• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

josip p

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
2
ljudi,ko ima jabuke,da li je gledao pupove,da li je to moglo smrznuti,pupovi su u fazi vidljivi roza pupovi,ja sam gledao i koliko vidim listići su oprljeni.U ponedjeljak je bio -1,ali vjetar je bio jak i stvarao je još veći osjećaj hladnoće
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
To cemo znati kad se cvijet otvori ,javljaju jos minusa i mrazeva,treba pričekati ...sto se mene tiče do 15.5 nist nije sigurno
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Dobro jutro, moj pregled jučer u voćnjaku pokazuje mi da su idared i jonagold 95% izmrzli jer kod presjeka pupa tučak je crn ne mogu naći ispravan pup, zd i greni nisu toliko nemogu za sada procjeniti ali poslije noćašnjeg mraza od -4,5 mislim da je sve gotovo biti će katastrofa uz sva ova sranja još i mraz
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Cvate i ko mene ali tučak i prašnici pocrnili, kako sada izgleda idareda bi nešto moglo i biti ima dosta mladih cvjetova koji nisu svi izmrzli pogotovo iznad 1,5 m ali ispod 1 m nema ispravnog pupa, najgore mi je prošao jonagold ne cvate previše i ono malo pupova sve je izmrzlo digod koji iznad 1,5m ispravan, GS i ZD gotovo da i nisu osjetile mraz , inače voćnjak je na 145-150m , između Đakova i Našica
 

josip p

Novi član
Tu od
26 Ožu 2020
Poruka
2
Idared izgleda dosta dobro,ostalo je neizmrzlih pupova,ali mi je gala i jonagold stradao oko 80 posto,strepnje od mraza polako prolaze,ali dolaze ledovi i oluje,osiguranje nije rješenje,bez obzira na povrat premije osiguranja i do 70 posto,jer je način obračuna štete katastrofalan
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel sad otišlo sve, bio mraz ujutro? Ma maknut ću se od tih jabuka, od pet godina jedna ako rodi, posadit orahe i neka rastu.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kod mene zabijelila trava, tu i tamo mlado lišće krumpira spaljeno ali na dva metra visine kod mene +1,6 stupnjeva. Jači je bio onaj prije ali ni on kod mene na dva metra nije prelazio -1,6, drugi dan -1,3 tako da su jabuke i šljive to pregrmile(moguće zato što je bilo suho bez vlage u zraku). Inače tih dana nisam imao hrabrosti mjeriti temperaturu blizu tla(radi psihičkog mira). U Karlovačkoj nizini je bilo -5, -6 prema javnim podacima, tako da sam sa mojim minusima zadovoljan. Ali moguće da udari kakva tuča pa smo opet na istom.
 
Posljednje uređivanje:

hjah

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
27
Kod mene, okolica Zagreba bit će i idareda i granny smitha. Međutim, kako se odmičem od prskanja, posadio sam nove sorte (nabavljene iz Češke, uglavnom) i ove godine ako bude sve u redu degustirati ću i provjeriti uvjete skladištenja za ove sorte:
Florina
Sirius
Luna
Rozela
Admiral
Merkur
Rajka

Ono što je za ove sorte veliki plus je da ih uopće nisam prskao, nema tragova krastavosti i pepelnice.Jedino što me mučilo jesu uši ih napadaju bez razlike. Nadam se da će okus i mogućnost skladištenja biti zadovoljavajući. Prilika je to.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Imam jednu divljaču. Kad su zrele su bijele s crvenim crtama. Ovu godinu je rodna i baš su jabuke zDrave (raste na obali Drave kod moje hacijende😄).
Prije dvije godine su bile ok i jeli smo jih, nisu trpke, a prošle godine niti jedne nije bilo.
Planiram speči rakiju od njih, ak jih divlje zveri ne požderu prije.
 

Prilozi

  • 33CF1A70-F403-4A46-A28C-06DC36C88120.jpeg
    33CF1A70-F403-4A46-A28C-06DC36C88120.jpeg
    94.8 KB · Pregleda: 8
  • C86F5176-3C17-4185-AF40-D8D91B0E1E9D.jpeg
    C86F5176-3C17-4185-AF40-D8D91B0E1E9D.jpeg
    104.8 KB · Pregleda: 8
  • 0EA8A4E6-A4C4-49C8-9870-425EFBC66390.jpeg
    0EA8A4E6-A4C4-49C8-9870-425EFBC66390.jpeg
    98.2 KB · Pregleda: 7

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja imam divljih i pitomih, evo ove godine rodila rana divlja (inače svake druge rodi obilno) i biti će ranih jabuka. Ostavio sam je kao mladicu na međi kada sam krčio i svaku drugu godinu imam ljetnu slatku veliku jabuku za jesti, onda idu pitome, rana jesenska i dvije kasne jesenske i imam još 5 divljih plus dvije male divlje pa ćemo vidjeti šta će biti sa njima. To je na mojoj zemlji a do mene u šikari jabuka na sve strane, neke su rodile neke ne ali ih ima.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kad sam bil klinac, postojao je jedan staaaari voćnjak ispod našeg vinograda.
U njemu su bile neke jabuke žuto-rumene, okusom slatko-kiselkaste i dosta tvrde, max velike poput teniske loptice.
Pretpostavljam da su bile divlje i bile su dosta kasne. Čak sam znao naći pokoju na proljeće poslije snijega i još su bile dobre.

Danas tog voćnjaka više nema, ali bi jako volio kad bi opet probao te jabuke.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Alvanija me jako podsjeća na tu sortu. Da li ima netko da cijepi (kalemi) te stare sorte u Hr?
 

Najnoviji postovi

Na vrh