• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivan

  • Temu pokrenuo Hurlimann86
  • Datum prvog posta
H

Hurlimann86

Guest
Eto što smo smislili ovih dana :D
Kukuruz je bio pobran najesen ali ga nismo imali kud više staviti pa je ostalo na prikolicama do sad.
Inače nema ni pljesnivog, a vlaga mu je 13.3.





 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Koje je proizvodnje krunjac, ja kupio od Goluba i im am problema ne uvlaci klip dobro kao onaj od calopeka sto sam iao prije. Moram pomalo sipati i iopet nece da ga povuce dole.
i nije m i jasno sto svi proizvođaci postave kontra kacanje na poluge od prikljucka na vratilo, na calopekovom sam to preparavio , a sad moram i naovom. kad ga transportujem samo se parkiram i pustim u pogon, a ovako ga moram otkaciti pa okrenuti, prikljuciti vratilo, prava glupost. onda u radu kad se zatrpam, samo ga na polugama čpodignem i pomjerim i nastavim sa radom, ali ovako ne ide, opet kazem glupost ne viđena.
 
H

Hurlimann86

Guest
powershift kaže:
Koje je proizvodnje krunjac, ja kupio od Goluba i im am problema ne uvlaci klip dobro kao onaj od calopeka sto sam iao prije. Moram pomalo sipati i iopet nece da ga povuce dole.
i nije m i jasno sto svi proizvođaci postave kontra kacanje na poluge od prikljucka na vratilo, na calopekovom sam to preparavio , a sad moram i naovom. kad ga transportujem samo se parkiram i pustim u pogon, a ovako ga moram otkaciti pa okrenuti, prikljuciti vratilo, prava glupost. onda u radu kad se zatrpam, samo ga na polugama čpodignem i pomjerim i nastavim sa radom, ali ovako ne ide, opet kazem glupost ne viđena.

Nebi znao ko je proizvođač, to smo posudili.
 
K

kobac2602

Guest
Svaka čast strojevi su svi za pohvalu nema se šta više reć i vidim da je to sve dosta novo jedina je primjedba odnosno prijedlog zašto nebi krunio kukuruze na neki manji kombajn tako se bar u mom kraju radi a malih kombajna se sad može nać pojeftino
inače svaka čast za strojeve

kolko zemlje obrađuješ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ivane lijep vozni park..molim te reci mi iskreno koliko je rus stabilan u nagibima,u brdskom terenu u usporedbi s hurlijem npr.?
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
izbaci perušač i direktno iz prikolice u krunjač provjereno prošlu jesen . nije mi stalo u kukuruzanu pa sam jedno dva bunkera odma izmrvil i ne smeta perušina krunjač je "mio standard " osijek .
 
H

Hurlimann86

Guest
kobac2602 kaže:
kolko zemlje obrađuješ?

Obrađujemo oko 40 ha sa prirodnim livadama.


abrkili kaže:
ivane lijep vozni park..molim te reci mi iskreno koliko je rus stabilan u nagibima,u brdskom terenu u usporedbi s hurlijem npr.?

Hvala :D
Rus i nije baš za brdske terene jer je visok i uzak, pa nije ni stabilan, a kad sa hurlijem možeš raditi n nagibu kakvom očeš, pogotovo sa ovim novijim koji je širok 210cm.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
dino kaže:
E to se zove ljenost!
Svaka čast na ideji!
:prayer:
Hurliman stvarno se ovakva kompozicija ne viđa često :mrgreen:
 
H

Hurlimann86

Guest
marko93 kaže:
SUper :lol: :D

Jel bilo kakvih problema oko selidbe :?:

Da 2 god čekanja...
a ovo je bilo se ok sam su morali zamjeniti koljevku jer ova nije imala pripremu za ph.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Nije li ti kardan malo prespor?
 
H

Hurlimann86

Guest
skladistar kaže:
kolka je nosivost prednje hidraulike i na kolko se vrti krdan?

Pa ja mislim da 2t možda i više može sigurno dići, a vrti na 1000 okretaja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jel ima dvosmjerne ili jednosmjerne cilindre :?: ,ima plivajuči hod :?:
 
H

Hurlimann86

Guest
marko93 kaže:
Jel ima dvosmjerne ili jednosmjerne cilindre :?: ,ima plivajuči hod :?:

Ima jednosmjerne i plivajuči hod ima.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Hurlimann86 kaže:
skladistar kaže:
kolka je nosivost prednje hidraulike i na kolko se vrti krdan?

Pa ja mislim da 2t možda i više može sigurno dići, a vrti na 1000 okretaja.
To je ok,a onak optimalno recimo u radu kolko bi bilo da prvi kraj previse
ne trpi?
Recimo neki malcer od 400-500 kg?
 

Najnoviji postovi

Na vrh