• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
samko i sam znaš da kod nase proizvodnje svake godine neko novo iznenađenje.. a i ja sam mogao nešto baciti u rakiju ali u berbi samo u kante i na hrpu pa biće komposta do proljeća ja berem i dalje svaki drugi dan i prodaja tržnica,danas ludilo supruga i ja riješili oko 300 kg na dva stola a jučer nismo sve uspjeli ni pobrati koje su bile zrele sutra ujutro u 5 opet berba već mi je dopiz..... aj bok žena zove na kavu....
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
priča mi prijatelj da je jagodi cijena na zelenoj pala na budzašto...da ljudi moljakaju po 5 kn za kilogram!!!! pa kome se to isplati uzgajati po toj cijeni?znam samo da sam frigo sadnicu clary u fragariji,platio po 3 kn(samo 100 komada za vlastite potrebe)....jeli to moguće da je jagoda takva bagatela?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
U trgovačkom centru po 9 kuna kilogram mislim da cijena nije bila nikad niža, znam da je uvoz ali takva cijena ruši i naše domaće jagode.
Jedan kilogram jagoda za jedan kilogram krastavaca pa ti budi pametan.

Ovo malo što ja imam jagoda rodile su ko blesave na osnovu prošle godine što nisam imao skoro ništa.
Čujem da je i u Srbiji cijena prava bagatela.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ja prodajem po 10-12 kn u rinfuzi, ali ih nema više. Još sam dobro i izvukao nekih 400 kg za prodaju...

U srbiji kg = 4.90 kn
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
i nas su u bosni ****** i to ucerali nam suho sto se tice jagoda ...pa ovo je ziva katastrofa ...1 klasa 1.20 km = 5 kn = 0.60 eura ...imamo jos 0.15 eura po kili drzavne premije...pa kad platis radnike i obaveze covjek dzabe radi ....a da nepricam ako se sta pokvari ...prvo je bila cjena 1 klase 0.85 eura .nakon 2 dana su skinuli cjene na 0.60 eura.....u svicarskoj je kila jagoda 12 franaka...bio sam u austriji prije mjesec dana kila 2.89 eura naj jeftinije sto sam vidio u supermarketu ...hmmmm:icon_kidra:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
A tko vas to hebe sa cijenom?...sami sebi rušite cijene i radite badava...
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
radi seljo badave neka u jagodi (jeftinoj) najviše uživaju oni koji se nisu u životu oznojili,ja je radije ne berem nego da jagodu dajem jeftino,dvije tone su otišle ja zadovoljan bacio oko 500 kg ali je nedam badave, a oni koji je daju po 6. 7 .8 kn su po mom mišljenju idioti exstra klase matematika im je izgleda malo zanemarena znanost,Pošto se motam svaki dan po zagrebu ispred trg.centara king kros pevec itd košarica 500 g 10 kunića a znameniti opg-ovci koji prodaju neznaju ni koja je sorta ni otkuda je jagoda a gospođa koja prodaje u lučkom voljela bi baš da vidi kako se beru jagode iako ima istaknut natpis opg-xxx pa gospodo seljaci samo grbačite neka drugi zarađuju na vašem trudu a na mojem sigurno neće,..razni jebivjetri
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
pa unapred su se tajkuni dogovorili da bude ta cjena .na nasem kraju je zasadjeno zracne linije recimo oko 25 km oko 1 million sadnica ..a toje samo jedno malo podrucje ...i na pocetku su nas odmah prevarili ...jasam predo 65 kila ...i kad su rekli da ide sve po 2 klasu i ako je 1 klasa jagode ..jasam iduci dan otiso direkt direktoru samo da mu kazem da moje jagode nece da dobije ...i kad drugima koperantima govorim dase idemo boriti za bolje cjene ...narod samo obori glavu i kaze :pa eto valjda ces ti nesto postici ....pa kule se neruse sa jednim covjekom osim kad gledas rambo film ..nego svi trebaju dase bune i dase neda jagoda...ali eto nismo svi isti...i zbog takvi nece se cjena izmjenit ako se neboris za bolje ...jasam otvorio svoju parcelu i napravio oglas da sebi sam mozes brati jagodu za 0.80 eu ..znaci netrebam placati radnike kao sortiranje klasiranje (svabski sistem)...samo sjedim i vazem i nemam stresa ...ali nedam da zaradi vise preko moji ledja ....

Ps: zadruga sa kojima imam ugovor je agromerkatilija vlasnik firme je euro fruit u zagrebu ..i najbolje znaju da lazu i nista drugo
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
znači kod vas je još bolje ludilo svi čuli da se super zarađuje na jagodi pa svi udri sadi pa će lova da curi sve dok ne počne berba i onda problemi????????pozdrav Cazinu to je rodno mjesto mojih roditelja imam tamo još rodbine ali nitko od njih se ne bavi sa poljoprivredom selo Ćoralići... poz......
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Čuli su da se zarađuje, pa su u kod mene jedni(firma) hektar zasadili. Prva im godina pa odmah kišurina uništila više od pola.

Sad vide kako je to, a di su radnici koji prodaju, beru, održavaju ...
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
pozaaa komsijaaa ..ja budem kod cuprije .znam raju iz coralica kako koga ..a farma je 12 kilometara van cazina ..ja nemogu kukati kad jesam zaradio u zadnjih godina ...ali ova godina je katastrofa ...industrija lobby nas prcaju u svjetu ..krize nema ali je napravita umjetnicki od industrije ..a narod nece dase bavi poljoprivredom jer svi misle dase obogati za 1 godinu i ljeni su do kostiju ..ja planiram na 10 godina za neku zaradu ili 20 ... rim se nije napravio za jedan dan ..ali ja volim prirodu i bavim se iz ljubavi prema tom poslu i ponosan sam na to sta radim ..ali neka svako radi sta zeli ....u glavnom cestitam susjedima na borbi protiv brazila ...ovo je bijo poklon od sudije jeb..li ga oni ...


samko ..zao mije ako su vas potrefile kise ..toje nas najveci prijatelj i neprijatelj ...ja se nalezim na podrucju ..gdje se lose vrjeme razdvaja u dva smjera prije mene ....i to nebude daleko od mene zracne linije 5 km .bavim se poljoprivredom vec duze vrjeme i gledam na sve sitnice kako bi perfektiro produkciju..i kad bi meni neko nudio zemljiste u tom regionu sto znam da tu nevrjeme vise nailazi nego gdje drugo nebi ga nikad kupio ili sadio sebi neku kulturu ...meni je kisa prosle godine unistila 10% ...ali kod mene se bralo i kad je kisa padala i tretiro sam jagode protiv truleza kolko tolko sam nesto spasio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
evo i mene stigao sa grunta malo smo feštali,slavili završetak berbe jagode ove godine,nekakako se i janjac našao u pecani i brzo smo ga riješili....uglavnom urodom zadovoljan ali......cijenom nisam tako da je jedno pokrilo drugo,ništa idemo dalje čekaju i ostale biljke svoj red pa raspali po njivi do jeseni sa lubenicama dinjama paradajzom paprikom šljivama itd itd......
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
tako jeee ide se dalje .. .sreca ima kise pa ima odmora ..:icon_jook::icon_jook:
 
K

kikson

Guest
dobro veče...novi sam u ovome i zanima me koje sorte i gdje ih se može kupiti bi bile dobre za smž!
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
nadam se dace neko odgovoriti sa tvoje lokacije sto se tice jagoda i sadnica ..ja bi samo preporucijo da zasadis jagodu koja rano uspjeva ...znaci kad u aprilu ili maju ...vece su cjene skoro duplo ..znaci manje posla .manja kolicina ..a iste pare ..nego jagoda koja uspjeva u juni ...ili cak ako si financiski dobar ...plastenik napravi ..imas drzavne premije ..i na roku od 10 godina isplatis na osnovu drzavne premije ..tako je u bosni ... neznam kako je u hrvatskoj ...informisi se u opcini kod vas kod poljoprivrednog odjela .. CLARY je jedna vrsta koja vec pocetkom maja uspjeva tad su cjene sjajne ...a ako sadis u plasteniku tad cak mogu vrste koje u juni beres ..imas vec u aprilu u plasteniku ...lp
 
K

kikson

Guest
a gdje da ih kupim i koje su cijene? kao početnik bih kupio oko 1000 sadnica
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
a gdje da ih kupim i koje su cijene? kao početnik bih kupio oko 1000 sadnica

sve što te zanima o jagodama imaš na raznim forumima i firmama koje se bave prodajom sadnog materijala,vjeruj da jagoda nije samo ono što se priča tek kada uđeš u koju godinu uzgoja vidiš da je tu posla od par mjeseci godišnje pa ako još misliš prodavati na tržnici spreman budi da se upitaš da li su uzgajivači jagode normalni kad počnu da dijele jagodu po 8 kn kilogram u ful sezoni pa moraš i ostalu papirologiju opg,upisnik.........zaštita .....prihrana......tuča......kiša,,,,,niske temperature,,,,,,,mrezevi(agril skup) ali sve te sitne radosti ne interesiraju tvoje mušterije icon_kidra::cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh