• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma ja bi stavio tajurače kao protuuteg,neznam koliko teže,ali su poprilično teške!!!
Imam ja neke utege od imt-a,ali sve je to slabo...
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Također po pravilniku DPP, a u cilju smanjivanja gubitaka dušika ispiranjem i "isparavanjem" zabranjuje se:

1. gnojenje gnojnicom i gnojovkom na svim poljoprivrednim površinama bez obzira na pokrov od 1. prosinca do 1. ožujka;
2. gnojenje gnojnicom i gnojovkom raspodjelom po površini bez unošenja u tlo na svim poljoprivrednim površinama od 1. svibnja do 1. rujna;
3. gnojidba krutim stajskim gnojivom na svim poljoprivrednim površinama od 1. svibnja do 1. rujna;
4. gnojidba mineralnim gnojivima s nitratnim dušikom na svim poljoprivrednim površinama od 1. studenoga do 1. veljače, a iznimno je dozvoljena primjena urea amonijevog nitrata (UAN) po žetvenim ostacima.
Sve ovo našim ulaskom u eu :roll:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
e tak ti je to,još koju godinu i ove slike iz zimskog "izvoza" bit će povijest :mrgreen:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
hmmm :scratch ...a kak oni misle da ja na lucernu onda gnojim z gnojnicom,pak svu si ju budem skuril ak budem vozil dok krene vegetacija :evil:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mogu se oni fino hebat s tim, ja prvi to neću poštivati :mrgreen: 8) :lol:
 
H

Hurlimann86

Guest
Ma kao da u EU to poštuju...
Stari mi radi u Austriji ,a i ja znam dosta put iči ,ali baš ne vidim da se sve dozira u zemju...
Dođe sa cisternim od 10 tisuća litara i frca gnojnica do žica na dalekovodu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Normalno, a staje su im u dvorištu zajedno s kućom... Naši mal pretjeruju s tim zakonima...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ma nek se oni pozdrave s tim...kao da je to jedini uvjet...!
kao prvo,prešlo bu još puuuuuno vremena dok se ova gamad :twisted: :twisted: :twisted: (koja je trenutno na vlasti) dogovore prvo med sebom a zatim sa ljudima iz EU O SAMOM ULASKU... :twisted:
A kao drugo kad i dojdemo v EU...to bude sve većinom kao i prije...tak da...
a kaj ti ko more?KAJ TI BU DOŠEL POLICEJEC I REKEL: E STANI MALO...NEMREŠ TO DELATI..!BAŠ...

mislim da se uopće ne treba obazirati na te propise!(znam da to nije fer(u jednu ruku) prema prirodi...ali u ovakvoj financijskoj situaciji nema govora o nekakvom ulaganju u opremu za deponiranje tak da...)

bumo delali kak i dosad...i tak bu...! ;)
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Mike kaže:
hmmm :scratch ...a kak oni misle da ja na lucernu onda gnojim z gnojnicom,pak svu si ju budem skuril ak budem vozil dok krene vegetacija :evil:

nabaviti češ mixer za mješanje u laguni-- http://www.landiainc.com/products/agriculture ---- separator : http://www.youtube.com/watch?v=A_ilxQJsyvM --- sa kojim češ dobiješ tekučinu sa polovinom dušika i nema problema za razvoz a može i na taj način : http://www.slurryinjection.co.uk/princi ... lurry.html --- a humos iz separatora možeš prodat kako kompost , ako ti dolazi višak ,....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
adviser kaže:
Mike kaže:
hmmm :scratch ...a kak oni misle da ja na lucernu onda gnojim z gnojnicom,pak svu si ju budem skuril ak budem vozil dok krene vegetacija :evil:

nabaviti češ mixer za mješanje u laguni-- http://www.landiainc.com/products/agriculture ---- separator : http://www.youtube.com/watch?v=A_ilxQJsyvM --- sa kojim češ dobiješ tekučinu sa polovinom dušika i nema problema za razvoz a može i na taj način : http://www.slurryinjection.co.uk/princi ... lurry.html --- a humos iz separatora možeš prodat kako kompost , ako ti dolazi višak ,....
:shock: moram priznati da neke od ovih stvari još nesem ni videl do sad :oops: ...
e sad sve to super i jako lepo zgleda,a vjerovatno tak i košta :scratch ... vjerujem da u tome ima budućnosti i vjerovatno se s tim strojevima može i kvalitetnije i bolje raditi,samo ima jedna veeelika "kvaka" u svemu tome,a to je što smo mi od svega toga puno,puno godina u zaostatku i dok mi budemo spremni i imali mogućnosti za imati takvoga nekaj ,već bude izmišljeno nekaj još boljega i suvremenijega i opet budemo u debelom zaostatku :lol: :lol: :lol:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ja sam ovih dana,prije 2 tj, čistil svojim telcima box... :D

ee16811f.jpg


0aa4a768.jpg


e40b3539.jpg


naravno,prije slame ide AGRODOL! preporučam svakom... :D
45d4586a.jpg


f6a8ebca.jpg


871dee84.jpg


:D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
eh, kad smo već kod gnoja...i ja već 2 dana vozim, izvezel 15+ prikolica, još mi za sutra ostalo jedno 3 ture i gotov sam :mrgreen:

a2a9551b.jpg

4c518045.jpg

829d7b37.jpg

ba5b1cfb.jpg

d9ec6b49.jpg

af01819c.jpg

29ad684e.jpg

d3ab77f8.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Dobar posel :D
Ovaj put nije trabala sajla i Same :?: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hurlimann86 kaže:
Dobar posel :D
Ovaj put nije trabala sajla i Same :?: :mrgreen:

:D ovaj put je išlo ok :mrgreen:

i danas popodne to je to izgledalo ovako :D

3ced5030.jpg

2fbf1fc4.jpg


negdi oko 17 prikolica :? :? :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
Jos nisi zid popravio?

Sad je idealan trenutak ;)

A neće se sam :lol: , pa izgleda da bude još pričekao malo, inače sve je isplanirano, na ovaj beton odozdola ide još oko 1m armiranog betona u cijeloj širini, to onda gore idu 4 armirana betonska stupa te se između njih bude zidalo s ciglom ;) :D
Moramo tako napravit jer kad nabavim traktor s prednjim utovarivačem da ga nebih opet srušio :mrgreen:

Sad je trenutak, al do proljeća ništ ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh