• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JAVNI PROSVJEDI

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Z

zekan7711

Guest
i sad ti na kraju kazeju da novce ne ocekujes prije 11mjeseca jer su oni u pazi sad ovo "gubitku"
 
T

tomonh

Guest
Vi neki koji imate stoku i prodaliste pšenicu po niskoj cjeni bolje da ste ju pohranili jel su posije skuplje nego pšenica...
 
Z

zekan7711

Guest
tomonh kaže:
Vi neki koji imate stoku i prodaliste pšenicu po niskoj cjeni bolje da ste ju pohranili jel su posije skuplje nego pšenica...

psenica koja je proklijala ne moze se recimo staviti na mlin pa da se zamjeni za poseje!
evo mi smo prodali covjeku 3t za psenice da zamjeni za poseje jer je svu svoju psenicu dao pod drugu klasu
 
T

tomonh

Guest
Kakav je vaš stav o prosvjedu...
Ja mislim da bi bilo dobro pristat na ove uvjete,jel u protivnom samo možemo na prosvjedu po tamburi dobit,a od dogovora nebude nušta...jel para nažalost nema...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Možda će neke moja konstatacija uvrijediti.

Da se malo manje troši na porodiljne naknade, socijalne slučajeve, dječje doplatke i branitelje bila bi hrpa novaca na raspolaganju.
Zašto država potiče nerad i daje socijalne pomoći? Snalažiljivi u ovom sistemu bez brige dobivaju od države i preko 7 tisuća kuna mjesečno i smiju se nama u lice, jer smo budale koje rade a oni lijepo laduju. Zašto se to dozvoljava kod nas.

I sam imam dvoje djece i taj doplatak mi uopće ne treba. Imam oca hrvatskog branitelja i ništa nismo od države tražili. Uredno plaćam poreze i na kraju nema novaca da mi se isplati sramotnih 2250 kn po hektaru da se prljim i kisnem preko 200 dana godišnje pod otvorenim nebom.

SRAMOTA
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
cabage kaže:
Možda će neke moja konstatacija uvrijediti.

Da se malo manje troši na porodiljne naknade, socijalne slučajeve, dječje doplatke i branitelje bila bi hrpa novaca na raspolaganju.
Zašto država potiče nerad i daje socijalne pomoći? Snalažiljivi u ovom sistemu bez brige dobivaju od države i preko 7 tisuća kuna mjesečno i smiju se nama u lice, jer smo budale koje rade a oni lijepo laduju. Zašto se to dozvoljava kod nas.

I sam imam dvoje djece i taj doplatak mi uopće ne treba. Imam oca hrvatskog branitelja i ništa nismo od države tražili. Uredno plaćam poreze i na kraju nema novaca da mi se isplati sramotnih 2250 kn po hektaru da se prljim i kisnem preko 200 dana godišnje pod otvorenim nebom.

SRAMOTA

Da potpuno si u pravu.Ako nema nek si ide zaradi,a ne sijedi u hladovini i mene gleda.
I romima se daje previše i onda još kradu ,a tko je to kriv?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
cabage kaže:
Možda će neke moja konstatacija uvrijediti.

Da se malo manje troši na porodiljne naknade, socijalne slučajeve, dječje doplatke i branitelje bila bi hrpa novaca na raspolaganju.
Zašto država potiče nerad i daje socijalne pomoći? Snalažiljivi u ovom sistemu bez brige dobivaju od države i preko 7 tisuća kuna mjesečno i smiju se nama u lice, jer smo budale koje rade a oni lijepo laduju. Zašto se to dozvoljava kod nas.

I sam imam dvoje djece i taj doplatak mi uopće ne treba. Imam oca hrvatskog branitelja i ništa nismo od države tražili. Uredno plaćam poreze i na kraju nema novaca da mi se isplati sramotnih 2250 kn po hektaru da se prljim i kisnem preko 200 dana godišnje pod otvorenim nebom.

SRAMOTA
malo da te nadopunim...možda kad su već te sve pomoći i tome slično ustanovljene čemu ih ukidati,ali davati novce za poticati nerad,e tu se slažem ,tu se nekaj treba mjenjati :!: :!: :!:

...rješenje vidim vrlo jednostavno...

...svi koji primaju razne socijalne pomoći a imaju dvije zdrave noge i ruke,ajmo metlu u ruke i na ulicu pa nek metu ak neznaju nikaj drugo ;)

...a ima i onih koji znadu i farbati,pa penzline v ruke i nek farbaju tunele...vjerovatno nebudu potrošili onolike milijune... :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Nemoj zaboraviti da su ovi koji primaju pomoć jako dobri glasači...
 
M

manager

Guest
neka krenu u privatizaciju, za 25% petrokemije mogu dobit >250milj kn sto su nam duzni za 2008!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da i ja nešto napišem. Socijala se zloupotrebljava, u prvom redu romi koji rade djecu da dobivaju novce i žive ko bubrezi u loju, ali tih par stotina kuna socijalne pomoći koji se daju nekome (ako izuzmemo ove s više djece) tko ne radi i nema nekretnina je dno dna i nikako drugačije. Svi kojima se plaće isplaćuju iz državnog proračuna imaju prevelike plaće i prava u odnosu na radništvo koje se pati u privatnom sektoru za svoju crkavicu gotovo bez ikakvih prava, sramota. Da ne pišem o političarima, malo uđete u sabor i mirovina do kraja života nerealno visoka, nema veze ako ste se usput i fino okoristili. Selo je kod nas zapostavljeno i tu nema govora, u priču o poticajima i da li je to pravedno ne bih htio ulaziti jer ne znam dovoljno o tome a i ne bih se htio svađati s kolegama forumašima, ali kad se već odlučilo ići u prosvjed onda treba ići do kraja i ne dozvoliti da o sudbini na kraju krajeva svih nas odlučuje šačica jada a ne mi sami jer mi smo država, ljudi a ne nitko i ništa drugo. Osobno se čudim da vlada nije poslala policiju da tuče seljake i nadlijeta helikopterima kao nedugo kad su bili prosvjedi, valjda to nije u duhu europske unije tako restriktivno postupati prema običnim seljacima, ne znam.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
branko64 kaže:
Da potpuno si u pravu.Ako nema nek si ide zaradi,a ne sijedi u hladovini i mene gleda.
I romima se daje previše i onda još kradu ,a tko je to kriv?

Identičan slučaj kod mene u selu, bračni par srednjih godina, jedno (jadno) dijete, nigdje ne rade, primaju socijalnu pomoć i većinu novaca troše na rakiju. A evo kako izgleda jedan njegov ljetni dan:
10h... temp. već oko 30, ja jurim s paukom da prekrenem ljulj koji sam pokosio sinoć, on leži nasred dvorišta na deki u hladovini
12h...temp. debelo preko 30, ja krećem u zgrtanje, on još uvijek leži, samo ovaj put se pomaknuo kako se i hladovina pomakla
14h...paklena vrućina, ja jurim s balirkom da mi se ne presuši za sjenažu, on još uvijek na istom mjestu
15h...eto mene sa omotačem, on se opet pomaknuo za hladovinom
17h...nakon par gemišta idem ja lagano po bale kad vidi vraga on još uvijek leži na onoj jeb... deki
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
M.M. kaže:
branko64 kaže:
Da potpuno si u pravu.Ako nema nek si ide zaradi,a ne sijedi u hladovini i mene gleda.
I romima se daje previše i onda još kradu ,a tko je to kriv?

Identičan slučaj kod mene u selu, bračni par srednjih godina, jedno (jadno) dijete, nigdje ne rade, primaju socijalnu pomoć i većinu novaca troše na rakiju. A evo kako izgleda jedan njegov ljetni dan:
10h... temp. već oko 30, ja jurim s paukom da prekrenem ljulj koji sam pokosio sinoć, on leži nasred dvorišta na deki u hladovini
12h...temp. debelo preko 30, ja krećem u zgrtanje, on još uvijek leži, samo ovaj put se pomaknuo kako se i hladovina pomakla
14h...paklena vrućina, ja jurim s balirkom da mi se ne presuši za sjenažu, on još uvijek na istom mjestu
15h...eto mene sa omotačem, on se opet pomaknuo za hladovinom
17h...nakon par gemišta idem ja lagano po bale kad vidi vraga on još uvijek leži na onoj jeb... deki


možda je vladin špijun... :lol: :lol:
 
H

Helena

Guest
manager kaže:
neka krenu u privatizaciju, za 25% petrokemije mogu dobit >250milj kn sto su nam duzni za 2008!
Ma to i je cilj krupnog kapitala kroz teorije zavjere da natjeraju jednu državu da krene sa rasprodajom svojeg prirodnog bogastva .Grčkoj je s obzirom da se nalazi u teškoj gospodarskoj situaciji predloženo da krene rasprodavati svoje otoke ,to čeka i hrvatsku ."STRANI VLASNICI LOKALNI PODANICI" :twisted: :twisted: :twisted:
 
M

manager

Guest
ne slazem se, netko ovo djubrivo mora platit, a ako ne plati ode petrokemija u mp3 pa dobivas jos 2500 nezadovoljnih radnika, a nama seljakima ce djubrivo otici gore 20-30%, sjetite se 2008 koliko je kostalo izvan HR-a
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
prosvjedi su izbili zato što naša vlada i ministarstvo uvijek čeka zadnji čas da objavi rezove u proračunu !
kakva je to vlada neizvršava ono što kaže da će izvršit to ti je ko da sa malerom pogodiš farbanje kuće za 5000 kn i kad on obavi poso onda mu kažeš da ćeš mu platit 60 % jer više nemaš pa nek uzme ili ostavi samo ja mislim da bi on uzo svoje ljestve i kičmu ti poravno za tih 40 % i jebo ti sve po spisku :evil:
tako i naša vlada posadiš pobereš i prodaš postigneš cijenu da budeš u nekoj pozitivi i onda ti od 500 kn plusa uzme 900 kn
i ode ti u 400 kn minusa pa kakva je tu logika poslovanja . poticaji moraju biti točno određeni barem prije prodaje robe da možeš znat na čemu si ! kako možeš planirat proizvodnju ka dte jebu ko beba zvečku banda jedna jebena :evil: :evil:
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Mrki88 kaže:
M.M. kaže:
branko64 kaže:
Da potpuno si u pravu.Ako nema nek si ide zaradi,a ne sijedi u hladovini i mene gleda.
I romima se daje previše i onda još kradu ,a tko je to kriv?

Identičan slučaj kod mene u selu, bračni par srednjih godina, jedno (jadno) dijete, nigdje ne rade, primaju socijalnu pomoć i većinu novaca troše na rakiju. A evo kako izgleda jedan njegov ljetni dan:
10h... temp. već oko 30, ja jurim s paukom da prekrenem ljulj koji sam pokosio sinoć, on leži nasred dvorišta na deki u hladovini
12h...temp. debelo preko 30, ja krećem u zgrtanje, on još uvijek leži, samo ovaj put se pomaknuo kako se i hladovina pomakla
14h...paklena vrućina, ja jurim s balirkom da mi se ne presuši za sjenažu, on još uvijek na istom mjestu
15h...eto mene sa omotačem, on se opet pomaknuo za hladovinom
17h...nakon par gemišta idem ja lagano po bale kad vidi vraga on još uvijek leži na onoj jeb... deki


možda je vladin špijun... :lol: :lol:

kaj nisi pomislil , da on zapisuje tvoje radne sate . :mrgreen: :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh