• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izravna prodaja seljačkih proizvoda

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Sjećate se ovoga brže,bolje,samo daj biljege,90% ljudi nije imalo pojma o UPISNIKU TRGOVACA VOĆEM I POVRĆEM ja sam predao u 2 mjesecu 2011 uopće nismo bili informirani,i normalno sada jer više ne vrijedi ili je opet ajmo nanovo.??

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21117

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/upisnik-trgovaca-vocem-i-povrcem/4269/
http://www.hok.hr/cro/press/novosti...isnik_trgovaca_vocem_i_povrcem_do_31_prosinca

Sada treba ovaj drugi obrazac i opet neće se znati ništa o tome,jer i to do 31.12.2013

http://www.apprrr.hr/obrasci-229.aspx
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Moram ovo staviti da vidite kako to Švicarci radeRüti, Švicarska.
Znači potpuno zatvorena proizvodnja čisti naš OPG i izravna prodaja na kučnom pragu raznoraznog voća i prerađevina.
Njihova država teži tome da svaki manji proizvođač ima potpuno zatvorenu proizvodnju od proizvodnje do prodaje i to jako potiču i financijski podupiru i kroz obnovljive izvore energije za hladnjaču.
Dolaze im turisti svi kupuju domaće cijena nije bitna.


http://www.oswald-obstbau.ch/site/Spezielles/Kaiser-Schampis/kaiser-schampis.htm

A KOD NAS:icon_anal:

Obavezno pogledajte video vjerujte ima se što vidjeti,tekst s prevodom ispod videa

Oswald voće proizvedeno na 4,5 hektara površine raznih voća (jagode, trešnje, šljive, jabuke, kruške, kivi, itd.). Također, veliki dio je obrađen i prodaje kao Öpfel-Ringli, sok od jabuke ili pjenušac. U frižideri hlade za više od 11 godina s vlastitim solarne energije (solarni paneli), 200 četvornih metara su instalirani na krovu.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=95h5roexQ10[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
moram odgovoriti na ovaj post malo duze
kada sam se odlučio za sadnju voćnjaka sve sam pisao što mi je gđa Ruža Skenderović iz savjetodavne rekla
-koja nadmorska visina
-pitaj babe u selu šta uspijeva tamo
-koja namjena kulture(prodaja,prerada)
-obavezno navodnjavanje(mreža mi ne treba jer nema opasnosti)
-odabir sortimenta prema odluci za šta je kultura
-ne uzimaj kredite za mehanizaciju jer je samo 3 ha
-odluka-konzumna-2 hladnjače-jedna u voćnjaku,jedna što bliže tržnici
-svi u obitelji plaćeni za svoj dio posla
-obavezna udukacija jer sam bio truba što se tiče struke(prijašnje znanje rekla kazala)
-šesta godina nasada-traktor,atomizer,platforme za branje,malčer,drobilica,herbicidna prskalica,deponator.300 trajnih gajbi,dvije hladnjače,navodnjavanje kap na kap,3 mjesta na tržnici-BEZ KUNE DUGA ILI KREDITA-sve je polovno ili ssm ali služi-ima dosta forumaša koji su vidjeli
-najbolji primjer vam je todorić-vlastita privodnja(što fali kupim)-vlastita prodaja(konzum)
-ako ste sve ispoštovali -uspiješna proizvodnja
ps:svaku lipu poticaja sam vratio voćnjaku
pps:lani(5 godina starosti voćnjaka)cijela obitelj zadovoljna:icon_pidu::icon_syda:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
zvonis01@
ps:svaku lipu poticaja sam vratio voćnjaku

I ja isto i non-stop sam u fazi ulaganja i nikada kraja.
Onaj video je primjer jedne jako uspješne proizvodnje i prodaje,i svakako je san svakog malog voćara i tome težim i mislim da sam na pravom putu.
Ako administracija nešto novo ne nametne,pa opet nas unazadi i obespravi.
Jedina njihova pogodnost je ta cijena pogledajte samo cijene 1 kg jabuka 1 klase=2.5 franka , koji se uvijek vrtio oko 6 kn.
Znači 1kg jabuka 1 klase = 15 kn što je kod nas nedostižno,uređena država,bogata država,bogat seljak.
Jer bi kod nas se smio prodavati na svom gospodarstvu sok ili mošt od jabuka izravno uz degustaciju i to u plastične boce?
 
