• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Hvala, Toma.. Znaš možda koliko važu vreće sjemenske zobi u trgovini, po koliko su kila pakovane?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
i kod mene gotova žetva zobi na 2,3 rali, dvije moje prikolice...o odmah pomiješao sa graškom i sve to skupa transportiral u silos...slamu sam dal kolegi, u ponedjeljak bude baliral..

DSC01213.jpg

DSC01212.jpg

DSC01214.jpg

transportiranje u silos

DSC01217.jpg

DSC01219.jpg

DSC01220.jpg

DSC01221.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
skinuta je i zob danas te je time zavrsen ovaj dio zetve..

povrsina je cca 1,5kj, sijana tavanusa,baceno nesto predsjetveno te jedna prihrana i zastita od korova.











ocekivali smo i vise ali dobilo se ovo:



slama je od bala sto sam usput bacio na vrh.

prinos je bolji nego lani. a bilo bi i nesto vise da mjestima nije legla zob te da ju svinje nisu obilazile. jos jutros je kolega lovac istjerao iz nje 3 komada..
lani je na nesto vise od 2kj bila puna 8tonka i vagnula je 5t.
ovo ce ovce opet jest 2 godine :mrgreen:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
BC Marta (ozima bijela zob)
sjetva 5.10. 150 kg/ha (20% manje od preporuke)
žetva 14.7. cca 3200 kg/ha
gnojeno: samo stajnjak 60t/ha zaorano
prskano: ništa
prihrana: ništa
omjer sjemena i prinosa: 1:20
oljušteno zrno dosta krupno (duguljasto a skoro debelo ko pšenica...) i teško. obične bijele vreće važu do 40kg
cijena koštanja jednog kg kad se oduzmu troškovi sjemena, nafte i kombajna = cca 0,65-0,70 kn/kg
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo uspio danas požeti 1 ral zobi,neka RWA sorta,bila polegnuta 80 %,gnojidba 0,prskanje 0, prinos 3 tone i neka sića,dva puna bunkera na fahru,zadovoljan 99%,sad ide na tavan a sutra još skidamo 2 rali ali bude i 500kg manje po rali,ipak je ovo bila jedna od najboljih zemalja:partyman::partyman:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo danas skinute zadnje 2 rali ,prinos 2500 kg po rali,s obzirom na 0 gnojiva,zemlju sam prvi put obrađivao,jedini minus 90% bilo polegnuto pa malo bilo teže požeti i malo više prašine ali sa obzirom na sve ,fiju :partyman::partyman::partyman:

Upload

Uploaded with ImageShack.used with

Uploaded with

Uploaded with ImageShack.usImageShack.ushttp://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Uploaded with ImageShack.us:partyman::partyman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
završena žetva i kod mene,bilo je dosta poleglo,prinos jedna ovakva prikolica po jutru,i 10 bala slame po jutru.
dsc01331ii.jpg

dsc01332t.jpg
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
niš niko ne govori jel ozima il jara zob, sorta i tako... da nešto i naučimo mi ostali, ako poliježe i tako druge stvari
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi smo imali nekakvu žutu jaru od RWA,polegla 90%,prinos bez gnojidbe oko 2500kg na ral,kvalitetna zob,imao sam pola rali Bc Kupa,bijela zob ,niska rastom prinos isto preko 2 tone po rali,polegla nije ništa,još da se dalo šta prodati zobi ,ovako sva završila na tavanu:weedman::weedman:
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Puno hvala, dakle krećem u akciju odmah u veljači da se odradi što se može.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima pneumatskih zitnih sijacica, ali nekako ne vjerujem da na nju mislis?
mozes sijati sa zitnom sijacicom, a mozes i razbacati rasipacem pa zadrljati. ovisno sto imas na raspolaganju..
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja sam je posijao s onom obicnom sijacicom, sta samo ostavlja na zemlji ono mozda 1cm u zemlju stigne ubacit...

al prije toga sam prosao s roto tanjuračom pa tada sijao i tako ostavio, sada cemo vidjet dali ce biti dobro... nekako bi volio si nabaviti onu pneumatsku al sta kad je problem za ovakve zitarice poput zobi, al bas cu da pogledam te zitne pneumatske :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zitna sijacica ce ti sijati onoliko duboko koliko ju namjestis. naravno, ovisi i kakva je priprema.
zitne pneumatske sijacice nisu toliko ceste kod nas, barem ne kod manjih poljoprivrednika. nemas potrebe za tim.
vise nego dobar posao ce ti napraviti i klasicna zitna sijacica tipa imt, amazone, hassia. olt gama isto nije losa, najpovoljnija je sigurno, samo ima problema sa sjetvom ako je necisto sjeme. prasina, pljeva i slicno..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh