• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Na mojim jutros osvanulo 30cm snijega... A bile su u punom cvijetu...

@monika22
Moze li koja slika,kako su uradjeni tuneli, itd...
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Jagode se protiv botritisa prskaju preventivno. Ako je ne zastitite na vreme, kasnije je mozete prskati koliko hocete. Botritis se "uvuce" u jagodu i samo ceka povoljne uslove da se aktivira.
Zaraza botritisom se najvise desava u cvetanju. Znaci, u cvetanju se i stiti. Minimum 3 (tri) prskanja i to kvalitetnim preparatima. To vam je tako, hteli vi da prihvatite ili ne

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Zeza ovo vrijeme, prognoza nije baš najpovoljnija za jagode u idućih 7 dana. Mi smo jučer ubrali nešto sitno. Još uvijek nemaju dovoljno šećera ali su ipak slađe od onih iz trgovačkih centara.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Jutros bilo mraza kod nas , ima dosta oštećenih jagoda, čime sad malo špricati poslije mraza.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Jandric, pošpricaj ih sa Drin-om, čim prije.

Kod mene ptice rade dosta štete.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Kako ide jagodari?

Kod mene vrlo dobro! Zadovoljan sam s obzirom da je nasad prva godina i prilično kasno rasađivan. Od sorti clery i jolly.

jagode.jpg


jagode2.jpg


Ovo na slici je jolly, nešto je krupnija od clery( ne znam jer to zbog toga što je 2tjedna kasnija pa se bolje razvila biljka ili je to tako). Okus odličan!
 

Sanja1212

Novi član
Tu od
9 Tra 2012
Poruka
29
Kako otjerati mrave iz jagoda? Kako?
Imam mali nasad za kućne potrebe ali mrava more, na jagodama nema, bar ne one okom vidljive, uši, stavljala sam neopetriod ili kako se već taj bijeli prah protiv mrava zove ali nista bas nista bez pomaka, sipala sam i vodu, jer mi se čini da ispod jagoda imaju dnevni boravak, spavaću sobu, primaću i veliko dvorište hehe he, jer voda nestaje i nestaje kada sipamu te neke čudne rupe koje se pojave i i do 10 l.!!!!!!
Help plizzzzzz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
nema mrava bez vuši...bolje pogledaj i kefni actarom...al kad pobereš jagode!
 

cwet

Novi član
Tu od
10 Kol 2016
Poruka
1
Pozdrav

zanima me koliki je prosjecni iznos ulaganja za podizanje nasada jagode na otvorenom na jednom hektaru?

EDIT:
I zanima me da li netko tko ima vec nasad ima dobre volje da mi odgovori na par pitanja :)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Pozdrav,
http://www.savjetodavna.hr/adminmax/publikacije/03pripremaisadnjajagodastogvoca.pdf
ulaganje ovisi kakav je način uzgoja. Puno ti ide na navodnjavanje tj sam sustav, ovisno o priključku na vodu i obliku zemljišta itd...

E sad na koji način ćeš uzgajati, dvored ili jednored? Koliki razmak između redova za košnju trave?

Sadnice su ti cijene oko 1kn do 2kn, ovisno o tome što želiš, tj koju veličinu sadnice. Za cijenu folije se malo raspitaj i kap po kap što se nudi u okolici i eto računice. Na to ide još osnovno gnojivo, obrada, treba imati i strojeva za to pokositi, alkaten za glavni vod, pumpa?, pa na kraju prihrana i zaštita tokom vegetacije.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Pozdrav

zanima me koliki je prosjecni iznos ulaganja za podizanje nasada jagode na otvorenom na jednom hektaru?

EDIT:
I zanima me da li netko tko ima vec nasad ima dobre volje da mi odgovori na par pitanja :)

Kod nas izlazi 12.000-15.000 e sa frigo sadnicama i za trecinu manje sa kontejnerskim sadnicama i jos dosta manje ako sam radis sadnice

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Kod nas su svi prešli na vlastite sadnice. Vidio sam ove godine jedan nasad i super je izgledao. Mislim da je ovo zadnja godina što sam sadio frigo sadnice.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,414
Pa 1 kom košta 1kn. Primitak 100%. Meni moj nasad nije bio ni blizu trajan kao onaj od frigo sadnica. Oboljevale su i sušile se.

Takvo je moje iskustvo. Za "izradu " sadnice treba oko 50lipa, što je duplo jeftinije ali ima i neuspjelih, zaraženih i slično.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
jagode mi obrasle u travu i nemoguce ih je ocistiti,dali postoji kakav herbicid za njih da pomaze
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Zavisi sta je u pitanju. Ako su uskolisni (travni) korovi u pitanju, onda mozes nekim selektivnim herbicidom, tipa fusilade forte i sl. Ne znam sta kod vas ima na trzistu.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

Najnoviji postovi

Na vrh