• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

lavina

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
11
Pozdrav! Mene zanima da li je netko od vas sebi proizvodio kontenjerske sadnice. Ja sam odlucila pokusati ove godine. Nesto sam danas vec posadila u kontenjere. E sada, zanima me zastita sadnica od bolesti. Jek netko mozda upucen?
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
Pozdrav! Mene zanima da li je netko od vas sebi proizvodio kontenjerske sadnice. Ja sam odlucila pokusati ove godine. Nesto sam danas vec posadila u kontenjere. E sada, zanima me zastita sadnica od bolesti. Jek netko mozda upucen?

ne znam zašto si radiš pet poslova od jednog ako mišliš saditi jagodu za sebe odmah je bubni na njezino mjesto odstranjuj vriježe kidaj cvijet i gotovo.....a na proljeće berba:mur:
 
M

mariodalj

Guest
Pozz novi sam ovdije planiram sadnju 5000 sadnica jagde clery jel netko upoznat s otkupom i dal je moguce bez hladnjace radit taj posao a da plod ne propadne,,hvala
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
ne znam zašto si radiš pet poslova od jednog ako mišliš saditi jagodu za sebe odmah je bubni na njezino mjesto odstranjuj vriježe kidaj cvijet i gotovo.....a na proljeće berba:mur:
A kako da ju "bubne" odmah na mjesto ako se korijen nije razvio?:mur:
to lavina: Probao sam saditi u kontejnere preveliki je to posao stalno se nešto pomakne. Ako je suša onda treba zalijevati itd. Najbolje riješenje mi se pokazalo da nasipam između redova pijesak i onda samo pokupim sadnice.
 

lavina

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
11
Ja sam ih posadila prosli tjedan...45 kontenjera po 60 rupa. Zasada 95% izgleda jako dobro. Kupila zemlju u Psenu u Josipovcu, po njihovoj preporuci neki tip koji za takve stvari, izmjesala sa vermikulitom i stavljala u to. Zaljevam ujutro i navecer, posravila ih na palete, odigla od zemlje, ispod stavila dekasti filc da se korijen previse ne isusuje od dolje. Gore prekirla zelenim slenilom da pravi hlad i stavrno ne izgledaju lose. Odmah sam ih zalila gnojivom za ukorijenjivanje i nastavit cu svakih 7 dana, i jos dodati folifertil. Samo nisam jos sigurna, sta hi od zastite stavila.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lavina

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
11
Pa prosle godine sam kupovala sadnice i placala po 1,85/kom. E sada...kontenjere sam imala, kupila zemlju, potrosila 3 vrece od 70 l. Vermikulit imala, filc imala...gnojivo platila 45 kn. E sada, ti racunaj koliko sam ustedila. Sebi dovoljno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Znam ja koliko si uštedila, pogotovo što su ove kupovne postale katastrofa. Upravo danas podignuo sadnice.
 

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
kako je bubne u kontejner tako je isto bubne na njezino stalno mjesto zar ima neke razlike ja je do sada nisam primjetio i u proljeće jagoda ne za pet nego za deset
 

zziga

Novi član
Tu od
13 Sij 2014
Poruka
9
Poštovanje gledao sam na televiziji gdje presađuju jagode iščupa ih iz zemlje i stavi u neko bure sa vodom dali tu ima neki primjesa ili nema neznam pa ih potom izvadi i sa rašljastom napravom koju stavi na pola korjena zavuče u zemlju i malo ogrne, nije ništa rezao korjen.
 
M

milorad

Guest
poz za sve clanove ,ja sam ovdje novi i poceo sam sa jagodom.. ako ko moze da mi kaze na koju daljinu od bokora se sasjecaju stoloni..
 

tihana

Novi član
Tu od
9 Kol 2014
Poruka
12
vecer svima !ja planiram zasadit za pocetak manju kolicinu jagoda 600 sadnica neznam puno o njima!sadit cu jednored !sta mislite o tom?pripremili smo tlo zagnojili stajsim gnojemdali trebamo jos sa cim?kada posadimo dali trbamo zaljevati sa onim za ukorljavanje?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
vecer svima !ja planiram zasadit za pocetak manju kolicinu jagoda 600 sadnica neznam puno o njima!sadit cu jednored !....
Moj prijedlog je da sadite dvored; nije puno zahtjevnije od jednoreda, ali kada već stavljate foliju (stavite malo širu) i cijev za natapanje (onda u dvoredu, jedna cijev po sredini natapa cijeli dvored).
Definitivno, dvored. :icon_cool:
 

tihana

Novi član
Tu od
9 Kol 2014
Poruka
12
jos me nesto zanima gdje prodate jagode osim doma ispred kuce kako trasite trzite?
 

tihana

Novi član
Tu od
9 Kol 2014
Poruka
12
a koliko sadnica ide na jednored na 120 metri nigdje u trgovini kod nas neznaju?
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
imaš folija sa razmakom rupa 15cm i 20cm pa ti izračunaj. Inače moj glas ide za jednored zbog bolje zaštite i lakše obrade.
 

Najnoviji postovi

Na vrh