• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada utega za 539

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Posto nema utega za kupi, mislio sam ih zabetonirati, stavit staru felgu, malo zeljeza savit untra za armaturu i zalit betonom. jedino neznam jel bolje napravit is komada ili 2 po pola i jel bi bilo dobro da se stave kakve cijevi za serafe kojima bi se serafalo za felgu da netreba busit, ili bi bilo bolje zaliti serafe pa poslje samo s mhaticom ptitegnut
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Posto nema utega za kupi, mislio sam ih zabetonirati, stavit staru felgu, malo zeljeza savit untra za armaturu i zalit betonom. jedino neznam jel bolje napravit is komada ili 2 po pola i jel bi bilo dobro da se stave kakve cijevi za serafe kojima bi se serafalo za felgu da netreba busit, ili bi bilo bolje zaliti serafe pa poslje samo s mhaticom ptitegnut
Pa ako napraviš iz jednog komada , kako ćeš ih staviti i skidati.....jedino da skidaš kotač.Mislim da su i originalni utezi iz 2 polovična komada.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
a zasto si ne napravis kuku ispred haube i samo izbetoniras betonsku kocku i objesis za tu kuku :p

Pa ako napraviš iz jednog komada , kako ćeš ih staviti i skidati.....jedino da skidaš kotač.Mislim da su i originalni utezi iz 2 polovična komada.
neki imaju 4 komada
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ma napravit ču 4 kom ko u orginalu, iako se vjerovatno nebudu skidali nikada, trebaju gotovo uvijek (oranje, raljenje, tanjuranje i vitlanje) a najviše za muličanje jer prednji kraj diže dosta.
a što se tiče betonske kocke napred, nebih htio opterečivat prednji most, i ovako ima lufta, a napred ču stavit kuku i šipku koja če rušit debelišče kod muličanja jer se hauba dosta uništava i štopa kiler liščem
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
ma napravit ču 4 kom ko u orginalu, iako se vjerovatno nebudu skidali nikada, trebaju gotovo uvijek (oranje, raljenje, tanjuranje i vitlanje) a najviše za muličanje jer prednji kraj diže dosta.
a što se tiče betonske kocke napred, nebih htio opterečivat prednji most, i ovako ima lufta, a napred ču stavit kuku i šipku koja če rušit debelišče kod muličanja jer se hauba dosta uništava i štopa kiler liščem

ne kuzim,zasto ti treba za oranje, raljenje, tanjuranje i vitlanje??
pa to ni netrebas na fergiju...ja utege nikad ne koristim a ni moj tetak kod vitlanja :D
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Jer je prelagan naprijed, a teren dosta brdovit, u oranju u brdo prednji kraj dosta skace, isto je i u drugim poslovima, kod slajsanja pogotovo, evo prosli tjedan sam drva vozil is jame na prikolici i brat se vozil na haubi, i jedvice je izaslo, da nije bil napred na haubi vjerovatno nebi izasal, teret je bil na granici ali tako je gotovo svaki put
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Malo je skuplje,al mislim da bi ti bolje bilo da koristiš neku pločevinu,izbušiš rupe i gotovo.2 komada obavezno,tj.polovice.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja cu sebi sloziti od sine od vlaka imam jednu od 190cm nju narezem na 30 40 cm duzine i na prvu zavarim piksu da se moze staviti na prednju vuvu na klin.onda zavarim na nju dvije sipke a ove ostale komade sa autogenim naprevim rupe i samo dodajem koliko hocu komada tako nesta si napravi da te ispadne jeftinije i to cu koristit vj samo dva puta godisnje.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
bolje si ti nabavi poluautomatsku kuka za fergaca pa nece biti problema sa prikolicom
a ovo sto si rekao za oranje, tanjuranje za to nema potrebe stavljat utege...kod mene je isto brdovit teren pa mislim da ti je to bezveze stavljati
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
za vuču te prikolice ti netrebaju utezi napred, problem je u kuki, po ovoj prvoj slici
se vidi da ti je kuka previše iza traktora i stvara krak sile(polugu) koji ti diže traktor, to se
i meni dešavalo na 539 sa takvom kukom( to je ona u lepezi koja se može zakretati lijevo desno ?) ,
a onda sam izbušio novu rupu na toj šipki koja ide ispod trupa i maksimalno je povukao
do trupa traktora i nema šanse da ga digne (traktor :D) a vozio sam čezu sa 6
metara hrastovine uz brdo od 10-ak % ili skoro 3 kubika pijeska što je puno teže od
ovoga što je na toj prikolici, čak sam i onaj dio za kvačenje (gdje je gornja rupa), preradio
jer je orginalni smetao za privlačenje kuke što bliže trupu . mislim da negdje imam slike
te kuke , pa ak te zanima ...
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Jer je prelagan naprijed, a teren dosta brdovit, u oranju u brdo prednji kraj dosta skace, isto je i u drugim poslovima, kod slajsanja pogotovo, evo prosli tjedan sam drva vozil is jame na prikolici i brat se vozil na haubi, i jedvice je izaslo, da nije bil napred na haubi vjerovatno nebi izasal, teret je bil na granici ali tako je gotovo svaki put
nije mi jasno kak tzi uspije s fergijem orat ugrdo xD
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kupio sam tri ovakva utega, treba mi jos 3 ili 4, ali neznam od kojeg su traktora,

images
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
a ja 3 platio 70, vjerujem da cu druga tri platiti vise ali je jos jedan malo i daleko si
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
pogledajte dečki na otpadu moj susjed kupio za fergu utege za 3 kn po kili.nisu original ali je on napravio ploču na koju ih kači i skida po potrebi pa su ko original,
 

Najnoviji postovi

Na vrh