• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Jeèam

seljaček kaže:
Krečem u sjetvu ječma pa bi molio savjet stručnjaka za biljnu proizvodnju kada prskati korove, bolesti, uši itd sa čime kada i koliko????????

hmmm da ko što veli član breza ječam je podosta osjetljiva biljka, preporuka prskanja za moj kraj a onda je to i tvoj kraj sa cougarom oko faze busanja u prolječe, protiv trave.
a bolesti pogotovo virusne kao što je virusna patuljavost ječma nema lijeka, to se širi pomoču uši, e sad kako spriječiti uši, kasnijom sjetvom, što je sjetva kasnija to je manja vjerojatnost za uši a samim tim i virusne bolesti jer uši su vektori virusa, ove jeseni nema uši jer je hladna jesen, one se javljaju kad je podosta toplo kao prošle godine.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

jučer sam "posjetil" ječam dobro izgleda ali plaši me jer sam vidio neke bube bojim se da su one što prenose virusnu patuljavost a ne mogu špricat jer je mokro
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Re: Jeèam

oprostite što vas pitam glupo pitanje ali da ne tražim po forumu i ostalim str.pa idem direktno na pitanje:
kolika je dovoljna količina ječma(kg/jutro) za posijati da bi se imao solida prinos.
ozimi i proljetni
hvala unaprijed
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

ja ne štedim na sjemenu jer iskreno rečeno ne vjerujem previše u njegovu kvalitetu i sijem oko 160-170 kg/jutro ako to kažeš nekom agronomu sigurno će ti se smijati jer kažu da je to dovoljno za hektar no ja ne sijem puno tak da me ne muči 200-300 kuna više uloženih
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jeèam

Ja također sijem oko 160- 170 kg na ral i prinos uvijek bude dobar uz odgovarajuču gnojidbu, imamo jake zemlje i to nije puno na ral, recimo ove sam godine posijal 180 kg na ral, fakat mi je jaka ta zemlja na koju sam sijal pa reko da probam i to! :D
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Jeèam

Isto sjeme jećma, na mojoj parceli odlično, kod staroga žuto dozla boga. Mislim da su tamo kisele zemlje. Moram poslikati usput pa staviti na forum.
On je tretirao Taskom, ali to nije zemljišni, tako da mislim da to nema veze.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Jeèam

baš kad sam završio post, mislio sam si kak bi i to bilo dobro pogledati. Premda u ono polje nema šanste da se ide traktorom
 
G

gazda2

Guest
Re: Jeèam

jel ima tko kakvih saznanja o mogućoj otkupnoj cijeni ječma na godinu,s obzirom na trenutno stanje s agokorom i kretanjem cijena na burzi žitarica? Hoće li nam biti veselo kao s kukuruzom?
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Re: Jeèam

Obrisan neispravan link.

Ovaj je sijan 9.10 , sijan u kukuruzu i baceno je 150kg 15-15-15, nenormalno je narastao za ovo doba godine ako krene ostra zima bit ce velike stete na njemu. Inace je neki dvoredni tip pivskog, sjeme je "sa tavana" i sije se jedno 8 godina i nije tretirano prije sijanja i za sada rodi vrlo dobro inace je za stocnu hranu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jeèam

Grabik daj molim te dok uplodaš sliku na forum, imaš tamo opciju Resize image klikni na to i stavi veličinu 800x600 jer u protivnom vidiš kak izgleda slika maleno na forumu!!! Molim te!

Ječam je ok :!:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Jeèam

Evo par današnjih slika našeg ječma.Radi se o dvije sorte pivarskog ječma,jedne domaće ,barun i jedne strane, mombasa.Barun slabije busa pa se sije gušće dok mombasa strahovito busa i jako dugo traje busanje.Zbog toga naizgled djeluje lošije međutim kad krene u proljeće vlatanje jako brzo napreduje.

Slika130-2.jpg


Slika124-3.jpg


Slika123-3.jpg


Slika121-3.jpg


Slika118-2.jpg
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Jeèam

Dečki kakvi su vam ječmovi, kod mene dobrano ožutio,
al kolko vidim nije samo moj,več i kod drugih.
A pšenica normalna, na jednoj paceli imam ječam u sredini a sa obe strane pšenica.
Pšenica normalna , ječam žut.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jeèam

kombajniranje ječma za 2008. godini - kod rođe :mrgreen:
[youtube:199uy5vs]EvXQRl58lqU[/youtube:199uy5vs]

ovako se radi - bila je puna prikolica na vrh :mrgreen: kod mene 2008. :D
[youtube:199uy5vs]EWWMR2zlTFs[/youtube:199uy5vs]
 
R

Rajtek

Guest
Re: Jeèam

Jel ima ko kakva iskustva s jarim pivarskim ječmom???
Danas mi je čovjek iz gradiške nudio koperaciju,.
Neznam ni sam jel da sijem ili ne???
Nikad do sad nisam radil pivarski ječam.
Jel tko kooperira s PPKOMPLEKS-om d.o.o iz Nove Gradiške???
Kakvi su platiše, jel ima problema s njima, jel zezaju na silosu s uzorcima???
Koja su vaša iskustva s jarim pivarskim ječmom i na šta treba obratit pažnju???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh