• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kolike je nosivosti prikolica?mislim da bi za samea bila i neka tandemka najbolja?jedno 8 tona?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da je jedno 4tone nosivosti. A bila bi ali za sad je i ova dobra, nije bila pretjerano skupa a jako malo radila kod bivšeg vlasnika.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
baš gledam ovog same-a :shock: :shock: :shock: :shock: , pa tak mi je poznat :D :D :D :D i čini mi se da je moj isti takav :mrgreen: :mrgreen: :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a s tom orionkom 40 bi i 560 išo bez frke?vidim da ljudi sa takvim i 539 voze gnoj..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
abrkili kaže:
a s tom orionkom 40 bi i 560 išo bez frke?vidim da ljudi sa takvim i 539 voze gnoj..
voze,da, ali nije baš preporučljivo,pogotovo po mekom terenu ili oranju :lol: :lol: :lol:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@Marko- Nije Orion nego Krpan35, ima niže vitlo od Oriona
@šanana- Aha ko tvoj, vidi ti vraga koja slučajnost8)
@abrkili- Vozim i s 560 ali kad je mokro, kad se prikolica rastereti, greziva se, a imam i takvog iskustva
Može ju vuć 539 ali po suhom, radio je tako bivši gazda
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aj poslikaj taj nametač za gnoj da vidim kakav je mislim da imamo istog. jer i ja imam leona
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e toma hvala ti. a to je manji od mog al isti kran ila sam ja imam tak i pomak u stranu i jačije izvedbe. al mojeg treba i nositi. traktor 4 cilindra 60 ks bez prednjeg se ima kaj nosit s njim a dok idem preko jarka odeju prednji u zrak jer sa zekanom namečem i stalno se osavlj prednji kraj dok mf560 je drukčije raspoređen i njem stvarno jako puno treba da ga digne u prednjem kraju sam kaj je problem dok pumpu stavim na kardan mf mi je niži pa mi ona crijeva dok tovarim ideju po gnoju pa zato zekan tu nastupa.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovaj ima ruku 3,5m i nema bočni pomak. Dobar je, sam da mu je duža ruka
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moja ruka na takvom utovarivaču je 4.5 metara. pa kad ga nosim moram ga okrenut iznad traktora da ga ne diže tolko. a pitao sam tatu kipili su ga novog u sloveniji 1976g al se i naradio kod nas dosta jer je tata prije kopao temalje ljudima snjim i kanale čistio i sve kaj je trebalo imam vilice za gnoj usku korpu i onu širju i limove koji se natakneju na vilice za pijesak grabiti. al mi je reko da je bilo i manjih nego što je tvoj 3 metra ruka.
ti možeš hidraulično spuštat noge ili su ti fikse ili na šerafe?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
3.5m je ruka.Noge su na klinove, nisu ni hidrauličke,ni fiksne.Ovaj je 79-80 godište...Malo je malen...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
toma84 kaže:
3.5m je ruka.Noge su na klinove, nisu ni hidrauličke,ni fiksne.Ovaj je 79-80 godište...Malo je malen...

pa znam da je tvoj 3.5 metara ruka al velim da je bilo i još manjih modela kojima je ruka bila i 3 metra. a bilo je i onih industrijskih večih koji su se razvlačili al djeda i tata su onda imali najjači traktor ursusa 355 žutog još i 45 ks je imao pa su uzeli toga kojeg još i sad imam i više je nego dovoljan bio za ursusa čak prevelik malo jer čim ga je dignuo na hidraulik odeju pednji u zrak. a sad bi mi dobrodošao onaj koji se razvlači pošto su sad i veči traktori al dobar je i ovaj posluži tam gdi nemogu s prednjim s korpom doči pa tak da sad nije tolko aktivan baš.
ja imam hidraulične noge koji se spuštaju pomoču cilindara neovisno od terena ga mogu postavit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh