• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

Alen

Guest
Re: Jeèam

Hehe....nije samo kod tebe počelo..... Danas sam istrpavao ječam kod susjeda....

IMT 533 se mučio sa prikolicom:

Slika0-2.jpg


I klikzi i klizi....i nikak naterat....i nije bilo druge nego prekačit i ravno ju gurnut...

Slika1.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Jeèam

Hehe, da pocelo... danas se vrsilo na veliko...

ZMAJ ponovno jase!!! Ovaj se zbilja ne da zubu vremena i dalje radi bez nekih velikih kvarova. Danas smo mu mijenjali hladnjak, te je stavljen jedan novi remen. Od ostalih priprema za sezonu, tu je jedan pritiskivac kose, 2-3 nova lezaja te je jedna osovina otokarena jer se malo jace pojela. Podmazali ga, i upalio je kao mina ;)

Danas je prvi put ove godine vrsio, i bez ijednog kvara i stajanja je skinuo 3 jutra:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
A

Alen

Guest
Re: Jeèam

Evo malo se kombajniralo i kod mene..... Več nas noč lovila i pomalo rosa al smo uspjeli...

Slika001-17.jpg


Slika002-18.jpg


Slika003-17.jpg


Slika004-15.jpg
 
B

bok123

Guest
ječam 2

Da se zna koja je otkupna cijena za urod 2008 :scratch
 
A

Alen

Guest
Re: Jeèam

Danas se nastavilo "veselo veče".... Sreča u nesreči puko auspuh pa sad imam malo vremena dok majstori slože pa natrag na polje...

[youtube:2kp4mr1f]BKkD_WsTldY&hl[/youtube:2kp4mr1f]

Slik.jpg
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

mi smo jučer poželi ,1ral/3.5m3 e sad koliko je to kg neznam, pretpostavljam oko 2300 kg nije bog zna što ali je bolje nego prijašnjih godina.cijena kombajna 500kuna/ral kak je kod vas
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Re: Jeèam

Alen kaže:
Hehe....nije samo kod tebe počelo..... Danas sam istrpavao ječam kod susjeda....

IMT 533 se mučio sa prikolicom:

I klikzi i klizi....i nikak naterat....i nije bilo druge nego prekačit i ravno ju gurnut...

Slika1.jpg

Možda bi i potegnuo kad bi gume bile manje izlizane, ove mi već kritično izgledaju.
 
A

Alen

Guest
Re: Jeèam

GOTOVO!!!! Fala bogu na lijepom vremenu....Hehe ja završio i pospremio i evo upravo počela kiša.....

Sve u svemu je ok....prosječan urod po rali cca 3 t. Ja zadovoljan...

[youtube:349m01p3]Ob--pkqRCl4&hl=en[/youtube:349m01p3]

Ode zadnja prikolica:

[youtube:349m01p3]vZDxI8CUzFw&hl=en[/youtube:349m01p3]

Zadnji istovar.....
Hvala majstore na dobro urađenom poslu!!

Slika002-19.jpg


Slika001-18.jpg
 
B

Bobo

Guest
Re: Jeèam

Jos malo vrsidbe jecma, sa jednom "malo" doradjenim ZMAJ 131 kombajnom:

Od dorada se vidi bunker koji se prazni slobodnim padom, drugo sjedalo, uteg od betona na zadnjem kraju (ovaj kombajn nema kvacilo, vec staje kad se skroz raspusti varijator), hidro volan... ne vide se ugradjene hidraulicne kocnice, koje su kombajnu zbog specificnog nacina kretanja i stajanja (bez kvacila) NEOPHODNE

Lijeva strana
Obrisan neispravan link.
Desna strana
Obrisan neispravan link.
Kipanje
Obrisan neispravan link.
Zadnji most s hidraulicnim cilindrom
Obrisan neispravan link.
Pogled odozada gdje se vidi betonski uteg na kucistu slamotresa

Uteg mu je takodjer potreban na zadnjem kraju (original su dolazili utezi na zadnjim kotacima, ali to ljudi nisu htjeli nadoplacivati, ili su nekome prodali) pa kad se ide u rikverc kombajn skoci kad varijator "zagrize" remen. Ovako remen malo vise trpi, ali skakanja nema ;) takodjer je upravljivost poboljsana.

nisam pitao majstora koje godiste (zaboravio) ali se cini sasvim u urednom stanju. jedne godine mi je on vrsio, ali je mogao ici po njivi samo lijevo desno, jer kad je isao uzbrdo, transportna traka nije mogla dizati zrno u bunker...
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

Evo slika od žetve ječma kod mene
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: Jeèam

Malo OFF, ali jel ovo sto Lamborghini vuce tvoja prikolica? nisam ju prije vidio, a cini se nova :scratch

I nazad na temu... Kud ide zrno? U silose ili?
 
S

seljaček

Guest
Re: Jeèam

koliko ti treba za ispraznit prikolicu koliko je nosivost i zašto dvije tandemke.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

Da nova je, al nije moja, od susjeda, točnije od ovog koji kombajnira, Lambo zastupnika.

Zrno ide na pod.
A poslije će završit ovdje
cow_stomach.jpg




Ova kod Lamba je 8 tona, a kod zetora 6 tona.
Trebam 2 sata da ju ispraznim.
Zato dvije da jednu puni, dok se druga prazni.
 
S

seljaček

Guest
Re: Jeèam

ok nisu obje tvoje onda štima moraš kupit šneku ja imam fi 100 i treba mi 19min za 3600kg puuuno brže
 
A

Alen

Guest
Re: Jeèam

mario kaže:
Trebam 2 sata da ju ispraznim.

A joj..... A dobra ekipa 6 kanti i sanduk pana.... i za sat vremena!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

Nemam potrebe za još jednom prikolicom, možda da kupim veću a ovu prodam, ili možda dvosovinku da vučem dvije iz fore, al onda nebi mogo praznit i punit na polju.

Mislim da je moja fi 150, al opet treb dugo, neznam, možda je manje od dva sata nisam mjeril, premalen je ulaz na puhalniku. Meni čisto dovoljno brzo.
Koliki ti imaš motor?

Teško bi ljudi za 1 sat, 6 ljudi, 3-4 sata minimum.
 
S

seljaček

Guest
Re: Jeèam

Imam 2,2kw ali na "ŠNEKI" pužnom transporteru ne puhalniku šneke su puno brže
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

seljaček kaže:
Imam 2,2kw ali na "ŠNEKI" pužnom transporteru ne puhalniku šneke su puno brže

Tvoj je brži, al puhanlik ima neke prednosti, cijevi mogu u zavoje ići, mislim da imam čak 15-20m cijevi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh