• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada deflektora za plug

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel ti nije bolje nabavit drugi plug, jednobrazni? pretpostavljam da se štopa u kukuružnjaku, a pto je i nizak i plitak...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za moje potrebe je dovoljan ovaj, samo jedan plug ! Da sad kupim jednobraznjak, ovog mogu prodat, samo ne znam kome ..... mislim, kome jos treba takav plug .....
Zato cu ga poslozit da mi sluzi za ovo malo zemlje koliko obradjujem !!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jednobrazni su jeftini dosta, a koliko sam shvatio ti radiš dosta kukuruza, pa kukuružnjak zaoreš s jednobraznim, a sve ostalo s pto. ako hoćeš, pogledam ti ja ovdje, vamo ih ima dosta što se ne koriste, znam za barem 5-6 kom. samo u mojoj ulici. e sad, pitanje je dali ih hoće prodat. mislim da će ti bit problem zaoravat kukuružnjak s niskim plugom svakako.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
U tu svrhu sam napravil roto malcer ! Da posjecem i usitnim kukuruzovinu prije zaoravanja !! No, opet se dogodi da mi digne brazdu vislje daske pa ne preokrene nego se zastopa na koljenu . . . ako mi ovi deflektori ne rijese taj prnblem, idem u nabavu jednobraznjaka, alí VK !!
Pogledaj pa javi . . . dobro je imat informaciju !!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
mislim da će ti to uvijek bit problem s pto. ili da probaš orat malo pliće... pogledat ću okolo, ima toga ko pljeve, a garantiram da će ti bit lakše. ako ti deflektor bude mekan ispravit će se brzo, pa opet ništa. ili da ga napraviš od nečeg tvrđeg, ko ovaj moj od federplatne...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ne orem duboko. Nije kod mene zemlja tak " pitoma ", a i dovoljno je za kukuruz tal duboko kolko mogu orat. Defovi jesu od plocevine, al cu nosace napravit jake pa nece doc do piganja !!
Nadam se ?!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
deflektor isproban, ima par slika u temi oranje. za sada zadovoljan, mislim da ću izbacit podloške, kao što šanana kaže, a bome, mislim da ću i napravit prednji, pa skinut ono plastično smeće...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ništa nisam mjenjo, sve je kao na stranici prije. samo sam ga zakopčo. sutra ću ga ispolirat, obrusti rubove i još malo upustit rupe. onda idemo u ozbiljne poslove :D:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
slikat ću sutrašnji "superfiniš" svakako... samo polako, ako što zapne, tu je forum ;) pročitaj čitavu temu obavezno, meni su dosta ljudi pomogli savjetima...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
danas nadodao komad flaha, nadam se da će spriječit nakupljanje trave između deflektora i daske:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406



ovako je kod mene to riješeno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Pogledajte di ovaj ima deflektore
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NN9l0VKJCJ8&feature=youtube_gdata_player[/YT]

Ima li netko slike deflektora iskljucivi pto2.25
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Pravim deflektor za svoj plug 16" jednobrazni, našo sam podatak o dužini ali nisam našao kolika treba biti širina deflektora, jel neko zna taj podatak ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Jel se isplati raditi deflektore ? Neki dan gledam u trgovini 100 kn. Takve sam kupio prije 10-tak god na IMT 755 i još uvijek ista cijena. Mislim da su 1 cm debeli
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Imam neki komad pločevine 60cmx11 cm debljine 11cm, pa sam mislio to iskoristit. Morat ću ipak provjerit kolka je cijena za moj plug, ako je 100 kuna onda se neisplati pravit, iako sam nosač deflektora več napravio.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
11 cm je sasvim dovoljno. nije bitno cm više manje, bitan je efekat. isplati se pravit ako imaš alat. posla samo za izrezat, izbušit i savit. a uštediš 100 kn.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Evo izrađen deflektor i nosač, još treba izbušit rupe i zavarit deflektor za nosač, ja mislim da če obavljat svoju funkciju.
pemhg81c2tnnym0tv8.jpg
[/URL][/IMG]
i3dvt0q078jriijlo5pq.jpg
[/URL][/IMG]
x3hgyv5dl5561xvpyulk.jpg
[/URL][/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh