• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Jeèam

MARIO:mozes malo opisati kombajn:motor,sirina kose,ulaz na kombajnu,zadovoljstvo gazde?? 8)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Jeèam

mario kaže:
Znam da je 75 ks, a za ostalo neznam.
POgledaj ovdje
http://www.konedata.net/DF660.htm
Ako je 75 ks (motor kao na Torpdo TD 75, 4 cilindra), onda je na slici Deutz Fahr M 922.

marko hurlimann xa86 kaže:
MARIO:mozes malo opisati kombajn:motor,sirina kose,ulaz na kombajnu,zadovoljstvo gazde?? 8)
Ulaz na kombajnu je 100 cm, 4 slamotresa, kosa 3 - 3,6 m, i s takvim kombajnom gazda bi trebao bit zadovoljan, jer ima dosta dobar učinak, a potrošnja goriva je vrlo mala.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Jeèam

ja sam mislio da je to kombajn oko 100ks :blackeye :blackeye
znaci da je jeako slican mome clasu.85ks,kosa 300cm,ulaz 115cm. :mrgreen:
samo sto je taj malo noviji od mojega claasa :twisted:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

Ako je 75 ks (motor kao na Torpdo TD 75, 4 cilindra), onda je na slici Deutz Fahr M 922.

M 980 je.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Jeèam

mario kaže:
Ako je 75 ks (motor kao na Torpdo TD 75, 4 cilindra), onda je na slici Deutz Fahr M 922.

M 980 je.
Da, M 922 su crveni, a M 980 zeleni, moja zabuna ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: Jeèam

Alen kaže:
Hehe....nije samo kod tebe počelo..... Danas sam istrpavao ječam kod susjeda....

IMT 533 se mučio sa prikolicom:

Slika0-2.jpg


I klikzi i klizi....i nikak naterat....i nije bilo druge nego prekačit i ravno ju gurnut...

Slika1.jpg


:lol: :lol: :lol:
slab ti fergec, moj ursus bi to možda i mogo ;)
neznam točno, nemam iskustva na grbavim područijma, ja sam ravinca boy
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Jeèam

joj bobo,pa kod tebe kao da je majstor baltazar svima tata,od onog tvog susjeda sa ursusom pa do kombajnera... :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: Jeèam

abrkili kaže:
joj bobo,pa kod tebe kao da je majstor baltazar svima tata,od onog tvog susjeda sa ursusom pa do kombajnera... :lol:

Glavne jos nisi vidio... cekaj da odem poslikati zmaja univerzala koji je u rasulu vec par godina, i da uslikam claasa mercura koji je lane povrsio svoj vlastiti akumulator...

I jedan i drugi su kao sijacice... samo zatanjuras strnjak i posijano ;)

Ima tu jos strojeva o kojima bi se dalo pricati i pricati, ali to ostavljam za neki drugi put ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Jeèam

Sve lijepo, al zašto nema slike di se SAME vidi sa prikolicom?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

za tu sliku bi trebalo iskazati hrabrost i izaći van na sunce ;) :D
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

nije,vlasnik ga ima već jako dugo i jako je pažljiv dok radi,čak kosi u šašinovcu za poljoprivredno dobro
 
S

Sesva

Guest
Re: Jeèam

jbt , šašinovec je meni blizu , mozda znam covjeka toga !!!!
 
R

Rajtek

Guest
Re: Jeèam

breza kaže:
nije,vlasnik ga ima već jako dugo i jako je pažljiv dok radi,čak kosi u šašinovcu za poljoprivredno dobro
Daj ga pitaj jel ima katalog ili kakvu knjigu od tog kombajna, ako ima jel bi se moglo kopirat, ja platim kolko treba....
 
S

seljaček

Guest
Re: Jeèam

Krečem u sjetvu ječma pa bi molio savjet stručnjaka za biljnu proizvodnju kada prskati korove, bolesti, uši itd sa čime kada i koliko????????
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Jeèam

iskreno ječam mrzim sijat jer je osjetljiv na sve živo no ja nakon 2-3 lista špricam tenom ili dicuranom(ista stvar)iznimno ovu godinu u veljači a onda sam i protiv bolesti ali trebalo je još jednom što nisam i tu sam pogriješil,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh