• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JAVNI PROSVJEDI

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ne bi bilo loše da se odazovemo u što većem broju.i za to sam da se blokira najveći otkupljivač u sl.brodu granolio.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kod nas se blokira GP Stara Gradiška,sve je uredno prijavljeno policiji,okupljanje je na bp Baković u N.Varošu između 10 i 11 h u četvrtak 27.08.2009.Ovim putem pozivam ako ima netko iz Lipika ili okolice da se pridruži.Kod nas ljudi posuđuju gorivo da mogu doći na prosvjed,mislim da to dovoljno govori.
 
B

Bobo

Guest
Joj, decki... A ja bas mislio u cetvrtak do BiH po nekih djelova za kombajn... Ocito cu se morati strpjeti jos malo.
 
Z

zekan7711

Guest
bas steta kod nas nema sad prosvjeda koa da smo se dogovorili u sezi psenice :(
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bobo@ Ako se ovo sada koliko toliko ne riješi iduće godine ti neće ni kombajn trebati a kamoli dijelovi za njega.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Bobo kaže:
Joj, decki... A ja bas mislio u cetvrtak do BiH po nekih djelova za kombajn... Ocito cu se morati strpjeti jos malo.
ako budu tvrdoglavi oko cijene u.repice i pšenice sigurno ćeš se načekati da ideš za bosnu.
zekan7711 kaže:
bas steta kod nas nema sad prosvjeda koa da smo se dogovorili u sezi psenice :(
malo se provozaš do rajteka i ekipe u sisku da ih podržiš ispred silosa mlin i pekare. ;)
 
B

Bobo

Guest
jd4755 kaže:
Bobo@ Ako se ovo sada koliko toliko ne riješi iduće godine ti neće ni kombajn trebati a kamoli dijelovi za njega.


Ma, treba mi sad za soju nekih sitnica, a za iducu godinu, o tom potom...
 
Z

zekan7711

Guest
josip123 kaže:
Bobo kaže:
Joj, decki... A ja bas mislio u cetvrtak do BiH po nekih djelova za kombajn... Ocito cu se morati strpjeti jos malo.
ako budu tvrdoglavi oko cijene u.repice i pšenice sigurno ćeš se načekati da ideš za bosnu.
zekan7711 kaže:
bas steta kod nas nema sad prosvjeda koa da smo se dogovorili u sezi psenice :(
malo se provozaš do rajteka i ekipe u sisku da ih podržiš ispred silosa mlin i pekare. ;)

neznam budem dosal za pol sata ili sat :lol: :lol: :lol:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
moramo se maksimalno pripremiti za prosvijede i ne napuštati položaje dok nam se zahtjevi ne ispune.ako sada ujebemo sve će nam se to ponoviti nagodinu.
 
B

bok123

Guest
ne samo nagodinu- idućih 5 godina, dok ne budemo isisani kao stare kruške.
 
R

Rajtek

Guest
U svezi jučerašnjeg sastanka u Đakovu.
Opet se dešava ista stvar ko i kod prijašnjih pregovora, totalna razjedinjenost udruga i zastupanje vlastitih interesa.
Jučer se je opet svašta nudilo i mislim da nam je mr. Čo i naša država i dosta dali, nije stvar u tome da nam oni ndaomiravaju cijenu do 1,25 kn, jer time se samo sponzorira one koji nas i gule- Žitozajednicu.
Jučer je trebalo riješiti pšenicu i sve oko pšenice. Ministar nam je ljepo rekao da će isplatit idući tjedan 60 % poticaj za pšenicu i repicu, a ostalih 40 % da će mo u 9 mjesecu dobiti vrijednosni papir za gnojivo iz petrokemije, a ko neće ljepo napiše i ćeka 1 mjesec 2010.g. ako hoće novce. Isto tako je rekao da će se u 9.mjesecu obradit vagarinke i do 15.10. iplatit 15 lipa po kili za pšenicu i 30 lipa za uljanu repicu. Također je dao i da će se danas i sutra počet isplaćivati poticaji za mlijeko za 6 mjesec te razlika do 2,20 kn, što je danas barem meni upalćeno. Mr. Čo je također rekao da ministrstvo nema novce predviđene za stari poticaj. Najveća pobuna ovih udruga koje su napustile sastank nastao je oko onih 205 milijuna zaostalih poticaja iz 2008.godine, onaj predstavnik Pokorovac-iz Hss-a svukovarsko srijemse žup je rekao da njega boli ku... za pšenicu da on tak nema puno već da su njemu bitniji novci za silažni kukuruz iz prošle godine. Čo je pokušavao umiriti sve i rekao da će kontaktirati ministricu Kosor i pokušati dogovoriti sastanak snjom oko te love jer su ona i Polančec te novce i obečali. Nakon što je sastanak završio i potpisan onaj dogovor. U povratku kući Čo je javio da je dogovorio sastank s Kosoricom i da je ona načelno obečala da će ona svoje i ispuniti.
Mi smo sinoč imali sastank oko prosvjeda i čekali istovremeno vjesti iz Đakova. Sastanku je nazočila i saborska zastupnica gđica. Marijana Petir Ona nam je dala podršku u našim radnjama i čak probal neš intrvenirat u našem mlinu, al bez uspjeha. Također nam je rekla da ministarstvo poljop. radi sve moguće da nam se pomogne i da u rebalnasu nije dirana poljoprivreda, čak je i povečan iznos za subvencije. Ali također je rekla da čim više odugovlačimo i rastežemo stim pregovorima gubimo dragocjeno vrijeme, jer uskoro sljede još 2 rebalansa i da se može desit da izgubimo dio novaca za potpore. Te da prihvatimo ovaj model koji nam se sad nudi, jer trenutno to nam je najbolja ponuda a kasnije može biti samo gore.
Još ima svega u glavi, al neznam ni sam kaj sam preskočil.....
 
R

Rajtek

Guest
Ja malo prije došo sa silosa. Imali smo za danas organiziran prosvjed ispred mlina i pekare u Sisku, al nismo došli traktorima več pješke jer je naša udruga potpisala jučer u Đakovu da se prosvjed prolongira.Išli smo na dogovor u mlin, al opet nismo niš dogovorili. Cijena je za standardnu kvlitetu 82 lipea na to nam obračunavaju 4 lipe za troškove prijema tak da nam ispada 78 lipa za kg pšenice standardne kvalitete,a naša udruga- kooperanti-mi niismo na to pristali i tražili smo da barem ne naplačuju te troškove prijema, al oni su rekli da nedaju ni lipe više. Inače u mome kraju je specifična situacija. Mlin i pekare nisu izvoznici pšenice i sva kooperirana pšenica potrebna im je za njihove potrebe, 25 km od Siska u Popovači nalazi se todorićev silos i tu je cijena 95 lipa, a 42 km od Siska u Ivaniić Gradu, također Todoričev silos i cijena od 95 lipa, većini nama je svejedno kud vozili jer nam po kilometrima isapda isto i uvijek je kod nas u sisku u silosu cijena bila ista ko kod todorića osim ove godine. Sam gazda silosa Plodinac prije žetve nam je na satanlu kooperanata izjavio da je on spreman paltiti pšenicu i po kunu i da mu se ta cijena uklapa u sve njegove kalkulacije, ali kak je žetva započela promjenio je ploču, a za vrijeme pregovora udruga i žito zajednice ponudio 88 lipa a mi tražili 95 da bi na kraju stao na 82 lipe minus troškovi. S obzirom da imamo prijavljen prosvjed na policiji ispred silosa za 3 dana, zbog ovakovg razvoja događaja, odlučili smo iskoristit iduća dva dana za prosvjede-blokade ispred mlina i pekare.
Včeras točno u ponoč traktorima krećemo za Sisak i Mli i pekare.
Molim sve koji su u mogučnosti da nas podrže!
HVALA!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dali uopce te sve silne udruge komuniciraju medjusobno? ako vecini pase ili ne, zasto onda vecina ne poprica sa ostalima pa kaze situacija je takva i takva, nama pase ili nepase to i to, i onda svi skupa dalje traze sta god. ili se dogovore vise od ovog nemozemo dobit,ajmo to uzet i bok.

ovako to postaje smjesno. jedi ovak, drugi onak. normalno da nece nitko pristat na zahtjeve sacice ljudi. samo ce ih jos ismijavat sto se upravo i desava.

da me nebi tko krivo shvatio,podrzavam prosvijed i sve zahtjeve i znam da je jako losa situacija trenutno. cak i dajem neki svoj skromni doprinos svadjajuci se na indexu :blackeye sa ovim gradskim idiotima sto pljuju po prosvjednicima i seljacima opcenito..

ali ovo sto se desava medju udrugama, ni neznam dali je vise smijesno ili tuzno..
 
R

Rajtek

Guest
Ova moja komunicira sa svima, odnosno svi komuniciraju, al uvijiek ima onih koji drže sakrivene karte.
Npr. moja udruga nije bila za prosvjed na granicam jer smatramo da je od države šta se tiće pšenice dosta učinjeno i da smo mi za blokadu silosa i žitozajednice koji nam i kroje gaće, ali ipak smo dali podršku ostalim udrugama iz slavonije koje su išle na granice i naši su dečki otišli autima do gradiške jer nam je to najbliže.
A dodao bih još da mislim da je slavonce više strah blokirat silose jer misle da im nebudu dali više kooperirat.
Ja ću radije ove godine bit bez koopercije nek opet ovak kooperirat i radit godinu dana za dug žitozajednici.....
 
R

Rajtek

Guest
..ja.. kaže:
ali ovo sto se desava medju udrugama, ni neznam dali je vise smijesno ili tuzno..

Tuzno, ali istinito.
Jesmo mi Hrvati zajebana rasa.....
 
A

atomizer

Guest
nema davno sam pisal u svezi tih prosvjeda.nebu od toga ništ!mi imamo prvenstveno problem unutar svojih redova.dok to ne rješimo nebu od naših ostvarenja ništa.dokle god ima milion udruga i sindikata u tak maloj državi nema napretka.svako hoče biti lokalni šerif.u svemu je tak a ne samo u poljoprivredi.ako je sindikat onda je jedan sindikat pas mater za sve i zna se da tad taj sindikat uskače u svaki sektor kojem treba pomoči.ovako sindikat učitelja boli qurac za sindikat radnika u brodogradnji a njih opet boli qurac za željezaru a željezaru za seljaka.a onda seljački savez se raspadne na dva dijela pa se posvađaju sa laslom pa tamo udruga neka treća tera svoje koze itd.nema tu kruha i vlada i svi šverceri znaju i zato tu situaciju koriste.to njima paše!
 
T

tarana

Guest
nekako mi se čini logičnijim blokada pekara nego silosa. u čitavoj priči ne zarađuju mlinari, već pekari.
 
Z

zekan7711

Guest
tarana kaže:
nekako mi se čini logičnijim blokada pekara nego silosa. u čitavoj priči ne zarađuju mlinari, već pekari.

ma treba i jedne i druge blokirat samo da daju nekakvu cijenu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh