• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jeste počeli čupat voćnjake?

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

e moj DYDY, onaj zelenko :mrgreen: znači da smo u jako kiselu jabuku zagrizli
a što se tiče ustava i zakona
od 90" Hrvatska je slobodna i neovisna država u kojoj je zabranjeno krasti i varati, i u kojoj sve institucije pravne države rade svoj posao odlično i sa rezultatima :oops:
tako da Hrvatska nije niti pokradena niti upropaštena
a što se tiče ustavne tužbe
konji je neznaju napisati a kočijašima nije u interesu, ako me razumijete što sam htio reči (malo sam ironičan)

evo jedne slikice da vas razveselim
http://i.ytimg.com/vi/MBlS-rq7H1g/0.jpg
 
P

pozna

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

gospodo nemojte zaboraviti da su se samim tim predpristupom EU otvorile ogromne mogucnosti kreditiranja,sufinanciranja i kojekakvih blesavih neopravdanih poticaja kojih prije nije bilo. koliko bi ,da je jos stari sistem,danas bilo poljoprivrednika,vocara...koliko je novaca europa dala a HR bezvezno spizdila,koliko se vas polakomilo za lakom lovom snivajuci snove o brzom bogacenju bez puno rada,i sad nakon 3-4 god se razmislja ,kao sto kaze naziv ove teme. nazdravlje. naravno,uvijek je netko drugi kriv.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Odgovor je jednostavan. Izaći na referedndum i zaokružiti NE. Inače bude poslušna manjina u ime nas svih odlučila DA. Pogledajte zadnje ustavne promjene: koliko je potrebno da referendum bude pozitivan: 50% od IZAŠLIH a ne upisanih birača (kao do sad). Dakle, ako ne želite EU, izađite i recite NE, a ne držati figu u žepu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

pozna kaže:
gospodo nemojte zaboraviti da su se samim tim predpristupom EU otvorile ogromne mogucnosti kreditiranja,sufinanciranja i kojekakvih blesavih neopravdanih poticaja kojih prije nije bilo. koliko bi ,da je jos stari sistem,danas bilo poljoprivrednika,vocara...koliko je novaca europa dala a HR bezvezno spizdila,koliko se vas polakomilo za lakom lovom snivajuci snove o brzom bogacenju bez puno rada,i sad nakon 3-4 god se razmislja ,kao sto kaze naziv ove teme. nazdravlje. naravno,uvijek je netko drugi kriv.
Dobrim dijelom je sve to istina kaj si napisal.
No, ne slažem se s ovim podebljanim: država je obećavala i davala brda i doline, ljudi uzeli kredite s dobrom namjerom, a onda više nikome netreba niti mlijeka niti mesa niti jabuka. Na to nitko od nas malih nemože utjecati. To nije krivnja ljudi koji su htjeli raditi i vjerovali u bolje sutra.
Oni koji su uzeli kredite s lošom namjerom će se ionako ili snaći ili propasti. Ali za taj su rizik znali, pa ih netreba niti spominjati.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Ja kao 'vanjski' posmatrač mogu samo da kažem, kako nije sve u EU crno, ko ni bijelo.

Ima i na EU trgu oscilacija u cijenama, a nečeg nema: nema nekog gospodina T., kome se sva politika ulizuje i pušta mu slobodne ruke i nema granica, prolaznost kojih se sada kontrolira isto s interesima gospodina T.

Kako ti danas niko ne može sprećiti, da iz Slavonije prodaš proizvod u Split, tako se onda te relacije otvaraju na širem području.
I mi, koji smo još iz Juge znamo, da što dalje ideš, toliko veća je šansa za veću razliku u cijeni.

Moraš i u EU ispunjavat neke uslove, kojima se štite domaći proizvođaći. Trgovina između država u EU i opet nije 100 posto slobodna, jer se traže veća ulaganja u opremu ('izvozne' klaonice itd.), da ti baš svaki ne uđe u trg s dumping cijenom.

