• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
U periodu mirovanja jagoda bez problema podnese -25 do -30, a cvjetovi su, s obzirom da je cvatnja rana, vrlo osjetljivi-budu oštečeni tj. smrznuti na -2,2°C do -3,5°C!
Ovisno o kultivaru!
 
B

bank

Guest
pajdo kaže:
U periodu mirovanja jagoda bez problema podnese -25 do -30, a cvjetovi su, s obzirom da je cvatnja rana, vrlo osjetljivi-budu oštečeni tj. smrznuti na -2,2°C do -3,5°C!
Ovisno o kultivaru!


Hvala, to je super informacija, posto je bilo -15 sa vrlo malo snega. Ako je tako mogu da se nadam uz sve specije i vitamine bar 500/600 grama to bi bilo super. Posto nismo imali prosle zime tako niske temperature, a slamu ne stavljamo na jagode.
 
B

bank

Guest
To sam i hteo tu umjetnu kisu da zastitim cvjetove jagode, ali se plasim da ne polomim sve, ako je to moguce.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
bank kaže:
To sam i hteo tu umjetnu kisu da zastitim cvjetove jagode, ali se plasim da ne polomim sve, ako je to moguce.

Za tako male cvjetove nije preporučen klasični sustav, tj. mora biti prilagođen-bolje da više liči na jače magljenje nego na kišenje! Bit če dovoljno da cvijet izdrži do 0,5°C ili 1°C nižu temperaturu!
 
B

bank

Guest
pajdo kaže:
bank kaže:
To sam i hteo tu umjetnu kisu da zastitim cvjetove jagode, ali se plasim da ne polomim sve, ako je to moguce.

Za tako male cvjetove nije preporučen klasični sustav, tj. mora biti prilagođen-bolje da više liči na jače magljenje nego na kišenje! Bit če dovoljno da cvijet izdrži do 0,5°C ili 1°C nižu temperaturu!


Hvala na odgovoru, bacicu se malo na racunanje da vidim sta se tu moze, a ne da mi se kockati. Biti ce pukovnik il pokojnik
 
N

nebo

Guest
Pozdrav svima.
Pošto temu "o nama" verovatno malo ko čita napisaću i ovde da se bavim proizvodnjom jagode.
Što se tiče kišenja ili orošavanja nisam čuo da se koristi za jagodu. I ovde kod mene je bilo u jednom periodu ispod -15 bez snega ali je dobro prezimela.
Jeli neko već počeo sa čišćenjem zasada?
 
S

sivac68

Guest
zdravi bili!!!
početnik sam u uzgoju jagoda i imam stotine pitanja :roll:
za početak samo jedno: koliko zelene mase (zdravih listića) ostane na biljci nakon proljetnog čišćenja?
 
N

nebo

Guest
@ sivac68
Teško je to tako reći. Možda ostane 5 možda 1. Bitno je skinuti sve staro i bolesno lišće a mladih kolko ostane. Tokom šišanja se normalno pokida i po koji mladi list. Isteraće ona novo bez brige. Zavisi i kada počneš sa šišanjem, ako šišaš kasnije (sad recimo) verovatno ima više novih listova. Posle šišanja prskanje, prihrana ...
 
B

bank

Guest
sivac68 kaže:
zdravi bili!!!
početnik sam u uzgoju jagoda i imam stotine pitanja :roll:
za početak samo jedno: koliko zelene mase (zdravih listića) ostane na biljci nakon proljetnog čišćenja?

Da bi ti bilo zdravo, najbolje je iznjeti lisce i pomogucnosti zapaliti. Ostavi sve sto je zeleno, sve crveno, i staro skini sa rukom.
 
S

sivac68

Guest
hvala na odgovoru!
još mi samo kažite na koliko "glava" se ostavljaju dvogodišnje jagode u proljetnom čišćenju?
 
B

bank

Guest
sivac68 kaže:
hvala na odgovoru!
još mi samo kažite na koliko "glava" se ostavljaju dvogodišnje jagode u proljetnom čišćenju?

Sto se tice skare ili ruke po meni je zavisi koliko imas. Sto se tice glava, zavisi koliko imas ja ne bi vise od 5 ali ako ti trziste uzima sve sto imas ond aje pitanje, jer za zahtevno trziste samo krupni plodovi onda ne mozes ni toliko ali puno je rada. To najbolje sam da vidis pa pola pola za probu
 
W

wajbul

Guest
Kada se sade jagode i gdje se mogu kupiti sadnice,po mogućnosti mjesečarke?
 
V

vocar11

Guest
Mene interesira kod jagoda slijedeće:

1.koliko bi me koštala investicija jednog plastenika za vertikalni uzgoj jagoda sa svom dodatnom opremom iznutra?
2.koliko jagoda stane u plasteniku od cca 600 m2?
3.kolika je godišnja zarada na jagodama na toj površini?
4.koliki su troškovi?
5.od koga nabaviti sadnice?
6.koliko koštaju sadnice?
7.tko otkupljuje?

Evo ako netko ima volje da mi nešto o tome napiše...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Možda se nisu dovoljno posvetili tome. Ne znam... Tj. znam ali neću o tome.
 
V

vocar11

Guest
šteta jer me interesiraju jagode za uzgoj na okućnici pa bi mi svaka informacija dobro došla..
nadam se da nema veze s otkupom ili nešto slično...može i na privatno..
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
evo ako treba netko sve o uzgoju jagoda o bolestima itd,imam u pdf formatu,pa neka mi posalje mail na pm pa cu mu poslat....
 
Z

zetor1

Guest
Orsic kaže:
evo ako treba netko sve o uzgoju jagoda o bolestima itd,imam u pdf formatu,pa neka mi posalje mail na pm pa cu mu poslat....

hvala :) :D

ako ce trebati tebi nešto više o bolestima prijavi
 

Najnoviji postovi

Na vrh