• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ja sam tu novi...pa cu vam reci nekoloko stvari o sebi

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zlatko123 kaže:
pa imas pogledaj si stranicu prije....imas....:)
Ma to su bolje slike pluga,a nema ono gdje se fino vidi zemlja kak izgleda poslije oranja 8)
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
a jbg sam sam oro pa mi je bilo nezgodno snimat i orat....al bice jos oranja.....snimat cu kak orem poslje kuruza to je pravi video...:)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
pozdrav!

koliko si platio plug?
jel štelajući?

el poznaš Stjepana ili Dejana Lenčea???oni su isto iz Trojeglave?! :?:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
pozdrav........plug sam platio 28000...i štelajući je od 12" do 20".....a poznam i dejana i stjepana to su mi kolege...
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Pozdrav!

sviđa mi se plug, nego me zanima taj sistem štelanja zahvata kak je kod njih to rješeno?

Mislim da onda nije uopče puno novaca ako je štelajuči, jer vidim da je ovo sve ostalo u super stanju
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
štela ti se napred tamo gdje se okrece plug....imas tako jedan nosac glavni na kojem ti je saraf i tam ga sarafis....taj nosac ti ostaje a samo se brazde kompletno micu.......i onda jos mozes nastelat sa strane kosinu koju hoces......a sto se tice djelova sve je skoro kao novo.....jedino cemo promjeniti spiceve iako jos netreba......mislim da je to plug vredan tih novaca....nezzz....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
99% sam siguran da ovo nije štelajuč plug..
Prvi šraf kaj je na njemu gdje je nosač cijelog plug ti je za štelanje prednje brazde,a ovaj kaj je sastrane na gredi je za zakošenje pluga da ti ne vuče prednji kraj traktora..
Neka me netko ispravi ako griješim :scratch
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
evo ja te ispravljam........plug je se štela....a ti ako se nerazumijes u takve plugove nemoj pricat lazi...izvini al tako je.....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zlatko123 kaže:
evo ja te ispravljam........plug je se štela....a ti ako se nerazumijes u takve plugove nemoj pricat lazi...izvini al tako je.....
Objasni mi detaljno princip štelanja :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zlatko123 kaže:
A kak da ti objasnim kad ti nekuzis kak se to stela....
Ja sam skužio da neznaš kakv plug imaš 8)
Nemoj mi zamijerit ali za stvari koje sam siguran 99% da su tak kak jesu ne popuštam ni kariku dok ne otkrijem da netko griješi.. ;)
Rado ču ti objasnit da nije štelajuč plug,ne samo ja nego i oni koji ga isto imaju..
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Dobro je kolega....hvala na trudu......ja imam jedno misljenje a ti drugo...i sta sad ....svako misli da je u pravu i dobro...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zlatko123 kaže:
Dobro je kolega....hvala na trudu......ja imam jedno misljenje a ti drugo...i sta sad ....svako misli da je u pravu i dobro...
Ovo je kriv odgovor :!:
kako češ okolo govorit da imaš štelajuč plug,a ubiti nemaš :?:
Onda dođe netko tko se malo razumije u plugove i reči če ti da nije štelajuč,kaj češ onda :?:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo, sad i mene ovo interesira..
zlatko, kako se stela taj plug? posto gledam i gledam, ali nikako da skuzim. mislim da je marko u pravu.
na slikama koliko se vidi, naprijed se stela zahvat prve brazde i nagib pluga, a na gredi se podesava zakosenje.
nisu slike bas najbolje, pa nam je mozda nesto promaklo..

ako znas, objasni. ako neznas, reci da neznas i poslikaj detaljnije ono za sta mislis da se tamo stela. a ne se svadjati bezveze.. :roll:
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
ja se ne svađam....samo kazem da misim da se taj plug stela....napred na onome sarafu na glavnome nosacu....a po mome ako ti njega sarafis pomice se cjeli plug...tj sve tri brazde....jer kad ti sarafis taj saraf komplet zadnji kraj klizi po tom glavnom nosacu...tako da se micu sve tri brazde.....to je moje misljenje....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
da, ali time povecavas samo zahvat prve brazde. zahvat druge i trece brazde se time ne mijenja. ostaje isti
 

Najnoviji postovi

Na vrh