Posljednje uređivanje:

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
danas bio na tržnici i fin.inspekciji-svoje proizvode(upisane u arkod)i dalje bez problema kod kuće i tržnici -bez fiskalizacje
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
NJoko jbg-a nema prevoda al video baš dobar :icon_super:
Zvonis 01 jel ti prorijeđivaš šljive ko ovaj ?
pps:lani(5 godina starosti voćnjaka)cijela obitelj zadovoljna
ovo je baš lijepo za čut :icon_thumright:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
NJoko jbg-a nema prevoda al video baš dobar :icon_super:

Prijatelju kad nabasam na ovakve stvari to je prava šteta ne staviti na forum,prijatelju mislim da ovaj video govori 1000 riječi

zvonis01@ dobre vijesti baš danas počeli vrtiti ko ludi reklame o prijenosnom uređajima a tko zna 1.7 šta može biti.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
NJoko jbg-a nema prevoda al video baš dobar :icon_super:
Zvonis 01 jel ti prorijeđivaš šljive ko ovaj ?

ovo je baš lijepo za čut :icon_thumright:
ne,ali radim nešto drugo,kad se upoznamo odam tajnu(ništa se ne baca,djeca i kosti jedu:(wasntme))
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ne,ali radim nešto drugo,kad se upoznamo odam tajnu(ništa se ne baca,djeca i kosti jedu:(wasntme))

Akobogda doče i taj dan :(handshake):
Sobzirom da vas na toj strani ima dosta vočara dajte nešt izorganizirajte da se malo okupimo ,pridružujem se organizaciji ovako il onako svejedno samo da se okupimo i razmjenimo iskustva face tu face .:drink:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ne,ali radim nešto drugo,kad se upoznamo odam tajnu(ništa se ne baca,djeca i kosti jedu:(wasntme))

Kaj se nismo dobro upoznali :(rofl): nesječam se da si mi odao tajnu :(hi):
Sastali se zvonis01 i ja i to ne u slavoniji ni u turopolju več na jadranu ( otok Krk u Krku) i naravno zblesirali se od cijena na tržnicama i tamo vjerovatno djeca ništa ne bacaju od voča ...i koštice se jedu koja je cijena :icon_e_surprised:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Opet neka novost,vlasnici OPG-ova mogu sustavom vrijednosnih kupona angažirati radnike koji će prodavati njihove proizvode.

http://www.agroportal.hr/obavijesti/sustav-vrijednosnih-kupona-i-za-prodavace-koji-rade-za-opg-ove/

Novost je da se od sada može i prodavati roba. Do sada nije to bio slučaj, inspektori su uglavnom u zapisniku naveli da su radili provjeru u plasteniku ili na zemlji. Prodaja je bila veliki problem. Sad stuc ili rodbina na "kupon" ja sam to kupovao pod markicu. A i cijena mi je uvijek bila fascinantna :) 20,38 lipa he he.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Što sam ja prije par mjeseci govorio,carina je država u državi sada po novom i ima pravo zaviriti gdje god hoće i u privatni prostor,a najviše ih zanima sada šverc a kada krene pečenje rakije imati će velike akcije.:eek::
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oduvjek je carinu zanimalo kretanje roba , prije desetak godina je pričao autoprijevoznik kako mu je došla carinska kotrola u dvorište .
Ovaj je naime kupovao ložu i pretpostavljam račune prilagao u troškove .
Navodno mu nisu našli ložu u autu , ima doma cisternu i centalno .
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Oduvjek je carinu zanimalo kretanje roba

Da a posebno sada kada imaju viška ljudi atkz "carinske kobre" za sve su zadužene a dio posla koji se prijavi u državni inspektorat,prosljeđuje se njima da oni odrade.
Da loža je uvijek bila pod nj kontrolom kao i danas loža i plavi za poljoprivedu,alkohol,šverc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh