• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
sada je prekasno za swich preduga karenca 7 sedam dana jedino ako ne želiš da se netko tko pojede jagode pod karencom dobro prosere,i ostali koji je konzumiraju .Sad preostaje samo ručni rad u nasadu tj. izbacivanje trulih da se dalje ne širi zaraza.....
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Pozz
Posadio bih malo jagoda za sebe,u ponudi ima dosta sort,e sad sta odabrt,bitno je da budu slatke i mirisljave,a ne kao ove industrijske bez okusa i mirisa,moze ijesecarka da bude.
Hvala
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
alba, asia, miss, štogod biti će dobre ako ih ostaviš da lijepo sazriju...
 

lavina

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
11
Pozrav! Vidim da se svi borite sa trulezi. Ima je i kod mene, ali za sada jos podnosljivo. Spricala sam 2 puta signumom i jednom switch, taman pred kisu. Ali moje su pod mini tunelima. Zanima me kako se drzite s cijenom? Kod nas su plastenicke srusile ove vanjske. Htjela sam jos prije postaviti slike, ali ne ide nikako :-D. Pratim vas pomalo tu, ali evo da se malo i ukljucim. Sretno svima i uspjesnu sezonu zelim!
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
Mravi u jagodama navalili , šta da se radi.:confused:

j....ga sad nije pametno ničim tretirati jagodu jer se pomalo bere.Ima ih i kod mene papaju prezrele jagode koje su povukle šećere,zato ih nema u nedozrelim plodovima za sada izbacuj prezrele zajedno sa mravima.Ja ti to gledam ovako jedan moj red od 50 metara cca 320 sadnica posadim i kažem sam sebi ovo neka ide u trulež ,puževima,mravima boleštinama i ostalim piz....a ostalo neka bude za mene,tako da ću biti zadovoljan ako mi propadne samo 100 kg, pa mora nešto da i propadne ili drukčije gledano da se nastavi biološki proces u prirodi jer mi protiv nje nemožemo .
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
ovaj nametnik mi se pojavio prije sest godina , pomagajte cime da ga tretiram :D

 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Kod mene palo 107 litara kiše, špricano prije kiše signumom i drže se odlično, trulež je zahvatila možda 2%. Prodaju počinjem od petka.
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
uh uh uh gledam prognoze i hvata me nervoza......grrr....grrrrr... ja sam počeo prodaju prije četiri dana a jagode su na otvorenom a borbu sa bortritisom već vodim duže vrijeme,sutra beremo za subotu na tržnici ,do sada ništa nije išlo ispod 20 kn i sve se prodalo.Bio sam u srijedu 7.5. kod prijatelja koji se isto bavi jagodom samo clery uzgaja i nisam mogao vjerovati koliko je trulež uništila urod jer nije uspio iz raznih razloga obaviti zaštitu,na tri tisuće kom nema više šta da ubere strava jedna za pogledati nasad......i sad me prolazi jeza kad se sjetim toga.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kod mene je palo preko 100 l kiše, al su na blagom brdu i na pijesku i malčirane slamom i ne primjećujem baš truleži.:icon_super:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Kod mene je odlično ali neće zadugo, truleži ima skoro ništa ali vidim da sad najavljuju kišu do nedjelje tako da sutra ide berba i malo zelenijih i onda ostalo što bude, bude...
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
za sad kod mene je situacija u nasadima ok,upravo se vratio iz berbe i prihrane i jedva danas nategnuo da podmirim sve narudžbe:Unedjelju je bilo žestoko nismo mogli nabrati koliko smo prodavali 207 košarica je otišlo praktično na njivi ali zato je Baja držao cijenu 10 kn košarica pa ko voli nek izvoli jer vidim da se todorić ne reklamira sa jagodom iz južnih krajeva a ni u drugim trg.centrima nema jagode jer nam sada nemogu parirati sa cijenom a ljudi kad probaju ovu moju exstra dozrelu jagodu koja je povukla šećere jer je sazrela stalno dolaze po još i kažu da ne mogu se načuditi da može biti takva jagoda a onda priča kupio ovdje ondje u centrima pa pola moraš baciti jer je ili zelena ili trula a ja si ne mogu dozvoliti takav odnos sa svojim kupcima a mogu danas brati zrelu crvenu slatku jagodu i ko je proba ne pada mu na pamet ići u tr.centar,uf baš sam se raspisao a moram pogledati i prognoze vremena da vidim kad da napadam .Poz...svim jagodarima i cijenite svoj trud .....
 

Najnoviji postovi

Na vrh