U EU se meso iza 3 mjeseca u hladnjači može samo preraditi, a ne stavit u trgovački lanac K. pod firmom 'Kupujmo hrvatski', a poslije još tri mjeseca ide u kafileriju ili pasju hranu, ne u hrenovke.

I ne može u EU neko prije berbe stavit na trg prošlogodišnju jabuku ispod svih cijena, jer mu nijedan proizvođać ne bude prodao, da sam sebi uništi tržište.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

tine kaže:
Ja kao 'vanjski' posmatrač mogu samo da kažem, kako nije sve u EU crno, ko ni bijelo.

Ima i na EU trgu oscilacija u cijenama, a nečeg nema: nema nekog gospodina T., kome se sva politika ulizuje i pušta mu slobodne ruke i nema granica, prolaznost kojih se sada kontrolira isto s interesima gospodina T.

Kako ti danas niko ne može sprećiti, da iz Slavonije prodaš proizvod u Split, tako se onda te relacije otvaraju na širem području.
I mi, koji smo još iz Juge znamo, da što dalje ideš, toliko veća je šansa za veću razliku u cijeni.

Moraš i u EU ispunjavat neke uslove, kojima se štite domaći proizvođaći. Trgovina između država u EU i opet nije 100 posto slobodna, jer se traže veća ulaganja u opremu ('izvozne' klaonice itd.), da ti baš svaki ne uđe u trg s dumping cijenom.

U EU se meso iza 3 mjeseca u hladnjači može samo preraditi, a ne stavit u trgovački lanac K. pod firmom 'Kupujmo hrvatski', a poslije još tri mjeseca ide u kafileriju ili pasju hranu, ne u hrenovke.

I ne može u EU neko prije berbe stavit na trg prošlogodišnju jabuku ispod svih cijena, jer mu nijedan proizvođać ne bude prodao, da sam sebi uništi tržište.
Bez brige Tine, prilagodt će se i EU propisi Mr. T-ju i njemu sličnima :(
Slažem se s pozitivnim stvarima, no navedi i neke negativne. Ipak vi to znate iz prve ruke ;) :D
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

al stvarno ljudi me ubijaju u pojam.
ajd ako netko zna ili ima podatak ,neka objavi koliko smo mi to novaca dobili od EU?
Stalno se barata nekim brojkama, a gdje su ti novci?
Koliko ja znam bilo je govora da nekih 2-3% novaca smo iskoristili.
Sad će netko reći , pa mogli ste dobiti novaca je bilo, ali kako smo mi veči katolici i od samog Pape, sami smo si digli letvicu toliko da je nemožemo preskočiti i postavljali takve uvjete da glava boli

A što se tiće kredita i naivnih ljudi koji su ih dizali, pa i njih donekle razumijem, pa i meni je HZSPS(savjetodavna služba) u početku prodavala priče (stručnjaci :evil: ) kako šljiva daje 200kg po stablu, višnja 50-100 itd, i da nam se ulaskom u EU otvaraju nezasitna tržišta itd itd
Poticaje bolje da nisu davali,16800 kn za bilo šta ozbiljno nije dosta, i onda su ljudi krenuli misleći da to samo raste, sadili se lješnjaci na pola jutra zemlje isto tako višnje i šljive , bez podrivanja i bez ograde pa sad služe kao hrana divljaći
Od tih posađenih vočnjaka, mislim da se nebih prevario kad bih rekao da 70% propalo, toliko ih ja znam u svom krugu,
a koliko ih je tek posađeno a zapravo nepostoje
Tako da je moje mišljenje da je ovakva politika promašena
A o nezasitnim tržištima EU, to je priča zasebe, nisam upućen ali mislim da naši svinjogojci još uvjek nemogu izvozit (?)
a i cijena višnje nam je pala u zadnje dvije godine za nekih 25%, a i sa mljekom se dešavaju slične stvari

Bože jel ima neka pametna stranka u HR, pa za koga čemo glasati na sljedečim izborima :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Zna se...HSS :blackeye :lol: :lol: :lol:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Negativne stvari, koje donosi EU su u prvom redu beskrajna administracija i normativizacija (uvijeni krastavci i slične gluposti), a i eurobirokracija, koja postaje sama sebi dovoljna i polako se diže iznad svih regulativa i kontrola.

Kod nas se u poljoprivredi vidi, da je najveći problem glupost, zavidnost i potpuna otsutnost shvačanja o nacionalnim interesima kod lokalnih inspekcijskih službi.

Idu okolo i skidaju ti površine, optužuju te varanja i slično.

Na primer, kod nas u planinskom delu se razvilo više vrsta sprava za sušenje sena, jer smo u dosta kišovitom području.

u63014-96146_kozolec_show.jpg

E, sad ti inspekcija oko toga odbije po 10 m u svaku stranu, jer je kao neplodno zbog manipulacije mašinama itd.
Imaš dva takva i ode pola jutre iz subvencija plus onda sva stoka 'tereti' ostalo zemljište, pa ti može opterećenje proći iznad norme za tvoju subvenciju itd.

Šalju ti u inspekciju studenta literature s dva sata kurza i on procjenjuje, da li ti radiš po principima dobre poljoprivredne prakse i slično. Normalno imaju i 'normu', koliko novca trebaju uzet u kontroli, iako to svi nijekaju (ko policajci na radaru).

Ide ti po međi parcele s GPS uređajem i dokazuje ti, kako je parcela manja od prijavljene za poticaj. Iako stisnutih zubi to prihvatiš i zbog mira u kući i dogodine prijaviš po njihovoj izmjeri, dođu ti opet i evo, opet nađu grešku, normalnu tebi u štetu.

Sve te gluposti dolje su vezana na lokalne službe. U Austriji, Italiji i drugim državama, ista inspekcija ti je prijatelj, dođe ti u kontrolu i savetuje ti, kako otklonit potencijalne propuste, koji bi te mogli koštat potjecaja. Svi shvaćaju, da su njihove plate zavisne od novca, koji se potroši u državi i rade na tome, da ga u nju što više i 'uđe' kroz poticaje.

Kad naši inspektori vide, da je neki tamo seljak kupio neku mašinu, koja košta 100 njihovih plata, znamo sami, kako razmišljaju i kako se ponašaju kad dođu u dvorište.
 
G

Gradacac

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

A zasto cupat vocnjake?
U to je ulozen novac i rad.
ja cu iznijet moje neko razmisljanje i zapazanje.
Bio sam prije nekih 15 dana na odmoru u Hrvatskoj tacnije na Krku (baska)
I sve je puno turista kao i svake godine.Dosta kampera i naj vise u privatnom smjestaju.
Nigdje nisam vidio nikog da na bilo kojem mjestu prodaje svoj proizvod.Kruska,Sljiva bilo sta.
Ja to ne kontam jel se to nesmije prodavat tako na pijaci ili pored ceste ili su svi gospoda pa cekaju
da im neko dodje kuci i moli da mu prodaju svoj proizvod.Pa imate bogom dane uslove da mozete prodat
sve sto proizvedete a zasto to ne radite neznam.Nemoras vozit auto od 20000 eura kupi neko od 10000 i kupi
kombi sa termo kingom i pravac more.Za vrijeme Juge ja sam u sezoni vozeci za drugog da nebude zabune
u Metkovicu dnevno prodavao po sedam tona sljive.Zar to nemoze vi sad uradit??
pozdrav...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Gradacac kaže:
A zasto cupat vocnjake?
U to je ulozen novac i rad.
ja cu iznijet moje neko razmisljanje i zapazanje.
Bio sam prije nekih 15 dana na odmoru u Hrvatskoj tacnije na Krku (baska)
I sve je puno turista kao i svake godine.Dosta kampera i naj vise u privatnom smjestaju.
Nigdje nisam vidio nikog da na bilo kojem mjestu prodaje svoj proizvod.Kruska,Sljiva bilo sta.
Ja to ne kontam jel se to nesmije prodavat tako na pijaci ili pored ceste ili su svi gospoda pa cekaju
da im neko dodje kuci i moli da mu prodaju svoj proizvod.Pa imate bogom dane uslove da mozete prodat
sve sto proizvedete a zasto to ne radite neznam.Nemoras vozit auto od 20000 eura kupi neko od 10000 i kupi
kombi sa termo kingom i pravac more.Za vrijeme Juge ja sam u sezoni vozeci za drugog da nebude zabune
u Metkovicu dnevno prodavao po sedam tona sljive.Zar to nemoze vi sad uradit??
pozdrav...
vozili punac i ja dva kombija šljiva na more,na malo bila cijena 14 kn,a nama davali na veliko 3 kn, a na malo nedaju jer nisi tamo prijavljen i nisi lokalnom šerifu dao dio :twisted: :twisted: :twisted:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

koliko ja znam,prodavat tako kako kažete nemože se, možeš pred svojom kučom,
a ići na more i prodavat to je drugi posao, to nije vočarstvo več trgovina,
to je i stvar organizacije, prijevoza i svega ostalog, ja npr. imam tako jednog čovjeka koji to radi ali sve teže

A što se tiče HSS i Friščića i onog drugog, ja bi njih na Goli otok i na sud dao za prevaru seljaka, i izdaju i veleizdaju Hrvatske
Loš izbor FUJ :butthead: :butthead:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Eh gradacac, to je bilo za juge kad si mogo u sezoni kupiti novi kamion vozeci iz makedonije lubenice i paprike i svercajuci ih na moru . kazem to je bilo , danas u hrvatskoj mozda bii provezao jedan kombi ali drugi bi ti sigurno uhvatila neka od silnih kontrola prometa, a onda nastaju peripetije sa sudijama odvjetnicima i drzavnim inspekcijama i tesko da bi s tim kombijem vise ikada prevezao ista, naime svako vozilo koje sdjeluje u privrednom krininalu se oduzima jednako kao i roba s kojom se prometuje.
Nadaljedanas ces lakse zaraditi a i manja je kazna ako s nekim dogovoris da mu ubijes duznika nego na svercu, ato je opis djela koji ti predlazes, ako te drzavna inspekcija uhvati da si utajio racun od par tisuca kuna ne gine ti ogromna kazna medjutim kad ubijes dvije djevojke proglase te djetetom iz uzorne obitelji i odes umjesto zatvora u svicu studirati.
Osnovni problem kod nas je taj sto se drzavni sluzbenici boje jakiog privrednika to jest zdravog drustva sve dok imas brige kako prezivjeti nemas vremena gledati sta oni rade i neces ici istrazivati svaku njihovu gresku a u principu sve je greska pocev od vlade i saborskih odbora koji prvi ne postuju ustav i ustavne odredbe pa do toga da se javno obmanjuje komintente kojima treba nesto isplatiti a to se ne cini redovno.
Na kraju jeli iko ikada cuo da je vlada uzela kredit da namiri dugovanja seljaku , za to nikada nemaju novaca ali za place drzavnim sluzbenicima dizu kredit svakih tri mjeseca, eto zato smo u banani do te mjere da nas ni evropa nemoze izvuci.
 
G

Gradacac

Guest
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Ljudi,
ako je to tako onda je to stvarno zalosno.Da ti kao proizvodjac nemozes prodat svoj proizvod iz
npr Varazdina u Zadru.Ja sam govorio o ovim manjim proizvodjacima ne o onim gigantima da se razumijemo.
I nisam govorio ni o kakvom svercu.Znaci ja imam svoj sljivik oberem danas tonu i veceras u Mostar
ili Capljinu Sarajevo nije bitno prodam to na pijaci i opet sutra ista prica.Npr-kod kuce mi placaju 0.50 km po kili
a ja to u Srajevu prodam po 1km.
Nemogu da vjerujem da to inspekcije ne dozvoljavaju kod vas.
jer ono sto sam ja vidio u jednoj prodavnici (na krku) da nikog sad ne reklamiram je sledece
paradajz-Grcki
Jabuka-Cile
Krastavac-Holandija
za ostalo voce i povrce ne znam
nadam se da nisam otisao malo Off.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

...pisao sam dosta o ovome ranije, neću opet elaborirati...sve, ama baš sve što proizvedem, prodajem na tržnicama...u sezoni se bukvalno poderem - no izuzetno sam zadovoljan financijskim rezultatima... :D
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Gradacac kaže:
Ljudi,
ako je to tako onda je to stvarno zalosno.Da ti kao proizvodjac nemozes prodat svoj proizvod iz
npr Varazdina u Zadru.Ja sam govorio o ovim manjim proizvodjacima ne o onim gigantima da se razumijemo.
I nisam govorio ni o kakvom svercu.Znaci ja imam svoj sljivik oberem danas tonu i veceras u Mostar
ili Capljinu Sarajevo nije bitno prodam to na pijaci i opet sutra ista prica.Npr-kod kuce mi placaju 0.50 km po kili
a ja to u Srajevu prodam po 1km.
Nemogu da vjerujem da to inspekcije ne dozvoljavaju kod vas.
jer ono sto sam ja vidio u jednoj prodavnici (na krku) da nikog sad ne reklamiram je sledece
paradajz-Grcki
Jabuka-Cile
Krastavac-Holandija
za ostalo voce i povrce ne znam
nadam se da nisam otisao malo Off.

slažem se satime što veli Gradacac ----
priča koja kaže '' nemožeš prodavat u drugom kraju '' mislim da ne postiji ni u Hrvatskoj ni u EU , mislim da kako gradjani možete prodati svoju robu bilo gdje u hrvatskoj ali normalno da morate imat poreklo robe i izdat račun za prodano (ali najbolji je keš u đepu ) pa imate i ... http://www.veletrznica.mps.hr/ u svim večim gradovima gdje nabavljaju svi referenti malih trgovina gostionica , hotela ,...... . pa izaberite gdje da prodajete . cjena je vezana na troškove proizvodnje -- stavit u prvi plan smanjivanje troškova i preradu vaših jabuka u sok , sušnje , ....... sa tim podigneš cjenu svojeg proizvoda . a da uništavate to što ste uložili u vaših 1-20ha ili više zbog priča iz kafiča ---......... :shock: :shock:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

Gradacac kaže:
Ljudi,

Nemogu da vjerujem da to inspekcije ne dozvoljavaju kod vas.
jer ono sto sam ja vidio u jednoj prodavnici (na krku) da nikog sad ne reklamiram je sledece
paradajz-Grcki
Jabuka-Cile
Krastavac-Holandija
za ostalo voce i povrce ne znam
nadam se da nisam otisao malo Off.
A sta mislis da nam rade carinici i ministri kako bi se oni bogatili, na odobrenu milijardu kuna izvoza evropske zemje daju tri miliona subvencije direktno na racun onog ministra koji odobri uvoz , to jest na konto cega je ostvaren izvoz.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

adviser kaže:
Gradacac kaže:
Ljudi,
ako je to tako onda je to stvarno zalosno.Da ti kao proizvodjac nemozes prodat svoj proizvod iz
npr Varazdina u Zadru.Ja sam govorio o ovim manjim proizvodjacima ne o onim gigantima da se razumijemo.
I nisam govorio ni o kakvom svercu.Znaci ja imam svoj sljivik oberem danas tonu i veceras u Mostar
ili Capljinu Sarajevo nije bitno prodam to na pijaci i opet sutra ista prica.Npr-kod kuce mi placaju 0.50 km po kili
a ja to u Srajevu prodam po 1km.
Nemogu da vjerujem da to inspekcije ne dozvoljavaju kod vas.
jer ono sto sam ja vidio u jednoj prodavnici (na krku) da nikog sad ne reklamiram je sledece
paradajz-Grcki
Jabuka-Cile
Krastavac-Holandija
za ostalo voce i povrce ne znam
nadam se da nisam otisao malo Off.

slažem se satime što veli Gradacac ----
priča koja kaže '' nemožeš prodavat u drugom kraju '' mislim da ne postiji ni u Hrvatskoj ni u EU , mislim da kako gradjani možete prodati svoju robu bilo gdje u hrvatskoj ali normalno da morate imat poreklo robe i izdat račun za prodano (ali najbolji je keš u đepu ) pa imate i ... http://www.veletrznica.mps.hr/ u svim večim gradovima gdje nabavljaju svi referenti malih trgovina gostionica , hotela ,...... . pa izaberite gdje da prodajete . cjena je vezana na troškove proizvodnje -- stavit u prvi plan smanjivanje troškova i preradu vaših jabuka u sok , sušnje , ....... sa tim podigneš cjenu svojeg proizvoda . a da uništavate to što ste uložili u vaših 1-20ha ili više zbog priča iz kafiča ---......... :shock: :shock:
e što volim ovakve utopističke ideologe,jel ti živiš na marsu? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

slažem se satime što veli Gradacac ----
priča koja kaže '' nemožeš prodavat u drugom kraju '' mislim da ne postiji ni u Hrvatskoj ni u EU , mislim da kako gradjani možete prodati svoju robu bilo gdje u hrvatskoj ali normalno da morate imat poreklo robe i izdat račun za prodano (ali najbolji je keš u đepu ) pa imate i ... http://www.veletrznica.mps.hr/ u svim večim gradovima gdje nabavljaju svi referenti malih trgovina gostionica , hotela ,...... . pa izaberite gdje da prodajete . cjena je vezana na troškove proizvodnje -- stavit u prvi plan smanjivanje troškova i preradu vaših jabuka u sok , sušnje , ....... sa tim podigneš cjenu svojeg proizvoda . a da uništavate to što ste uložili u vaših 1-20ha ili više zbog priča iz kafiča ---......... :shock: :shock:[/quote]
e što volim ovakve utopističke ideologe,jel ti živiš na marsu? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]

zvoniš , i ja potpisujem rečeno

a i napomenuo bih, nekada netako davno, kad sam bio mali,
nemalo svako veće mjesto je imalo pijac, vašar itd i ako si imao što da prodaš slobodno si mogao doći i prodavati, ako je na tezgi bilo mjesta ok, ako ne stani sastrane, nitko te ništa nije pitao, i da plačala se karta (mislim da se zvalo malta) vrijednosti recimo kutije cigareta
a danas baš i nema tih pijaca (smetali su supermarketima) a i tamo gdje ima nenaplačuje se malta nego godišnji zakup klupe (što je malo ohoho više ) što je meni kao šljivaru nepotrebno i skupo jer ja imam šljive od 15.8-15.9
a opet se osvrčem na to ako ja cijeli dan visim na pijacu (a to bi bio Zagreb ) jer PŽ nemože progutati 20-30t šljive,
ja više nisam vočar već trgovac
citiram
pa izaberite gdje da prodajete . cjena je vezana na troškove proizvodnje -- stavit u prvi plan smanjivanje troškova i preradu vaših jabuka u sok , sušnje , ....... sa tim podigneš cjenu svojeg proizvoda

gosp adviser , ajd nam vi malo ovo objasnite jer vidim da se u to razumijete, ja to nerazumijem a vjerujem ni ostali, neznam jel smo mi glupi ili što, ajd nam pojasnite
kako se meni čini vi ste neki državni službenik (koji su poznati kao jako konkurentni) koji ovdje tvrdi da je u pravu a cjelokupno HR seljaštvo i poljoprivrednici a i radnici i ostali su u krivu

Pojasnite ljudima, kako npr. naši proizvođaći jabuka da budu konkurentni kad se mjesec dana prije berbe uveze stara jabuka (da bi se očistila strana skladišta) po smiješnoj cijeni i to se u HR prodaje kao HRVATSKI PROIZVOD (gdje je tu inspekcija)
kako da naši svinjogojci budu konkurentni ako se u HR uvozi i prodaje meso kojem je u EU istekao rok trajanja
itd itd itd
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: jeste počeli čupat voćnjake?

...mogu ja uzet i megafon, al ako se ne želi slušati - ništa...tržnica i maloprodaja...vlastita kuna (opipljiva) u vlastitom džepu...
:idea:
 

Najnoviji postovi

Na vrh