• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Ječam 2009

Ja napokon uspio jučer pokupiti svoj ječam :!: ;)
evo što je dalo 2 rali površine



veli kombajner da je to skoro najbolji prinos ječma ove sezone u našem kraju :!: :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Ječam 2009

kod mene u selu ima još neovršenog ozimog ječma koji je utučen u zemlju od ovih kiša,a u njivu se ne može jer je blato.mislite li da će od njega šta ostati ili ga je bolje i ne vršiti? :scratch
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Ječam 2009

kaj su tak slabi ječmi kod vas :?: :?: :?:
ja sam po vašem po rali dobio sipovku 5 t stranicama za silažu malo falilo do pune prikolice znači nekih po prilici 4.5 tone s 1 rali.
dok tam gdije bio najbolji ječam dobio sam na 2.5 rali, dvije pune sipovke i još malo oko 1 tone u običnom platonu jer su sve kiperašice bile zauzeta pa hajmo miško lopata u ruke pljuni u šake i udri u istovar
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Ječam 2009

ma ti su ječmovi bili odlični ali pametnjakovići rekli da neće da vrše prije ivanja pa im je sad utučen u zemlju od ovih kiša.bit će ga jako teško pokupiti a i već je dosta zrna otpalo sa klasa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Ječam 2009

Evo našao sam slike na mobu od žetve jećma. Došao majstor i rekao "uvijek ja moram najebat!" Bilo je to prije tjedan dana, već je bilo krajnje vrijeme. Onak, s pola hektara ispalo je 4 metra kubična, po tome kolko je bilo u prikolici, a kolko to važe, nemam pojma.
slika082.jpg
slika084.jpg
slika083.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Ječam 2009

Ovo je jos dobro, uspio je nesto i pokupiti jer ga nije zabilo skroz do zemlje. Ipak se radi o ZMAJ kombajnu ;)

Ja mislim da cu pocet intenzivno traziti podizace usjeva, jer imam 2 jutra poleglog zita koje nije za gledati... A bez podizaca, NISTA od posla, jer je na najvisljem djelu "visoko" 6-7cm...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: Ječam 2009

dečki ja sam jučer žeo ( uslužno) kod Kistanja ( Knin) tamo je zemlja plitka i šlaljevita ali čovjek je imao na 0,3 ha oko 3m3 u prikolici i to dvoredac.
tamo odlično plačaju se žitarice sa rodom iako se kasno vrši kiša je padala svaki drugi dan.
e sutra ću vidjeti kako će meni platiti
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Ječam 2009

Kod mene je ječma izašlo cca. 4,5 t sa rali pol...zeznula ga ona suša dok se je ispunjavalo zrno...a slama!!!takvu slamu u životu nesem videl! zlatna boja 100%! baš smo pogodili iskombanjirat prije onih slinih kiša i slamu presušit jedan dan...sada strnak čeka gnojnicu pa oranje pa poslije 15.8. sijanje repice raole za zelenu gnojidbu!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Ječam 2009

Evo par slika od žetve ječma, na ovim slikama je dosta slab. Inače prosječni prinosi mi je 4.5 t/ha :oops: :(
Vozim sa susjedovim traktorom i prikolicom i tata je vozio s našim i našom prikolicom, ali nemam slika.
TRYKG8Cpc4_OWIo3.v.jpg

1YZTJ_McCIONC0I8.v.jpg

lhYCKuX8IASu7rtu.v.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Ječam 2009

Da nije u temi jecam, vjerovatno ne biste ni znali o cemu se radi ;)





Eto cime se ja bavim... za divno cudo, bilo je nesto na ovoj njivi, koja je inace 90% bila ovakva... Nakosio sam na 600chv sigurnih 700-800kg ;)
 
K

Krešo

Guest
Re: Ječam 2009

Bimbo kaže:
žali bože goriva to je trebalo zaorati
da i mi smo ostavili previse drača ne isplati se
 
B

Bobo

Guest
Re: Ječam 2009

Al mi je zao sto nisam uslikao dvije njive koje sam danas vrsio... Ovo iznad je mila majka!

Na ovim danasnjim njivama jecam misu do koljena, zabi do ramena, a ambrozija dobrih pol metra... i sad ti vrsi... ganjat ga moram da ga napunim masom, inace klasovi koliko su sitn samo prozuje kroz kombajn... UZAS jedan. Skinulo se s pola jutra oko 10-12m jecma, i s time je gazda zadovoljan, pa sam zadovoljan i ja, a ova druga njiva, je imala samo manje ambrozije, al je i jecam bio jos sitniji i rjedji...


Kazem, nazalost nema slika...
 
K

Kordunas

Guest
Re: Ječam 2009

I ja požeo ječam prije par dana pa evo par slika

URL=http://img195.imageshack.us/i/dsc00075mjv.jpg/]
dsc00075mjv.jpg
[/URL]


 
K

Kordunas

Guest
Re: Ječam 2009

URL=http://img261.imageshack.us/i/dsc00080d.jpg/]
dsc00080d.jpg
[/URL]

URL=http://img110.imageshack.us/i/dsc00085f.jpg/]
dsc00085f.jpg
[/URL]
URL=http://img198.imageshack.us/i/dsc00091eum.jpg/]
dsc00091eum.jpg
[/URL]
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: Ječam 2009

imaš dobro rješeno spremanje žitarica .jesu to plastični silosi i koliko stane unjih
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Ječam 2009

oho,pa fino ti to rješavaš!

nemaš sušare nikakve,jel onda miješaš iz silosa u silos zrno,odnosno provjetravaš?? :scratch
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh