• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
-zvonis vučete li vodu iz vuke, svaka čast iz te daljine i dubine naterati vodu gore nije mala stvar
-pokušavam održati voćnjak u životu a za nagodinu ćemo razmislit...

kilometar do vode,ali za cijeli dan dovezem 20 000 l,danas sam htio vidjeti koliko nenavodnjavana jabuka stara 8g može popiti vode,nakon 150 l zemlja više nije upijala,pa sad računajte koliko mi treba za 1150 stabala :supris:strašno
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-a što je sa pumpom od kolege s trešnjama, ne posuđuješ li od njega vodu ...
 

darliv

Novi član
Tu od
1 Kol 2012
Poruka
18

Prilozi

  • jabuka 1.jpg
    jabuka 1.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 99
  • jabuka.jpg
    jabuka.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 99
  • jabuka 3.jpg
    jabuka 3.jpg
    80 KB · Pregleda: 113

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
scaled.php


Evo bio sam malo vrijedan bilo je toga još ali nisam imao vremena svaku slikati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
I kakva je berba. Nitko ništa ne kaže.
Koliko je u odnosu na prošlu godinu?

hahaha lane 20 t a ove 2 vrečice:madmana: mraz sve sredio:madmana:
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
ja zadovoljan, kako je izgledalo katastrofično zbog suše ispalo solidno bilo preko 6 vagona, stime da je bilo dosta industrije zbog ožegotina (15-20%)
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
ja zadovoljan, kako je izgledalo katastrofično zbog suše ispalo solidno bilo preko 6 vagona, stime da je bilo dosta industrije zbog ožegotina (15-20%)

Je istina.
Ja skoro da nemam zlatnog delišea nego pečenog delišea :)
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
kod mene di radim je ošlo oko 50ak tona i još bi oko 40ak tona trebalo bit,sad ovu kasnu sortu kad poberemo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Najzanimljivije od svega kada je bila elementarna mraz i suša svi su hrlili prijaviti štetu ,a ovdje se hvale a mraz ih poštedio ccc (SOA) ne spava i prati ,osobito kada su teška vremena i treba love:scratch
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-njoko ja od prvog dana govorim da me mraz obišao jer imam voćnjak na super položaju ali imam problem s vodom
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
E jedno pitanje o skladištenju.

Da imam doma jabuke, stavil sam si na balkon 4 kašete jabuka pa da ih omdah imam pri ruci.

E sada kako da ja ta jabuke zaštitim? Tu na balkonu ne mogu staviti jabuke na hladno i tamno mjesto. Kaj da s nečim prekrijem jabuke- s čim?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
E jedno pitanje o skladištenju.

Da imam doma jabuke, stavil sam si na balkon 4 kašete jabuka pa da ih omdah imam pri ruci.

E sada kako da ja ta jabuke zaštitim? Tu na balkonu ne mogu staviti jabuke na hladno i tamno mjesto. Kaj da s nečim prekrijem jabuke- s čim?

Pozdrav svima!
Prekrij ih nečim, nije bitno sčim, samo da ih nešiba sunce...ali ne totalno, tako da ostane pomalo otvorene stranice da malo struji zrak, i lagano kreni sa konzumiranjem...
sretno...
pozzz joe!
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Pozdrav svima!
Prekrij ih nečim, nije bitno sčim, samo da ih nešiba sunce...ali ne totalno, tako da ostane pomalo otvorene stranice da malo struji zrak, i lagano kreni sa konzumiranjem...
sretno...
pozzz joe!

Joj svaki dan ih tamanim i baš su mi fine.
Taman jedem američku pitu od jabuka :).
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Svoj 1000 post ću namjeniti odgovoru,koji će doći na kritike,ali nepravde ima i sveprisutna je oko nas.

Ma kolega DELO nisam ni mislio na tebe,ti si svoje rekao već prije.

Onaj post što sam napisao samo prenosim od kolege u županijskom poglavarstvu s kojim sam se baš ovih dana sreo, a sada gleda kako pojedinci u svim županijama zadovoljno trljaju ruke,a prvi su vodili komisije kod sebe da kukaju,ali oni sve prate i prenosim dio o čemu smo razgovarali.
Bit svega je bio što su svi mislili da će se ponoviti 2010 za odštetu od poplave,ja mogu nabrojati njih 10 koji su za 2010-tu izvukli velike novce a ove godine od štete ni Š jer Linić i Čačić i vlada "spašavaju proračun".
Najgore od svega je što svatko tko je imao štetu 2010 od poplave na : kući,stoci,usjevu,voćnjaku,povrću stavljen je u isti koš kao i onaj tko nije imao nimalo štete i jednake su oštete dobili.
Samo primjer prodavaonice el.tehnike, T-centri idr.su imali 70% veću dobit nego prijašnjih godina u 12 i (1 mjesecu osobito ),a odšteta je bila nekako na kraju 2010 i početkom 2011 god,ustvari to znaju oni koji su je dobili.
E sada je suša velike štete ima na svim kulturama ali novca nema nigdje,jer EU je pratila gdje je i kako odlazio novac koji je ondašnja vlada dobila od njih.

Moje razmišljanje i štetu koju imam: nitko meni nije kriv što nisam 2010 godprijavio to mi kolega iz poglavarstva rekao i još da sam lud što to nisam učinio,ali gledajući one jadnike preko medija,Tv-a koji su to zaslužili,moral mi nije to dopustio,poslje svega mi mrak na oči pao.
I tako ostao bez 20 000 kn,makar imam obraza o tome pisati da me nitko o tome ne može optužiti da sam primio i lipu.
Moje je nemam štete ne trebam ni pomoć,ali ove godine je stvar za sebe npr. mraz mi poharao oba voćnjaka,na o.8 he jabuka imam 2 vrečice jabuka:madmana:, e da je to samo, 100-tinjak stabala starosti 9 god volharice,miševi,kune(baš imam sliku kune) oglodale mi koru od zemlje do kalema potpuno,sve mora van.
Ne znam koliko sam otrova pobacao ali žeđ je žeđ hrana ne pomaže.
Računica totalni bankrot,s time štoviše moram sada na obje parcele uvesti navodnjavanje,međuredno obrađivati tj kupiti međurednu kopačicu ili frezu da se riješim miševa,150 novih sadnica.
A najteže od svega tog je što moram sve oko voćnjaka nakopati ručno da mogu uterati frezu da međuredno obrađujem,nije puno samo jedno 2.500m2.
Kruške od predvidljivih 25 tona(ispravljeno tatkodvd) na 1100 kom starost 4 god imam 500kg i to 20% II klase ostalo vanklasa,katastrofa.
Mislim, svakom koga zadesi nevolja dobrodošla bi svaka pomoć, pomoć mogu dobiti samo od banke s dobrim kamatama,ali i ako je nema živjet i radit se mora pa makar i poslovao s dabelim minusom.
Dosta kukanja,idemo se prihvatit posla.
Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Odličan tekst. Ni kod nas nije ništa bolja situacija, ako ne i gora.

Kruške od predvidljivih 25 000 tona na 1100 kom starost 4 god imam 500kg i to 20% ii klase ostalo vanklasa,katastrofa.

Samo mala ispravka. Vjerovatno si mislio 25 tona, a napisao 25 000 tona.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Odličan tekst. Ni kod nas nije ništa bolja situacija, ako ne i gora.



Samo mala ispravka. Vjerovatno si mislio 25 tona, a napisao 25 000 tona.

Točno, hvala na ispravci :prayer:u zanosu pisanja umjesto kg upisao tona,nisam navikao dobivati s skoro 2 he 510kg voća(jabuke i kruške) neko ima s 10-15 stabala toliko.
Pozdrav i hvala na ispravci.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
e moj Njoko
nije samo kod tebe tako
kruške 6.g. stare 1 ha -cca 10kg
kajsije 6.g. stare 1 ha-cca 1,5kg
breskve 4 .g stare 1 ha-cca 0,2kg tj. jedna breskva i oko 150 stabala mora van jer su se smrzla zimus
šljiva 5.g. stare 1 ha -cca 20kg

i to je to,ne pomažu tu nikakve odštete,ali barem toliko novaca da daju da je za zimsku i proljetnu zaštitu ja bi bio prezadovoljan
 

Najnoviji postovi

Na vrh