• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izmjena krovišta

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
ni na moj krov nebu išel špleh, taman da trebam samo nekakvi kokošinjec prekriti. dosta mi je susjedovog, ko da netko po lonci nabija.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ili nameči stare vanjkuše i poplune susedu na krov.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve stima pa ni muhina idea nije za hitit:biggrin:.
Al ako se vec stavi lim na takve ajmo rec gospodarske objekte,pa ne spijete u stali ili supi da vam bu smetala buka tuce ili lupkanje kise,uostalom ne pada kisa svaki dan.:^):.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ni na moj krov nebu išel špleh, taman da trebam samo nekakvi kokošinjec prekriti. dosta mi je susjedovog, ko da netko po lonci nabija.

Svaka crkva ima limeni toranj pa se pop ne buni a kaj malo ruži kad pada tuča more se nekak a kaj kad 5 susjeda imaju silokombajne i koriste dva put dnevno u različito vrijeme sve je to čar druženja :icon_fU:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Da, samo kakav, bakreni, barem moja ima.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Danas mi pozvonila građevinska inspekcija. Netko me prijavio da radim bez građevinske dozvole. Sad inspektor poslikao i rekao da ću dobiti pismo i da moram dojti u njegov ured sa papirima. Situacija je takva:
Ispod starog krova sam imao terasu u potkrovlju koja išla niz cjelu kuću. Sad sam na toj terasi (pod krovom) zazidao 6 kvadrata sobicu koju budem spojio sa unutarnjom sobicom - znači rušim pregradni zid.
Oblik krova je isti, samo što sam na zadnjoj strani malo povećao kučicu koja je bila. Sljeme na istoj visini, gabarit isti, jedino sam malo smanjio kut krova tako da nemam više stepenicu u krovu kako sam imao prije.

Jeli zbilija trebam građevinsku dozvolu ako mjenjam krovište i zatvorim komad terase koja je pod krovom? Znači dozidavam niti niš nego samo zatvaram?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Danas je nažalost tak. Niti na wc nebreš bez papira. Čim kupiš vreću cementa, trebaš građevinsku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Otidi pa pitaj.
Objasni da ne mijenjaš gabarite, već samo obnavljaš krov (ako ga obnavljaš).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Meni su rekli da ako samo obnavljam krovište i ako ne mjenjam gabarite da onda ne treba papire,sad ne znam da li se nešto u međuvremenu promjenilo.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Danas mi pozvonila građevinska inspekcija. Netko me prijavio da radim bez građevinske dozvole. Sad inspektor poslikao i rekao da ću dobiti pismo i da moram dojti u njegov ured sa papirima.

nisi ti njega dobro razmel, htel ti je reći da mu trebaš donesti kuvertu da ti ima v kaj pismo deti
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hebem ti takav zakon, nigde niš ne piše konkretno ili nitko nezna ništa. Sve ovisi kolko imaš i kakvu vezu moreš potegnuti. Sad me maltretiraju susedi jer imam novi krov.
Počekal budem pismo kaj bu došlo kaj točno veli jer sam se smrzel u onom trenutku, nisam točno nit znal kaj da ga pitam.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Tlocrtni gabariti nemaju veze, ti naime povećavaš/prenamjenjuješ stambeni prostor, a za to treba imati papire. Situacija iz prve ruke. U stanu imam 2 balkona/lođe, veči koji je zatvoren, ali je i dalje balkon, te manji koji je zatvoren i pretvoren u stambeni dio. Znači izolacija, intalacije, srušen zid i tako to. Za taj manji je trebalo provesti legalizaciju. Tako da pretpostavljam da trebaš imat papire, ako ništa drugo da ti mogu skubicirat objekt , te prema tome plaćaš pristojbe. Tu legalizaciju je pokrenuo netko iz grada na nečiji prijedlog:icon_oak:, tak da sam doveden praktički pred gotov čin. Naravno, nisam samo ja tu tom procesu, več koliko čujem svi koji su na taj način radili.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
haha Meister Eckart :biggrin:

Pa sad da vidim. U biti sam točno to i radio, zatvorio komad balkona i to bez papira. A ja budala se nisam informirao prije, ovaj prijatelj koji mi radil krov rekao da netreba nikakve papire jer ne mjenjam oblik nit niš. Nadam se da nebudem preveliku kaznu moral platiti :icon_rolleyes:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Čuj taj sex od pišljivih 4.8m2 bude me izašao oko 2500kn, sve zajedno sa komunalnom, kaznom i dokumentacijom. E sad, pošto si ti izveo zahvate nakon cijele galame oko legalizacije, tko zna kak bude.....al definitivno javi dok saznaš.
Veli bratić, koji se sa time bavi, onak laički rečeno, da ne treba raditi legalizaciju svega onoga što se bez nekih večih zahvata može vratiti u prvobitno stanje, naravno ograničeno sa m2, te ono kaj je vezano za kuću, ali u slučaju da bi se kuća srušila, ostalo zasebno stajati(terase, nadstrešnice....).:icon_rolleyes:
@Meister Röhrich:icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Hebem ti takav zakon, nigde niš ne piše konkretno ili nitko nezna ništa. Sve ovisi kolko imaš i kakvu vezu moreš potegnuti. Sad me maltretiraju susedi jer imam novi krov.
Počekal budem pismo kaj bu došlo kaj točno veli jer sam se smrzel u onom trenutku, nisam točno nit znal kaj da ga pitam.

Da li imaš građevinsku od tih objekata od prije?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Imam, sve uredno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Što ti piše u toj građevinskoj dozvoli ?

Ja imam građevinsku tamo iz 80-tih, piše samo orjentacija krova ( recimo krov na 2 vode, nagip prema cesti), visina sljemena (11m) te tlocrtni gabariti (8x12m).

Za ono što se unutar toga događa te nebi ntko smjel maltretirat.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
evo, ja malo gledal neke stare slike pa našel neke od izmjene krova od prije 15 god.
 

Prilozi

  • IMG_7529.jpg
    IMG_7529.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 122
  • IMG_7531.jpg
    IMG_7531.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 132
  • IMG_7527.jpg
    IMG_7527.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 126
  • IMG_7530.jpg
    IMG_7530.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 123

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Što ti piše u toj građevinskoj dozvoli ?

Ja imam građevinsku tamo iz 80-tih, piše samo orjentacija krova ( recimo krov na 2 vode, nagip prema cesti), visina sljemena (11m) te tlocrtni gabariti (8x12m).

Za ono što se unutar toga događa te nebi ntko smjel maltretirat.

Građevinska od kuće je iz 70ih. Ne piše ništa o visini krova il slično.. Sutra mi dolazi arhitekt pa će mi reći jel što ne valja i kaj me očekiva. :icon_toilet:
 

Najnoviji postovi

Na vrh