• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
@bobo
A kada letim pred rudo , sada kužim što si htio postiči . Vidio sam problem i reko ma znam ja to riješiti i stavim sliku od zoran-a . Sada vidim tvoju edukativnu notu ali prakasno .
 
Č

Čugi

Guest
Več si imao Img tag-ove u url-u koji si kopirao, tako da ih nisi trebao stiskati.
 
B

Bobo

Guest
@Ratarko: A, eto, ima vremena, naucit ce se... Nije problem, pokusao si pomoci, i to se racuna ;)
 
Z

zoki

Guest
Re: Jeèam

moj jecam je treci puta pod vodom ima da postane odlican plivac :evil: :evil: :evil:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

kompleks ječma od 900 čhv :D :D :oops:[attachment=1:a5a80]ječam 2.jpg[/attachment:a5a80][attachment=0:a5a80]ječam.jpg[/attachment:a5a80]
 
Z

Zlatko

Guest
Prihrana ječma

Pozdrav svima!
Kada je po vašem mišljenju najbolje obaviti prvu prihranu ozimog ječma.
Zahvaljujem unaprijed.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Prihrana ječma

upravo sada ako možeš ući u njivu a druga prihrana 15.03.To je za pivarske ječmove a u vezi s % proteina koji ne smiju biti preko 11%.
 
M

mladen

Guest
Re: Prihrana ječma

sto se tice prehrane moze vec da pocne ko moze uc u njivu. po meni prva prehranu je naj bolje obaviti sa 1/3 15ke i 2/3 kana od ukupne kolicine koju mislis bacit u prvoj prihrani. podrazumjeva se da ih pomjesas u rasipac pa da ih zajedno bacis
 
Z

Zlatko

Guest
Re: Prihrana ječma

Prihrana fosfornim i kalijevim gnojivima po površini ima jako mali učinak ili nikakvi. Nekakvi u vlažnoj godini, nikakvi u suhoj. Fosfor i kalij bačeni po površini može iskoristiti slijedeća kultura koja dolazi na to mjesto i to kad se površina zaore i fosfor i kalij odu u dublje slojeve.
Prihranu obavljajte isključivo dušičnim gnojivima, fosfor i kalij dodajte 2/3 u osnovnoj obradi a 1/3 predsjetveno, poslije više ne.
Meni je bilo jedino upitno vrijeme prihrane da ne bih preranom prihranom ubrzao rast ječma a temperature su još niske.
Hvala na savjetima!
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Prihrana ječma

tako je!

prihrana ide kan-om jedino tko nije radio osnovnu gnojidbu ide u prvu prihr 15-15-15 , tocno je to sto si napisao da se smatra da je iskoristivost tako bacenog fosfora i kalija gotovo nikakva, makar se u praksi to radi.

FOSFOROM I KALIJEM SE GNOJI TLO, A DUSIKOM BILJKA. imajte to uvijek na pameti.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Prihrana ječma

evo BRANKO je lijepo opisao proces proizvodnje, ja bih još dodao ono žutilo koje svi vide na ječmu u prolječe ne mora značit da je nedostatak hranjiva, nego može biti VIRUSNA PATULJAVOST JEČMA, nju prenose u jesen lisne uši i zato je važno obilazit polja da se utvrdi da li su prisutne uši jer one prenose virus, da se primjene mjere suzbijanja .
uši se javljaju u toplim i vlažnim jesenima, mjera protiv toga je kasnija sjetva.
ako se utvrdi da ječam ima tu bolest, to sjeme se ne smije više sijati.
ječam je inače najosjetljivija žitarica, tako da ta bolest je gorja neg da ne dajete umjetno, jer nedostatak umjetnog se da popravit...........
 
S

seljaček

Guest
Re: Prihrana ječma

Da pravo vrijeme za prihranu samo ako se ne dogodi snijeg pa onda smrzavica a kan potera ječam u bujniji rast onda bi mogo biti problem.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Jeèam

Današnje kombajniranje ječma
DSC00107.jpg

DSC00108.jpg

DSC00111.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Jeèam

DF&Torpedo kaže:
Današnje kombajniranje ječma

el je dovoljno zrel i suh :?:
tu kod nas su neki probali kombajnirat al su prekinuli
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Jeèam

bogec kaže:
DF&Torpedo kaže:
Današnje kombajniranje ječma

el je dovoljno zrel i suh :?:
tu kod nas su neki probali kombajnirat al su prekinuli
Ovaj je bio zrel, to je rex. A i nije bio baš neki extra dobar pa je valjda prije dozrelio. ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Jeèam

Rajtek kaže:
Kakvi su prinosi???
U ovom slučaju su loši prinosi, jer su ovaj zahvatile razne bolesti. A vidjet ću kakvi budu prinosi kod mene, ako upoće bude prinosa, jer je upravo padala obilna tuča kod nas :cry:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh