• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ja bi htio voziti kombajn, a niko mi ne da

  • Temu pokrenuo quercus_robur
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Evo, danas saznao da se prodaje kombajncic ZMAJ 780 koji je generalno sredjen (pokrpan) i presmirglan, te prefarban original ZMAJ crvenom bojom. Od "dodatne opreme" ima original bunker i hidraulicne kocnice.

Cijena mu je 1 000€ i da trazim kombajn, sad bih odmah otisao pogledati...


Eto, ako ikoga zanima muzejski primjerak ZMAJA 780, ja cu ga drage volje uputiti...
 
Č

Čugi

Guest
zrine, samo još jedno pitanje-koliko je adapter za kukuruz dugačak?
 
Z

zrine892

Guest
ja mislim da nije više od 3m....sory kukuruzni adapter mi nije kod kuce nego je u susjednom selu kod kolege pod šupom...soryy :cry: :cry: :cry:
 
Č

Čugi

Guest
Bobo, šta znači RM na 142, koja je razlika u odnosu "čist" 142?
 
B

Bobo

Guest
Koliko znam da to znaci nesto kao "popravljeni Model" M je model sigurno, a R sam zaboravio rijec, no nesto kako poboljsan...

RM ima ispod jos jedan dodatan lim, koji stiti donji postroj kombajna od visokih medja i slicnih prepreka, te je ona kutija za usis zraka na "cistom" vislja od kabine, dok je na RM kabina najvislja tocka.

Koliko znam, to su jedine razlike
 
Č

Čugi

Guest
Ok, hvala Bobo! Znajuči Zmajeve stručnjake moglo bi značiti Redizajniran Model! :lol:
 
B

Bobo

Guest
TAKO JE!!! Mislim da si bas pogodio rijec ;)

Sve mi se cini da je Redizajnirani Model u pitanju...

Eto, raspitaj se tako kod svojih, mozda ima i jos neko poboljsanje, jer mi se nekako malo cini taj jedan lim, no civijek koji ga je imao mi je to rekao, a za kutiju usisa zraka sam ja skuzio 8)
 
Č

Čugi

Guest
Eto ti sad, novi momenti....jesi siguran? Kako je bilo na odmoru, kad si se vratio?
 
Z

zrine892

Guest
hehe....sto posto sam siguran....bilo je odlicno...bilo piva.....malo cura i dosadno...u nedjelju sam se vratio
 
B

Bobo

Guest
zrine892 kaže:
RM Na zmaju znači Rakovica motor....

Al si ga pogrijesio... JOJ JOJ...

Velika je razlika izmedju "cistog" i RM modela. Zasto je RM onda skuplji od "cistog"? zato sto je doradjeniji... RM ne znaci Rakovica Motor u to sam 10000000% siguran. Ako se kuzim u nesto, to su onda IMT i ZMAJ..

Evo ti primjer Zmaj 133 i 133 RM su ti nebo i zemlja jedan od drugog. Na obicnom ne mozes raditi 2 operacije s hidraulikom u isto vrijeme (dizati heder i skretati), dok na RM mozes. Ako si spretniji cak i 3 odjednom. Ima bolje rijesenu hidrauliku.

Kad se kupuje ZMAJ, trazi se RM pod obavezno.
 
Z

zrine892

Guest
siguran??ima jedan frend iz harkanovaca RM Zmaj......kaze sve je isto....ako nisi znao razlika je u tome si gledao između zmaja 142 iiii 141 tu ima razlike..ja imam zmaja 142 i obadvije opcije mogu raditi pa cak i tri opcije dizanja vitla,dizanja hedera i kretanja....dojdi pa se uvjeri...ali prvo ga pošlepaj....nema akumulatora...pa cak i varijatora......
 
B

Bobo

Guest
142 moze raditi 3 funckije od jednom i u to sam se sam uvjerio. 4 godine sam radio na 142 RM i poceo sam ga vrlo dobro kuziti...

133 cisti ne moze niti dvije, dok RM moze. Tu je kod njih razlika, a kod 142 je kod RM stavljen neki lim ispod cijelog kombajna da stiti kompletnu donju stranu (tako mi je bar ovaj rekao, a covijek je bio par puta u ZMAJ tvornici), i koliko sam sam skuzio da je na RM zmaju kutija za usis zraka za vjetar niza od kabine, dok na cistom 142 strsi...

Ima jos tazlika, no to je ovo sto sam cuo i za sto sam vidio. Raspitaj se malo i vidjet ces da RM ne znaci Rakovica Motor...
 
Z

zrine892

Guest
dobro....kako ti kazes....ali ja sam se uvjerio da RM Rakovica motor....ali ako grijesim ispravim me i ispricavam se....ali ja ti kazem da je da je u tome ima razlika izmedu 142 i 141...ja ti kazem da to znaci rakovica motor....kad budem jedanput isao tamo onda cu slikati....jer je pokraj njega bio parkiran..a ovo sto si rekao za usis zraka za vjetar koliko ja znam to mu je bila kao oprema..:-(
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam upucen u problematiku, svaki 142 ima rakovica motor. U neke modele su ugradjivali mercedesove motore. Cak sam i cuo da su se neko vrijeme ugradjivali FAP motori u Zmajeve, no ne znam je li to istina.

Zrine prica o 141 i o 142, a ja pricam o 142 i o 142RM tako da mislim da se nismo razumjeli kako treba...
 
Z

zrine892

Guest
ma ne ne ne...kuzim ja tebe.....ja znam da se prica o zmaju 142 i 142 RM ali ja kazem da je to RM rakovica motor.....moj nema od rakovice motor....
 
Z

zrine892

Guest
mislim da je neki americki motor....e lega idem u nedjelju kod pajdasa na kirvaj pa cu onda pogledati kako izgleda taj zmaj RM .....ako si u pravu onda imas pivo i ispričnicu od mene......:))
 

Najnoviji postovi

Na vrh