• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Još jedno pitanje, koliko treba zobi za posijati na recimo jednu ral? Tako da si mogu izračunati koliko mi toga treba za moj komad koji bi posijala.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Moje mišljenje je da je najbolje oko 120 kg.
Inace ide od 100 do 130.
Ustvari pise na svakoj vreci koliko ide. ;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nemojte reci da ste vec posijali jaru zob, kod mene toliko je mokro da je nemoguce orati :-(
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma kakva sjetva..
do kraja 2. ili pocetka 3. mj ni razmisljat o sjetvi. zavisi kakvo ce vrijeme bit..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ma kakva sjetva..
do kraja 2. ili pocetka 3. mj ni razmisljat o sjetvi. zavisi kakvo ce vrijeme bit..

da bi bar dva dana bura puhala bi nesto posusilo, nazalost kisa za wikend ponovo :-(
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
jel netko od vas kosio zob i spremao sjenažu? kad se kosi,u kojem stadiju mora biti zob za košnju, koliko daje zelene mase po jutru ili ha?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
jel netko od vas kosio zob i spremao sjenažu? kad se kosi,u kojem stadiju mora biti zob za košnju, koliko daje zelene mase po jutru ili ha?

naravno...zelena zob je super za sjenažu,još neki stavljaju i graška nutra...luda stvar...dojde taman prije ljetnih žega za košnju(dok baci metlicu),a prinosi su da boli glava(oko 20 rolobala po rali...čak i više)...kolega cabage je sijal jednu godinu...toga je zišlo gomile i gomile...:icon_e_biggrin::icon_e_biggrin:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo moli Boga da ti j utrava ne preraste i da ju lema ne udari, jer nema prskanja ako ide u sjenažu ili se kosi za zeleno!!

Ja planiram čim se bude dalo posijati malo više ral jare zobi za zrno.
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
hvala vam decki na odgovoru!Ja sam mislio posijati nekih 5 hektara za kosnju,bas zato sto sam cuo da se krave guse od toga!Dali postoji neka norma visine kosnje?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
hvala vam decki na odgovoru!Ja sam mislio posijati nekih 5 hektara za kosnju,bas zato sto sam cuo da se krave guse od toga!Dali postoji neka norma visine kosnje?

ma jok, sam deri rotokosom koliko more prožvakati...a ak je barem donekle kišovnata godina još ti do jeseni more stići i rani kukuruz za silažu...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
jel to od RWA? čul sam da je jako dobra, velik prinos , a i ima dosta slame...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko citam po net-u ,trebalo bi biti od rwa,da.
aha,super,
a vidjet cemo,vjerovatno onda bude ta!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja namjeravam za svoje potrebe posijati zob na cca 1000čhv-a ali neznam kad ču moči krenuti sa sijetvom jer je još sve pod snijegom i ako ne okrene neki topli vjetar kaj prosuši mislim da bu sjetva krajem 3 mjeseca tek moguča ako ne počne opet padati!:icon_pray:
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Jel tko sijao jaru zob ESCUDINO? kakva iskustva?

Ja sam ti sijao prošle godine 12 ha ESCUDINA, malo mi ju ona kiša u trvnju (ili svibnju) povaljala sve u svemu na 12 ha, 39.709,00 kg predano u silos, i za moje potrebe ostalo doma još nekih 2 tone
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja sam ti sijao prošle godine 12 ha ESCUDINA, malo mi ju ona kiša u trvnju (ili svibnju) povaljala sve u svemu na 12 ha, 39.709,00 kg predano u silos, i za moje potrebe ostalo doma još nekih 2 tone

Koliko si je sijao po HA?
Koja ti je bila osnovna gnojidba,prihrana,sa kakvom zaštitom si išao?
raspiši se malo :D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kuda si ju vozio? u popovacu?i kakva je cijena bila?

Evo koga zanima baš sam dobio odgovor od TSH Čakovec:
1,15kn/kg, standardne kvalitete bez pljesni i živih nametnika
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh