• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa čovjek je ozbiljan,njega nemre više niš spasit a platil buš kombanj ko za ovaj dobar.možda kad je počel ić van bi i spasil nekaj sad tanjuraj,il kosi i daj svinjama,kravama da pojedu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa čovjek je ozbiljan,njega nemre više niš spasit a platil buš kombanj ko za ovaj dobar.možda kad je počel ić van bi i spasil nekaj sad tanjuraj,il kosi i daj svinjama,kravama da pojedu.

Ovako da se razumijemo ono za mocu je bila šala a mene stvarno zanima šta nevalja kod ovog ječma ako je sve isto rađeno na obadva jedan valja jedan ne šta je uzrok a ječam kao ječam baš me puno ne zanima zanima me uzrok.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jel bilo pod vodom?
ak je bila sitno pripremljena zemlja pala kiša i nije mogel probit.
da se nije sijačica zaštopala.
meni di je bilo vode isto nije izašel.neznam kaj bi još moglo bit.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a šta ti je prošle godine bilo na toj tabli,imao sam jedne godine isto takav ječam ,na njivi sam sijao u prolječe kukuruz koji sam šprico više puta i jačim dozama zbog sjerka- koštana itd. i kad sam skino kukuruz preoro i posijo ječam i dobio isti takav ječam-ja sam u prolječe na takav bacio još jednu dohranu i on se još malo razgrano i bilo je nešt
 
M

MOCO

Guest
ja mislim da se radi o reziduima herbicida kojim je prskana prethodna kultura, postoji negdje i tabela gdje ima navedeno za sve herbicide na našem tržištu koliko mjeseci je potrebno proći da ne šteti sljedećoj kulturi. To imaš i u uputstvu (ako ga čitaš uzduž i popreko naći ćeš).
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa kaj bi ga tak shebalo da opče ne izađe?
o.k požuti al bacit 2-3puta kan ne jako i ispravi,al da ne izađe opče to si stvarno dobro pošprical.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pa kaj bi ga tak shebalo da opče ne izađe?
o.k požuti al bacit 2-3puta kan ne jako i ispravi,al da ne izađe opče to si stvarno dobro pošprical.

Prvi put radim tu parcelu znam da je prošle godine bio kukuruz i znam da je ambrozija bila veća od kukuruza sa čim je šprican nemam pojma. Ječam je skoro sav izašao jesenas ali sada ga jednostavno nema nije mi stalo do ječma ionako nebi znao šta s njim radim povrće a ječam je samo zbog toga što nisam znao šta posaditi ili posijati da vidim kakva je zemlja sad vidim da nešto nije u redu ali moram barem donekle znati šta je ovome uzrok zbog druge kulture naprimjer kupus.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kak je tak velik moj ni klas ni još poteral a oko 15 sam mu dal 150kg kana
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
To je sorta "rekorder" ili ...........
Odličan je, mjesec i žetva.:D
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh