• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izravna prodaja seljačkih proizvoda

F

Frosty

Guest
Da li zna mozda netko kako ide procedura ako si registrirao vocnjak na d.o.o. a ne na OPG :S.
Za kupone znamo i placali smo tako sezonske radnike, ali kako ide ova prodaja na štandovima, ispred kuce...obitelj smije, ne smije prodavat, fiskalizacija...moze mala pomoc :(
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da li zna mozda netko kako ide procedura ako si registrirao vocnjak na d.o.o. a ne na OPG :S.
Za kupone znamo i placali smo tako sezonske radnike, ali kako ide ova prodaja na štandovima, ispred kuce...obitelj smije, ne smije prodavat, fiskalizacija...moze mala pomoc :(

odi u županiju i pitaj,pa nećeš valjda raditi kako ti netko napiše na forumu,zbrka je oko svega toga i većina ne zna kako i šta je ispravno,zato najbolje odi i pitaj.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Da li zna mozda netko kako ide procedura ako si registrirao vocnjak na d.o.o. a ne na OPG :S.
Za kupone znamo i placali smo tako sezonske radnike, ali kako ide ova prodaja na štandovima, ispred kuce...obitelj smije, ne smije prodavat, fiskalizacija...moze mala pomoc :(

d.o.o= fiskalizacija=samo zaposleni smiju prodavati.
OPG=oslobođeni fiskalizacije=samo članovi i nositelj mogu prodavati,a drugi na kupone+PDV na posao.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
d.o.o= fiskalizacija=samo zaposleni smiju prodavati.
OPG=oslobođeni fiskalizacije=samo članovi i nositelj mogu prodavati,a drugi na kupone+PDV na posao.

a kaj s onom uredbom od 5.7. da i d.o.o. može prodavati vlastitu poljoprivrednu proizvodnju bez fiskalizacije?:^):
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
a kaj s onom uredbom od 5.7. da i d.o.o. može prodavati vlastitu poljoprivrednu proizvodnju bez fiskalizacije?:^):

Upravo tako...pogledaj si "Perfu"d.o.o. prodaje jaja iz vlastite proizvodnje bez fiskalne blagajne...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
o tome i pričam,ljudi ne znaju ništa. dakle,prodaja vlastitih proizvoda nema fiskalizacije,prodaja tuđe robe fisklaizacija,bio OPG,doo ili neznam što. jedino što je sad u modi,napravim ugovor sa nekim tko sadi lubenice da mi je dao pola u najam ili da radimo skupa i riješena stvar,prodajem svoj proizvod.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Evo ja skupljam sve informacije pa da pitam i ovdje. Znači ako otvorim opg, (inače imam uzgoj svinja) pa da mogu tražiti i poticaj za sve posijano. Zanima me da li ću ja moći na tržnici prodati i svoje povrće bez fiskalizacije ili to ne mogu. U budućnosti milimo prijaviti i dopunsku djelatnost opg-a preradu suhomesnatih proivoda- Znači da li ću ja moći prodati svoje proizvode (povrće i voće) na tržnici? Što sve treba za to?
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Molim Vas ako netko zna kako se može sudjelovati na sajmovima npr proizvodi hrvatskog sela i slično? Koji uvjeti su i mogu li ja prodavati svoje proizvode tamo. Imam opg, ali nemam za dodatnu djelatnost?
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Molim Vas ako netko zna kako se može sudjelovati na sajmovima npr proizvodi hrvatskog sela i slično? Koji uvjeti su i mogu li ja prodavati svoje proizvode tamo. Imam opg, ali nemam za dodatnu djelatnost?

Za prodaju na prigodnim sajmovima potrebno je samo imati OPG, ispuniti prijavnicu i platiti organizatoru, nekad cijene za sudjelovanje znaju biti paprene pogotovu u trgovačkim centrima. Sajam Proizvodi hrvatskog sela na Bundeku je sajam besplatan za izlagače, samo se ispuni prijavnica i to je to.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
najnovije vijesti iz rublike vjerovali ili ne...
danas carina obišla karlovačku tržnicu i tražili od OPG-a da pokažu primke zaduženja za vlastitu robu...
...a prema zadnjoj izmjeni zakona o trgovini, nn 30/14 članak 9.
od sutra nadzor za ozbiljno...

nazdravlje svima!!!:mur:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, bit ce da i svaki seljak mora ekonomski i pravni fakultet zavrsit,
da bi skuzio kako sve uskladit sa zakonima...

da bar rjesavaju deficit kak stancaju nove zakone i kazne...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
najnovije vijesti iz rublike vjerovali ili ne...
danas carina obišla karlovačku tržnicu i tražili od OPG-a da pokažu primke zaduženja za vlastitu robu...
...a prema zadnjoj izmjeni zakona o trgovini, nn 30/14 članak 9.
od sutra nadzor za ozbiljno...

nazdravlje svima!!!:mur:
To si dužan voditi već odavno,najobičnija otpremnica gdje ispunjavaš koliko čega voziš u kombiju...odnosno imaš u trenutnoj prodaji...
Bez tih papira nemoj niti pomišljati pojaviti se negdje na veleprodaji,jer će te masno oderat i zaplijeniti ti robu,jer nemaš papire za istu...
Ali to ti treba samo ako ideš prodavati u drugu županiju,znači nama to ne treba...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
čitati zakon koji sam spomenuo...nema veze s otpremnicom...:icon_madu:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Zakon o trgovini čl. 9 - ne mogu naći osnovu za traženje zaduženja za vlastitu robu, jel sigurno taj članak?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
u Zakonu o trgovini, to je članak 16...radi se Zakonu nn 68/13...
članak 9. je iz Zakona o izmjeni Zakona o trgovini nn 30/14,

a u stvari su isti...
jel opet samo ja u ovoj državi imam taj problem...:icon_scratch:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Poprilično nezgodno,znači ovdje se radi o zaduženju i razduženju robe,a na te papire bi onda trebalo i udariti nekakav pečat,da bi bili valjani,a samim time bi trebalo i nekakav porez platit na onu razliku između zaduženja i razduženja...
Samo je pitanje koliko OPG-a u Hrvatskoj trenutno to može podnijeti?
Ovih kaj švercaju tuđu robu mi i nije toliko žao,ali pitanje je da li mi proizvođači to možemo podnijeti?
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Darijuse, svi imamo iste probleme u ovoj državi ako radimo i hoćemo od tog rada živjeti. Nisam polupismena ali me ubijaju ti Zakoni koje svaki inspektor može protumačiti kako mu paše. Neke probleme sam probala riješiti kod mjerodavnih službi, ali gle čuda, pojma nemaju, nije u njihovoj nadležnosti, u čijoj je tko će ga znati. Istina neki su voljni pomoći pa pitanje proslijede dalje onako službeno pa od njih dobiješ neki uopćeni odgovor s kojim neznaš što bi i to na mail, da je bar na papiru ako dobro izgužvaš može i poslužiti za obrisat ...
Moj je stav vozim po svojem dok me ne zakače, a onda ćemo razmišljati. Inače tko ima kakvih iskustava s inspekcijom, jel odmah deru ili su ipak ljudi?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Naravno da su ljudi,pa ne živimo mi od njih,nego oni od nas...
Prvi puta će te svi upozoriti na prekršaj,nakon toga ide svadba,a troškovi nisu baš mali...
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Da li netko zna sti tocno sad treba za to zaduzenje vlastite robe za opg. Danas su dosli i nama reci da treba ta neka otpremnica. I sad nista ne znam sta je to i kako napisati. Mislim zlpitam za one koji nisu u sustavu pdv-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh