• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ja bi htio voziti kombajn, a niko mi ne da

  • Temu pokrenuo quercus_robur
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
eh to neznam....sigurno oko 34-50 minuta...sve ovisi kakav je kukuruz...a mozda i više treba...ja ti stalno nesto mrdam dok vršimo kukuruz...nikad ne štopam...

Da li imaš lanac na bubnju ili remen za kukuruz ?
 
Z

zrine892

Guest
lanac imam...za žito ide remen...a mora ici lanac jer je preveliko otperečenje za kukuruz..puno je mase a i puno toga ima za pokretanje kao sto su rakete,vodilice(lanac)ona velika spirala....
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
lanac imam...za žito ide remen...a mora ici lanac jer je preveliko otperečenje za kukuruz..puno je mase a i puno toga ima za pokretanje kao sto su rakete,vodilice(lanac)ona velika spirala....

Čuj , nije da mora iči lanac na bubanj ali da je bolje to da .
Dosta ljudi ga niti nema na Zmajevima nego idu na remen ali onda vrše kukuruze puno sporije nego da imaju lanac.
 
Z

zrine892

Guest
jel tvornicki ima remen ili je kod mene posebno napravljen da je lanac?ako ne vjeruješ mogu ti slikati lancanika i i na hederu lancani prijenos..ako misliš na to. :oops:
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
jel tvornicki ima remen ili je kod mene posebno napravljen da je lanac?ako ne vjeruješ mogu ti slikati lancanika i i na hederu lancani prijenos..ako misliš na to. :oops:

Hmm , mi izgleda pričamo o različitim stvarima ?
Znači na bubnu svaki Zmaj 141/142 dolazi sa remenom . Taj remen i obje pripadajuče remenice se skidaju pri adaptaciji kombajna za kukuruz i na to mjesto dolazi dvoredni ili čak troredni lanac sa svoja dva lančanika . Eto o tome sam ja pričao .

Naprijed , na grlu , pogon kukuruznog adaptera ide isto putem lanca ali to je obični lanac .

I kako Čugi kaže , slikaj nam malo kombajn , več sam zaboravio kako izgledaju Zmajčeki .
 
Z

zrine892

Guest
Ratarko kaže:
zrine892 kaže:
jel tvornicki ima remen ili je kod mene posebno napravljen da je lanac?ako ne vjeruješ mogu ti slikati lancanika i i na hederu lancani prijenos..ako misliš na to. :oops:

Hmm , mi izgleda pričamo o različitim stvarima ?
Znači na bubnu svaki Zmaj 141/142 dolazi sa remenom . Taj remen i obje pripadajuče remenice se skidaju pri adaptaciji kombajna za kukuruz i na to mjesto dolazi dvoredni ili čak troredni lanac sa svoja dva lančanika . Eto o tome sam ja pričao .

Naprijed , na grlu , pogon kukuruznog adaptera ide isto putem lanca ali to je obični lanac .

I kako Čugi kaže , slikaj nam malo kombajn , več sam zaboravio kako izgledaju Zmajčeki .


da ali kod mene na zmaju ima samo jednoredni lancanik.na toj remeci ima 4 šafafa na kojoj se skida i montira ili remenica ili lancanik..ovisi sta je posrijedi kukuruz ili pšenica....mene je to zbunilo kad si rekao da neki imaju remen...ali ipak bolje je lanac...i još nesto one sarafe sam morao skratit jer ako ispade lanac i zapne pa se posavijaju,onda moraš svake godine brusiti i stavljati nove mada one nisu skupe...
 
R

Ratarko

Guest
Da li si ti siguran da su ti grablje/vitlo ispravne ?
Evo zaokružio sam na slici , grablje bi tijekom rotacije trebale uvijek sa svojim tijelom stojati okomito , znači prema zemlji , čini mi se da kod tebe stoje vodoravno odnosno da gledaju naprijed ?

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ja nista ne vidim...nisam nikakvih problema imao sto se tice vitla...ali one se ispravljalju tijeko okretanje vitla..stoje one dobro...to si ti nesto pobrkao....mozda kod tebe na kombajnu drukcije stoji...nisam imao problema...dobro su grabljele zito
 
R

Ratarko

Guest
Vidi na što mislim , napravio sam strelicu . Meni izgleda da ti federi na grabljama idu u smjeru te moje strelice na tvojoj slici . Možda krivo vidim jer slika nije naj-naj ali ako dobro vidim onda to nije ispravan položaj federa . Oni moraju uvijek gledati okomito prema dole u bilo kojem položaju vitla .
Mislim , nije ti to pokvareno , to se štela ali je krivo naštelano ako je tako .
Ne znam da li me išta kužiš ?

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ma daj...pa to je zmaj...ako je tako onda hvala na savjetu...ali mislim da grijesi jer smo pregledavali grablje
 
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
ma daj...pa to je zmaj...ako je tako onda hvala na savjetu...ali mislim da grijesi jer smo pregledavali grablje

Haha , dobar si ali daj smo odgovori ovo za moju dušu ...
Da li sam dobro pokazao na smijer federa na grabljama , da li oni stvarno tamo na slici idu onako prema naprijed jel loše se vidi pa ako sam samo ja to primjetio i ako to nije tako onda me je malo stid moje greške ?
 
B

Bobo

Guest
Ha ha Ratarko...

Pa i ja gledam koji je sad vrag.

To sto si zamijenio za grablje je drugi kraj hedera. Kod njega je heder bijel, pa se cini kao da grablje tako stoje...

Slika je bas pod takvim kutom da se ne raspoznaje o cemu se tu tocno radi...

Stid te i sram bilo ;)
 
R

Ratarko

Guest
clip_image005.gif
,
Doh3.gif
,
oprosti.gif
,
Ponder.gif
 
Z

zrine892

Guest
e hvala bobo opet me spašavaš...hehehe treba ga kazniti i to za kaznu da mi da forda.... ;) ;) ;) ;)
 
R

Ratarko

Guest
Uh , Fordu se izgleda ljulja egzistencija u mojem dvorištu , pojavili se neki kupci , tko zna ...
 
B

Bobo

Guest
Pa kud ces forda prodavat, nesreco...

MF ce se prije ili kasnije pokvariti ;),a ford bi tu trebao biti, makar da uskoci i da radi teze poslove...

Mislio sam da Torpedo-i idu na bubanj, a da ce pravi traktori ostati u dvoristu...
 
Z

zrine892

Guest
šteta forda...kao sto bobo kaze bolje da ostaviš njega...ipak ima kvaliteu više od maseya čuj amerikanac ga je konstrurirao...ipak amer je amer....
 
Na vrh