• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada deflektora za plug

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nije, 10" je ,a ja sam kasnije proširio drugu brazdu za 32 mm ,jer sam takav materijal imao.To se na ovoj slici ne vidi ,jer je slikano prije toga.
itp, poslikal bum ,samo danas ne stignem.
 
Posljednje uređivanje:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Evo ,itp, nisam te baš razumio , al mislim da možeš vidjeti kaj te zanima.
 

Prilozi

  • DSC_0725.jpg
    DSC_0725.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 250
  • DSC_0724.jpg
    DSC_0724.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 235
  • DSC_0723.jpg
    DSC_0723.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 239
  • DSC_0722.jpg
    DSC_0722.jpg
    67 KB · Pregleda: 232

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
upravo to, svaka čast, lupio bi ti hvala, ali neda mi komp, prestar je. zanimalo me kako pobliže izgleda na spoju. vidim da je deflektor malo uvučen, ja sam ga mislio malo izbacit, tj da bude poravnan s daskom, a sad mislim da neću. sviđa mi se i kako je poravnat s krajem daske, to i ja mislim napravit, oni plastični obavezno izvire, pa se brzo napune korova...
danas i ja nešto radio, za početak samo popuštanje. kasnije mi je bila zima pa nisam bušio, to ću u ponedjeljak. ali, mislim da neću bušit više od 8 mm, a onda ugrijat i četverokutnim probojcem oblikovat rupu po glavi šarafa...

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
A zašto taj deflektor mora biti od tako " savršenog " matrijala ?
Prvo napravi od "običnog " lima , pa kad definiraš oblik i geometriju idi korak dalje .

Ako plastični obavlja funkciju onda je limeni od 4 mm tumač .
A njega možeš i na njivi oblikovati kako ti paše .
Feder platu na njivi možeš samo gledati preko ramena s vozačevog sjedala .
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja nisam ovo napravil , tak sam kupil plug ,pa da pomognem čoveku ak mogu .
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nije problem materijal, sva ona klješta na slicu sam radio od federplate. imam ih masu, prije nekog vremena je jedna prikolica rađena od tamića išla u rezanje, pa su je ostalo toga... sad radim motičice, oni mali trokutići, od federplate isto. čak bi mi bio veći problem naći oko kuće komad flaha tih dimenzija, to se brzo potroši, pa ako se i kupuje, kupuje se namjenski. ovoga ima kolko oću, barem za sada. još da mogu ugljena nabavit u neograničenim količinama, bio bi glavni ;)
misliš da se flah ne bi savijao? ako bi flah izdržao, odma idemo u serijsku proizvodnju :icon_weed: moram i prednji promjenit, i on je popuco oko donjeg šarafa, mogo bi to probat od flaha malo jačeg. problem mi je što je dobar dio zemlje težak, pucaju i pera i deflektori kad je suša.
radio sam nedavno s jednim 756 vk s deflektorima od federplate, ali nisu baš nešto bili učinkoviti, mal im je bio nagib, a dosta kratki.
@imbro, moram i ja ove izmjerit prije bušenja, nisam siguran koji su :icon_scratch:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ako trebaš oblik, mogu ti posuditi onaj moj, da po njemu napraviš.......
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ma jok, imam ja plastične, prednji je klimav, a zadnji je otpo. np, tnx ;)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
počela proizvodnja :D:









ide u popušteno borer ko u maslac, hvala na savjetima...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kad ga kujes i otpustas ides do zutog usijanja. kad zavrsis i trebao kaliti nezagrevaj ga toliko. to boje trule visnje i onda naglo hladiti u cemu hoces
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kaljenje će bit u vodi, nemam trenutno ulja. razmišljam da ga ni ne zakalim odmah, imam iza kuće jedan komad za preorat, pa možda prvo da vidim kako se ponaša, da ga eventualno još doradim ako ne bude dobro. ali pratit ću sve dimenzije plastičnog, osim visine i širine. nagib, dužina i raspored rupa su isti.
nastavak slijedi...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
malo sam se igro ovih dana, pa je deflektor u završnoj fazi. sad još brušenje, kaljenje, zadebljanja oko rupa (da ne ubacujem platne ovako) i još bi ubacio komadić flaha na prelaz s deflektora na dasku, sa zadnje strane, da se ne kupi trava između... dali je možda previše savijen? nisam ga uspio isprobat, skroz je mrljavo i blatnjavo.





ovdje nije prišarafljen do kraja, pa izgleda dosta obješenije:


ovo je zašarafljeno:



 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Možda je u vrhu malo previše zakošen, no prvo probaj nekakvu masu zaoravati (slama, kukuruzinac) pa budeš vidio dal se bude štopalo ili ne, ispoliraj ga dobro da se svijetli i trebalo bi ići.
Nego kog će ti vraga ove podloške između nosača i deflektora, baci to i pusti ga nek prilegne na nosač!
Neboj se ako bude kakva zračnost (kak bi ja po domači rekel luft) između daske i deflektora, to se napuni sa zemljum u prvih par krugova i nebudeš ni znal za to.
Koliko sam ja deflektora prepravljal i postavljal na plugove i nisam se niakd zamaral s tim nekim razmacima. mene samo kosina i vicina zanima, nikaj drugo!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to se i meni čini, malo da je vrh ispravit, ali probat ću ovih dana... duplo je tanja federplatna od orginal plastike, pa mi se činilo onako malo ružno kad je uvučeno :D:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Da li bi ovo bio dobar kut ( nagib ) deflektora ??
 

Prilozi

  • 2014-01-06 15.40.33.jpg
    2014-01-06 15.40.33.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 1,218
  • 2014-01-06 15.40.19.jpg
    2014-01-06 15.40.19.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 428

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pitanje je koliko će ti to imat efekta, samo prati liniju daske. pogledaj zadnju sliku kod mene, to je orginal deflektor. vidio sam negdje slavonca s tvornički povišenom daskom, ne znam kako to funkcionira u praksi... imam ja alkara 1x16 s orginal čeličnim, samo nije kod mene, a bio sam kod tog prijatelja jučer, sliko bi ti i izmjerio da sam znao. u svakom slučaju, izbačen je izvan daske i lagano oboren prema dolje, a mislim da je kut kao i kod tebe, jedino je položaj drugačiji...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ovo je tek u pocetku izrade zato, bolje pitat nego prekrajat poslje ! Meni je najveci problem stopanje na koljenu iznad daske na pocetku! Zato ga mislim povuc malo napred i mislim da bi bio bolji da je duzi, a lako ga je povinuti na kraju !!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Malo ga izravnaj, smatram da nije dobro da je toliko nagnut prema dolje, to bi se moglo štopati.
Bitno da deflektor dođe odmah iznad daske i da onaj gornji dio zemlje sa masom koja se zaorava zaustavlja i baca u brazdu i to je to.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Na slici je malo vise nagnut, jer je samo prislonjen na dasku. Znaci, ne mora biti ravan sa daskom ??!
 

Najnoviji postovi

Na vrh