• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ja bi htio voziti kombajn, a niko mi ne da

  • Temu pokrenuo quercus_robur
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
zrine892 kaže:
šteta forda...kao sto bobo kaze bolje da ostaviš njega...ipak ima kvaliteu više od maseya čuj amerikanac ga je konstrurirao...ipak amer je amer....

Nemaš pojma koliko si u pravu sa tom izjavom .
Još uvijek se veliki NH traktori prave isključivo preko bare , to su strojevi , stvarno !
 
B

Bobo

Guest
Pa nemoj ga onda prodavati...

Rijesi se zelenih grdosija i gotovo...

Bolje da imas 2 traktora kako treba i da radis s njima sve sto ti srce pozeli, nego da imas 3 od kojih ce jedan raditi sve tesko, a ovi da eventualno tanjuraju...

Jednostavno mi nema smisla.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko zašto nisi kupio NH?
Na tvojem mjestu bi se ja riješio Torpeda.
 
R

Ratarko

Guest
Ako se budem riješio bilo kojeg od traktora onda idu svi osim MF-a .
NH nisam kupio jer me nitko iz Agrie nije htio posjetiti radi procjene mog NH 8970 traktora kojega su mi rekli uzeti pod račun a u tome slučaju nisam imao neki poseban razlog da kupim baš New Holland . Å to da se kaže , ispalo je drugačije nego li sam i ja mislio . Inače bio sam zagrizao za NH 8020 , makar sam o tome modelu pričao sa njima ...
 
B

Bobo

Guest
Cekaj malo... Koliko sam ja iz ovoga uspio skuziti, ti bi se rijesio svih traktora, a ostavio samo MF-a??

Nema mi nekog smisla, pa sam vjerovatno krivo skuzio...
 
R

Ratarko

Guest
Dobro si skužio a zašto bi bilo čudno ?
RX-i su zreli za prodaju odavno a Ford mi je malo prevelik mora se priznati .
MF mi može raditi sve poslove kao i Ford .
Fora je samo u tome da je to nemoguče prodati sve odjednom pa sa tim novcem kupiti neki drugi traktor a tako bi volio da bude . Za RX-e imam kupce več neko vrijeme , samo se čeka da dam zeleno svjetlo . Problem je prodati Forda jer njegove klijentele nema na vidiku .
 
B

Bobo

Guest
E, tako vec da... Prodati ih sve, pa kupiti jedan koji bi ti bolje pristajao...

Pitas zasto cudno? Pa zato jer ti i otac jos uvijek radite zajedno na zemlji, kao i moj otac i ja... Kad smo kupili drugi traktor, obadvojica smo se lupali po glavi kad smo vidjeli koliko sjetva ide brze. Prije dok ja radim nesto, stari ceka, pa kad on radi, ja cekam. Sad su obadva traktora u pogonu i nema cekanja, a ubrzali smo se i vise nego duplo...


Bilo mi cudno kako mislis sve sam obraditi, a sad kad si napisao da gledas sve stare "drlje" prodati pa uzeti nesto po volji, onda je sve jasno.


Ako imas kupce za obadva torpeda, sto cekas s njima? Sad kad je MF tu, sumnjam da si ih i upalio, osim mozda da si ih odvezao negdje da ne smetaju ;)
 
R

Ratarko

Guest
Istina za brzinu u obradi zemlje sa dva traktora , nema se tu što više reči , zato i ciljam prodati " drlje " i kupiti samo jedan traktor koji mi bolje pristaje umjesto tri , logično jer smo samo otac i ja na gospodarstvu .

Ako prodam oba RX-a nema tu novaca , to imaš za sladoled i gotovo :lol:
Istina da ih nisam upalio za bilo koji posao od onoga kada sam tanjurao proljetos sa onim što mi ima duple kotače odnosno poorao 10 ha sa onim drugim RX-om samo da probam jednom raditi sa plugom okretačem , da si dokažem neke stvari ...
 
R

Ratarko

Guest
Ali vidi , nisu RX-i ništa izgubili na cijeni dok stoje a meni ne smetaju .
Garantiram da ih mogu prodati za iste novce i na godinu ili dvije .
 
B

Bobo

Guest
Onda nema zurbe, ali ako ih vec ne koristis, trebao bi ih se rijesiti...
 
Z

zrine892

Guest
mario kaže:
Ratarko zašto nisi kupio NH?
Na tvojem mjestu bi se ja riješio Torpeda.

torpedo je zakon...pogotovo rx 170 malo troše...posla naprave...getriba im kvalitetna ZF-e...za male novce moze puno posla napraviti...barem ja tako mislim...
 
Č

Čugi

Guest
zrine ako možeš bilo bi više nego dobro da mi kažeš ove 3 dimenzije koje sam označio na slici, i još max. širinu bez adaptera, max. dužinu bez adaptera i dužinu sa adapterom za kukuruz. Ja ovde nemam gde videti, moram iči bar 20km od kuče do prvog 142, a dimenzije mi trebaju zbog završetka jednog dela objekta koji mi je u izgradnji. Hvala unapred!

Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ok....evo javi ti sutra.......izmerit cu ti....jel moze?kupuješ zmaja?
 
Z

zrine892

Guest
ma daj....sutra ako se sjetim hehehe.....moram ga oprati i pokriti najlonom.....nemam još šupu a i ja planiram praviti šupu.....samo mi to treba i bio bi sretann.....joj samo to....
 
Z

zrine892

Guest
evo
Visina kod kabine je 3,60m
visina straznjeg dio kod slamotresa je 2,80m
Duzina zadnjeg dio kod slamotresa je 2,80m
Å irina kombajna je 3,60m
duzina kombajna je 7,20
sory sto nisam jucer napravio bio sam umoran ko pas jer sam cijeli dan vozio bale kod susjeda.
 
Č

Čugi

Guest
Ma nema problema, hvala puno! Ova dužina od 7,20 je li to sa adapterom za kukuruz? Da, kupujem ga ili do kukuruza ili do sledečeg žita. :?
 
Na vrh