• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo nabrana je prva prikolica kombajnom..
imag0012xa.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Moje pitanje glasi: kak jos poboljsati okomusanost klipa?
Stavljene su znaci nove gume, kompleeetno, komusacki valjci, lopatice nad komusackim stolom... i prvom prohodu, nije bilo perusine ali je dosta bilo krunjenja pa sam od strane transportera do polovice povadio nokte, al mi sad ostaje perusine, sta sad da radim i na koja mjesta da vracam ili skidam nokte?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa kolega sa obzirom na viđeni hibrid kukuruza u prikolici to je i više nego dobro očiščeno jer takvi sjajni hibridi se jako teško komušaju bez obzira od koje su sjemenarske kuče :drinkers::drinkers:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A ako je tako kako kazes, onda je znaci to to... a sta smatras pod "sjajne" hibride ? Istina da se tesko komusa, jer i rucno se treba pomucit.. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Od ovoga bolje nemože na ovom kukuruzu , nemože jer je ovo skoro pa idealno
Pogledaj samo koliko stabiljke ostaje uz klip , to ti je znak da se lišće teško kida od klipa
Možda bi malo dobio kada bi još stegnuo valjke jedne prema drugima (ako je moguće)
Vraćanjem noktiju nećeš ništa dobiti , ustvari bobićeš više krunjenja :finga: nokte bi trebalo vraćati da imaš više klipa koji nikako nije načet za komušanje a ja na ovoj prikolici vidim samo nekoliko takvih što je sasvim prihvatljivo

Uglavnom , ja nebi ništa dirao na beraču dok ne probaš još neku njivu u drugim uslovima i drugim kukuruzom

U koje doba dana si brao ? pitam zbog vlažnosti vazduha
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A onda u redu.. Ako je to to... krenuo sam brati oko 10h, malo je kasnije, i nije vise bilo rose, tako da i to sigurno malo igra ulogu..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo malo akcije kombajna sa IMT-om 533...:))

IMAG0013.jpg
[/url] [/IMG]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4kXkvYjxqyc[/YT]
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Tema je slična pa ću ovdje postaviti pitanje, gdje bi se moglo kupiti set gumica za hidrauliku za berač kukuruza SIP Tornado 40 odnosno treba mi gumica cilindra koji podiže kljun/heder? U Virovitici nema nigdje i u traktor centru u Osijeku također nemaju, mozda ce dobiti, a to je mozda a berba je pred vratima :roll::scratch
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam dal ce ti pomoci, ali kad sam ja na svom Eko 3500 mjenjao hidraulicne cijevi koje su na cilindrima kipera, ja sam na navoj namatao teflonsku traku, i dobro je nista ne pusta ni ne slini ulje..
 

sismis92

Novi član
Tu od
3 Tra 2009
Poruka
18
Tema je slična pa ću ovdje postaviti pitanje, gdje bi se moglo kupiti set gumica za hidrauliku za berač kukuruza SIP Tornado 40 odnosno treba mi gumica cilindra koji podiže kljun/heder? U Virovitici nema nigdje i u traktor centru u Osijeku također nemaju, mozda ce dobiti, a to je mozda a berba je pred vratima :roll::scratch

http://www.selena.ba
ovdje imas sta ti dusa zeli, ljudi imaju 25000 razlicitih artikala...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,379
Evo nabrana je prva prikolica kombajnom..

Moje pitanje glasi: kak jos poboljsati okomusanost klipa?
Stavljene su znaci nove gume, kompleeetno, komusacki valjci, lopatice nad komusackim stolom... i prvom prohodu, nije bilo perusine ali je dosta bilo krunjenja pa sam od strane transportera do polovice povadio nokte, al mi sad ostaje perusine, sta sad da radim i na koja mjesta da vracam ili skidam nokte?

Pa ugradnjim ventilatora(puhalnika) bolja je komušanost i sve :heart::p
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Help help!!!

Petretic: Pa necu ga sad ici rastavljat i ponovo slagat, odnosno ugradjivat. Ma dojtjerao sam ga da cisti perfektno..

Komusanje klipa sam rjesio i dotjerao na kombajnu.. Ali me sad muci krunjenje, dosta klipova mi zakruni, kako to eliminirati??
Svi nokti su povadjeni osim onih na dijelu valjaka gdje klip tek ulazi na komusacki stol. Evo slika da vidite o cem se radi...
imag0002q.jpg
By karlo_bozic at 2012-09-06[/IMG]
imag0001af.jpg
By karlo_bozic at 2012-09-06[/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ubrzaj zvijezde na komušačkom stolu , prebaci lanac na onaj manji lančanik
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Da bi ga prebacio na manji, lancanik moram okrenuti na drugu stranu i to sam napravio, ali mi je sad lanac puno predugi... Da li ima rjesenja a da lanac ne kratim? Odnosno da mi ostane originalna duzina kako bi mogao vratiti u pocetno stanje ukoliko nebude dobro?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ima , kupi drugi lanac :mrgreen:
Skrati ga i nabavi jednu spojnicu i ako budeš vraćao onda ćeš imati dvije spojnice na lancu što nije nikakav problem
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
ekipa, kako najlakšije i bezbolnije izbiti puž sa osovine rakete a da se ne polupa ni pušž ni kučište ležaja? moram mijenjati ležaje na raketama, a nikako da izbijem te puževe ( čivije su vani )
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

moze li se to napraviti i onim mali rucnim brenericima ili moram do majstora sa pravim aparatom?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa može se ako ti je pri ruci , ako ne uspije uvjek možeš pristupiti ozbiljnijem grijanju " na boce"
htio sam vidjeti sliku u kompletu , jer uvje ima šanse napraviti priručni izvlakač ..to malo truda može kasnije prištedjeti dosta vremena , živaca a i novaca
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
Re: Jednoredni berač SIP EKO 3500

a kad se zagrije - onda opet cekicem ili kako?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na vrh