeto kosio i balirao... :D
ovaj moj je od punca, 96 god i skoro 3000 sati, s motorom i hidraulikom za sada isto nikakvih problema, jedino su mu kočnice vrisnule, još prije dvije godine i neće to da popravi, on ga više skoro i ne vozi, sve radimo ja i šogor( njegov sin), a imanje im je na jednom lijepom brijegu pa sam par puta dok nisam naučio spuštati se na cestu zamalo usrao gaće :lol:

inače, jako mi se sviđa, samo je, ko i svaki zetor, spor u transportu, al to nadoknadi svojom snagom... :D
 
H

Hurlimann86

Guest
To je istina da je jako spor ,a li kak veliš da to sa snagom nadoknadi što je istina jer je stvarno jak traktor i neće baš tako crknut ili stat.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jao sve pod vedrim nebom,sram te i stid bilo !!! :oops:
Čija je ta tanjurača sa slike,izgleda mi kao ručni rad..
Koliko imaš ležajeva na njoj,dal si ih kad mijenjao?
Ako jesi,koje marke tj. koja zemlja proizvodnje jesu ležajevi,gdje ih kupuješ,hvala..
 
H

Hurlimann86

Guest
dino kaže:
Jao sve pod vedrim nebom,sram te i stid bilo !!! :oops:
Čija je ta tanjurača sa slike,izgleda mi kao ručni rad..
Koliko imaš ležajeva na njoj,dal si ih kad mijenjao?
Ako jesi,koje marke tj. koja zemlja proizvodnje jesu ležajevi,gdje ih kupuješ,hvala..

A jebi ga nema mjesta pod krovom nemamo ga dovoljno sva sreća da imamo za sijeno, a ima i par strojeva koji su pod krovom :mrgreen:

Tanjurača je FERO COP nije ručni rad :lol:
To tak izgleda jer smo u radu izgubili baterije na njoj , ali smo ju i skratili malo...
Ne znam kolko ima ležajeva i čiji su jer ih još nismo mjenjali.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa na koliko mjesta ti rama drži baterije? Toliko imaš ležajeva...
Kak to da si izgubio baterije,zbog slabog materijala,ili tvojom krivicom?
Kolko dugo imaš tu tanjuraču i koliko je otprilike rali potanjurala,hvala
 
H

Hurlimann86

Guest
dino kaže:
Pa na koliko mjesta ti rama drži baterije? Toliko imaš ležajeva...
Kak to da si izgubio baterije,zbog slabog materijala,ili tvojom krivicom?
Kolko dugo imaš tu tanjuraču i koliko je otprilike rali potanjurala,hvala


Po takvom bi imala 8 ležajeva...
A slab materijal slabo je to sve bilo pričvrščeo pa je zato i to desilo ali smo sad sve pojačali i sad ide super.
Mislim da bu sad 5 godinu, a mi ti puno ne tanjuramo to mi bolje služi za prašenje strništa ili tak neke dračeve, samo smo jedne godine pripremali s njom , ali to nije posel rotobrana je zakon ili sjetvospremač...
A potanjurala je ja mislim da manje od 100 ha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh