• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ja imao 3.800kg ječma po jutru...provjereno ;) 8) ..izvagano...i to u dosta lošoj zemlji

Auu pa ti češ onda imat 9 tona žita na hektar ! Ozbiljno mislim !
 
K

krx pozega

Guest
Jel se ti sječaš ratarko koliko je bilo 90/91 žita po jutru...

Ja se zbilja mogu pohvaliti da su moji usjevi uvijek dobri...da ne ureknem super dobri...naravno da je 3.800 tona po jutru ječma ove godine dobro..makar što sam ja vidio u polju kod drugih :cry:

A o žitu ču samo reči da neče ništa biti lošije nego lani ;)

Nemam ja puno žitarica tako da se mogu zbilja posvetiti u prvom redu da to na nešto liči...žita imam oko 10ha

Ječam razmišljam odvesti na silos kod toga privatnika...plača 85kn/metar takav sirov iz polja što i nije toliko loše,ostavim malo za pipice i to je to.. ječma sam imao oko hektar
 
R

Ratarko

Guest
Kod nas u Brodu na silosu cijena stočnog ječma je 90 lipa .

A ovo o prinosima žita po jutru prije 17 godina stvarno ne bi znao .
U ono vrijeme se sve preko 25 metara po jutru smatralo za odlično . Znam da su bili ljudi koji su imali i 40 metara po jutru ali ti su se na prste jedne ruke mjerili .
 
B

Bobo

Guest
Koliko se sjecam prinosa po jutru, nama je rekord bio MISLIM 42 metra na jutro... Mislim da nikada nismo vise imali, a to je bilo prije 4.5 godina, mozda i vise...

Sad, je li to puno, ili malo, prosudite sami ;)
 
K

krx pozega

Guest
Pitaj svog oca on bi se trebao sječati...navodno da su tada skoro svi koji imalo vode računa o usjevima imali preko 11tona pohektaru čak i više...jednostavno je bila takova godina...žita bilo ko šodera

Neznam zašto sam se toga sjetio ali ja tada naravno nisam uopče bio u poljoiprivredi..možda u šoderu :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Danas je dobrano curilo ali ne iz kombajna u prikolicu nego iz neba !

Obrisan neispravan link.

Netko se sakrio u kabini a bilo ih je i ispod prikolice .
Gdje koji led je pao također !

Obrisan neispravan link. * Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa jel ti šta ječam u prikolici pokisnio??ako ga je bilo uopče,jer vidim da je njiva ovršena...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
pa jel ti šta ječam u prikolici pokisnio??ako ga je bilo uopče,jer vidim da je njiva ovršena...

Nije bio moj ječam , to sam u Slobodnici uslužno vršio .
Njiva nije izvršena ( to su uvratine na slikama , njiva je 1.5 km dugačka ! ) , niti pola , kamion je bio pun a prikolica tek trečinu kada je počelo padati . Ogrome kapljice kiše su padale , tu na slikama čekam u kabini da prestane da bi mogao iskipati taj zadnji bunker .
 
K

krx pozega

Guest
Jel znate da žito sigurno aza ječam nisam siguran može pokisnuti bez problema jer se stvori mokra kora par cm i dolje bude suho..jedino da padne neznam koliko kiše...uglavnom to se poslije vrlo brzo osuši tako da ne bude nikakvih problema a oni tamo na silosu svejedno ne grebu sa površine ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da upravo tako i ja vise nikada ne pokrivam prikolice ceradom kada pada kisa.Uvjerio sam se sam u to.
Dali kod vas vrse zito u petak sam isao za D.Miholjac i na nekoliko lokacija sam vidio da ljudi vrse zita, a bilo je i ovrsenih parcela i na njima rolke
 
K

krx pozega

Guest
Zvona mislim da neče početi vršidba prije sedmog mjeaseca kod nas...
 
R

Ratarko

Guest
Evo zadnji hektar ječma je pao danas .

Sve u svemu dobra ječmena sezona za mene , naravno da sam mislio da če biti još bolje ali ako se uzme u obzir da mi je sav ječam pivarac prošao pod pivarac a ne pod stočni kako se znalo dogoditi prijašnjih godina . Skužio sam foru i oko toga ove godine ali to je druga priča .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
ej a sa koje visine si ti ovo slikao??
jesi imao nekakve ljestve ili sta ?? :)
 
Č

Čugi

Guest
Sutra počinjem sa vršidbom žita, biče interesantna slika kombajna, jer ja prvi put vidim takav kombajn, a nisam ni zapamtio ko ga proizvodi :oops:

Bobo, očemo otvarati novu temu za vršidbu žita, ili nastavljamo ovde sa pisanjem?
 
Z

zoran

Guest
Evo konačno i moje vršidbe ječma od prije tjedan dana
COLOR]
 
B

Bobo

Guest
I jos da znas stavljati slike i davati linkove na njih kako treba bilo bi sve ok...

Ne moras koristiti IMG tag na forumu, kad ti ga ta stranica na koju dizes slike vec ubaci...

Popravi link, pa da vidimo slike
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh