• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada deflektora za plug

  • Temu pokrenuo DevelopmntDiggie
  • Datum prvog posta

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Lemeši orginali 75 maraka za oba ( 300 ) kuna
Šaraf komad 0,7 maraka ( 2,80 kuna )
to sam kupio u Bosni
Deflektori 110 kuna svaki . isto orginal Plamen .
Kad sam bio u Bosni malo sam pametovao i bilo mi puno dati 48 maraka za oba deflektora ( 192 kune ) pa sam u Sisku platio 220 . Zaj...o sam se ali šta možeš .

Neznam da li će se štopat no to su za 10" i 12" IMT plugove . Kupio bi ja kao tvoje no nema ih u blizini pa sam uzeo ove .
Kad isprobam javim kako se ponašaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ako su to isti deflektori kao kod mog šogora onda žali bože novaca. Motaju se kad naleti malo više zemlje na njih. Samooštreće lemeše sam kupio prije 6-7 god u bosni na placu za IMT 755 VK i nakon oko 20 rali potrošeni i nejdu više ni u vlažnu zemlju
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Za deflektore ne mogu tvrdit kako će se ponašat jer ih nismo probali . Za ovaj lemeš sam siguran da bez problema ore preko 100 rali . Imam na jednobraznom plugu 16" samooštreći od istog proizvođača i nakon 30 rali je kao i kad je kupljen .
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Imam isti takav plug sa metalnim deflektorima i u kukuružinju ne pomaže ništa. Štopa se prenizak je probal sam sve moguče načine: skidal crtala, deflektore i opet neide. Jedino ako malčiraš onda deflektori dođu do izražaja.

Pogledaj u temi oranje,oranje,,,plug sa deflektorom 14"+imt539 kako zaorava?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
@Stjepan to se odnosilo na prvi post ove teme radilo se o IMT plugu 2x10" jednostavno nije stvoren za kuruzinje. Za plug 14" znam kak radi u kukuruzinju.
Imas u temi oranje moj video i sa 2x10" i 1x16" sa IMT 539.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo mog deflektora, moram ga još postaviti na plug......nosač sam dobio od jednog člana foruma (itp), pa mu se još jednom zahvaljujem........ostalo je još oko pola jutra za orati, pa ću ga tamo isprobati........godina proizvodnje mu je 1980, pa se nekako bojim da nepukne, ili da se neće štopati na njemu.......


original imt, oznaka IMT 750 D:


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ti je klasični nosač deflektora za 14"/16" dasku, znači jednobražnjak 610.10 ili imt 757/758 odnosno FOP 610.14...
Neznam na koji plug budeš montirao dali ti bude pasalo gore.

Ne zamaraj se previše s tim plastičnim deflektorom, ak ti se bude uvijao ili pukne, baci to u smeće i za nekih 60-80 kn uzmeš metalni deflektor, po mogučnosti bolje uvijen, montiraš gore i mirno oreš :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ovo plastika?
Ovaj nosač meni izgleda kao da je savijen u radijus ?
Moj nosač je bio samo savijen pod nekin kutem .
Kako rekoh kupio sam plastični radi uzorka , prošle nedjelje hodam i gledam kako da ga se riješim .
Ako hočeš pošaljm ti ga ?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Deflektora plastičnih sam potrgao ni sam neznam koliko jer pucaju čim temperatura padne bliže nuli . stavite metalne i povarite ih na početku za dasku da se ne može rašriti i da nema zuba jer tu zapinje korov i kukuruzovina i dolazi do štopanja . Dobro je imati veća i oštra crtala .:icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Plastika je, vjerojatno kvalitetna ako je original (nekad su se radili u crnoj i zelenoj boji i ti su trajali godinama) pa možda ne pukne odmah.
Meni se nosač čini skroz uredu, no možda se i varam, kaj tebi izgleda savijeno??

Današnji deflektori od sive plastike, izdrže eventualno dva kruga u pravoj zemlji, odnosno u svakom dubokom oranju pukne nakon par krugova.
Zato od željeza....!!!!! :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nisam još orao sa deflektorom.......i dobro je zaoravalo kukuruzovinu.......al svi pričaju kako je bolje, pa ajd idem probati.......deflektor je ostao, tj jedino je to ostalo od rata, od mehanizacije, jer je bio skinut s pluga.......a nosač sam dobio, pa da probam montirati i probati da li će bolje raditi......

sa ovim 1x14 nisam imao problema sa štopanjem, uvijek kada se malo nakupi, u radu samo kukuruzovina ode u jednu stranu i padne u razor, u drugom prohodu se zaore i to je to.......sa 2x10 nisam probao kukuruzovinu zaoravati......pa više ni strnište, jer ne nemoguće zaorati ono iza kombajna........ako se nezapali, a 1x14 to odlično odradi........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer sam obnovio stari poderani deflektor na 2. brazdi 757 pluga sa komadom federpalte :)

Za mene bolje od originala, a cca 80 kn ostaje u đepu!

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A mogel bi, no za sad nije u prve 2 rali. Dok poorem ostatak budem videl, no čisto sumnjam da bude.
Večinom su mi pucali nosači, obadva su več vareni i pojačavani :)
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
var ako je dobro zavaren nece nikad puknut,jel neko zna mozda kako izgleda nosac za landsberga 3+1 12"
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja sam vario dasku prije tri godine, pukla je po pola rupe zadnjeg vijka koji nosi pero. i evo je i dan danas, ore ko pravi :D:
@ŠANANA, jesi savijo taj komad ili si ga samo ubacio? znam da je federplatna u pitanju, ali me zanima dali je to dovoljan zakrivljeno?
i jedno pitanje za sve, kako probušiti federplatnu za deflektor? autogenim aparatom ili probojcem (ili duršlagom, kako bi rekli naši stari :icon_mrgreen: )
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bila je tak zakrivljena kak je, samo sam ju napasal na stari deflektor i dobro zavario.

Moram dati našem lokalnom kovaču shemu kak da napravi dobre deflektore za IMT plugove, ovi kaj sad radi previsoko su postavljeni na nosače i malo zemlje love, no bude on te sredio, moral bi deflektor stajati ko na vogel plugu, to je onda druga priča.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
RECA boreri za inox i sa osječajem i bušiš bez brige,al naravno sa malim brojem okretaja jer sve se da skurit i uništit.
 
Na vrh