• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 2040 s

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kupuje samo nove tak da nebi kupil no mišljenje o 2040 po njemu jako dobar traktor .
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Vidite kako bivši ministar poljoprivrede ima dobar ukus..Sve full opreme 8295 R i
6215 R ...2 komada dobio nova..
ab4ac2c8fba492d8331a559537df5265.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Traktori za hektare i hektare.. Baš lijepo izgledaju, ali i masno koštaju :).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pretpostavljao sam... To smrdi na sukob interesa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod političara nema "sukob interesa" več "spoj interesa" :(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hahaha, dobro rečeno! Ajd, sad bar znamo kuda idu novci, i zašto mi obićni smrtnici nećemo dobiti ništa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, gore spomenuti JD 2040S nije loš, solidno očuvan, več 15 godina mi je tu doma u selu, znam kaj je rađeno i koliko s njim, to je neka trunka pouzdanosti koja me vuče ka kupovini istog.
E sad, gore sam pisal da ima dosta posla da ga se dovede u tip-top stanje, e pa da pojasnim, kabina je totalno zapuštena, fali zadnje staklo, večina indikatora i kontrolnih lampica je neispravna i još dosta detalja koji mene smetaju za rad i u takvom traktoru mora sve biti 100% ispravno, znači 500€ bez problema ode u tjedan dana da se kabina dovede u ispravno stanje, pa malo oko njega kaj god nije tvornički treba posložiti, no to su sve detalji, ali koštaju novaca i vremena.

Ne zanimaju me radni sati za koje mladi vlasnik tvrdi da ima 6000, to je relativno i nitko nemože znati, ja osobno sumnjam u to pošto se je taj traktor sigurno naradio u Njemačkoj prvih 15 godina tam provedenih, 2002. je uvezen i od tad je kod nas u selu.
Još da napomenem da zadnjih 6 godina traktor ne radi apsolutno ništa od kako je stari vlasnik (deda) umro, a mladi su dali zemlju drugima i sad bi kčer i unuk prodali traktor.

Ja lagano pregovaram i nudim 9000€ za njega, e sad čemo vidjeti kak bude to ispalo tokom jeseni, zime, a možda se i otegne do prolječa kad uvide da ga neče prodati za te novce, najviše ga gazi godina proizvodnje i ljudi se boje takve kupovine.

Recimo, mene najviše smeta to kaj nema zračne instalacije, puno smo u prometu sa velikim prikolicama i uvjek se dešavaju kojekakve škakljive situacije i tu su ključne kočnice na prikolicama, evo baš prije koji dan ujak skoro nastradao sa Sameom i 10t kukurza, izbjegao je sudar sa šleperom za svega par cm. Razmišljamo o ugradnji kompresora na Same, jer drugi puta neće biti takve sreće, otići će i Same i prikolica na odpad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Šanana, hidrulično kočenje je jednako dobro, a jeftinije. Kaj je najvažnije, ne treba izbacivati zračnu instalaciju s prikolica, tak da možeš koristiti jedno i drugo.
No, kak JD ima "closed center" hidrauliku, malo je teže najti kočni ventil za njega, ali nije ni to nemoguće.
 
  • Like
Reactions: Ozy

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam naravno i za hidraulično kočenje, ali sve prikolice s kojima radimo imaju zrak, a i večina traktora u krugu s kojima radimo mi i kolege s kojima surađivao imaju zrak, govorim o starijim traktorima, sad bi trebalo ugraditi kompresore i na ove novije traktore da se krug zatvori.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj misliš da je to neznam, možda bi se našla na stanju jedna tvornička ugradnja za Explorera, navodno stoji negde na skladištu več 10 godina, no još se čeka provjera toga, a cjena bi možda bila 1000 evropskih, ali sve sumnjam...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Znam da znaš, ali ali.. Sve je to nekako lakše uzet kad se nov traktor kupuje, ali većina ljudi to zanemaruje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
U vrijeme kad su oni kupovali Samea, bilo ih je samo s lagera, no zato su imali vrlo nisku cijenu, odo oko 22t €.
Kompresori i zračne kočnice na njima su uglavnom uvijek bili naknadna ugradnja, jer se čak ni ne spominju u cjeniku, za razliku od hidraulične kočnice, koja se može odmah naručiti.

Pojedina tržišta zahtijevaju određenu opremu (za njemačko su to zračno kočenje prikolice, šlape za kotače, dodatne mačje oči na osovinama, prednji blatobrani i proširenja zadnjih blatobrana npr., za francusko su to ventil za hidraulično kočenje prikolice, maksimalna brzina od 30km/h itd...), dok se na našem tržištu može prodati čak sve ili pak ništa od toga.
Kad kupuješ traktor prema narudžbi, onda možeš dobiti kaj hoćeš. Rijetki to čine, a većina kupuje traktor s lagera s opremom kakvu ima na sebi.
Tak da je neku opremu opremu moguće naknadno ugraditi (zračno kočenje ili pak prednju hidrauliku, kardan-malo teže), dok je drugu (recimo PS ili puzajuće brzine) nemoguće ili neisplativo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Mali nh je isto bio na lageru bez kompresora i on je bio jedini uvjet. Tako da se i on uklopio u cijenu.
99% traktora kod mene u kraju imaju kompresor. U startu je skuplje, no koristenje je jednostavnije.
Manje vise sve prikolice imaju zracnu instalaciju, pogotovo kamionske, nema mjesanja ulja...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dvocjevni ili jednocjevni sustav? Ima zračno kočenje svojih prednosti bez daljnjega, pogotovo pri prenamjeni starih kamionskih prikolica.

Kod nas većina starijih traktora nemaju zračno kočenje prikolica (čak i oni koji imaju zračni uređaj), većini prikolica uopće nemaju kočnice. Oni koji i imaju tvorničke prikolice, zapustili su zračni uređej pa opet nemaju kočnice na njima.

"Veliki i bogati" koji imaju nove velike strojeve, imaju i kočnice na njima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad je k nama došao diler s laptopom u proljeće 2006. godine, otvorio ga na stolu i pustio prezentaciju traktora, napričao sve i svašta i tako...nije bilo spomena o kompresoru i zračnoj instalaciji, spominjalo se samo prednji hidraulik i kardan, te imali smo izbor guma.
Da sam znao onda sve kaj znam sada, obavezno bi tražili kompresor i kalač brzina, to mi je žao kaj traktor nema na sebi.



Nego, da ostanemo u temi...

Prodal je susjed JD-a prije 2-3 dana, nisam se još razgovaral s njim, ali priča se da je dobil 9500 ili 10.000 evropskih.
Nađe svaka roba svog kupca. :)
Nije mi nimalo žao, još jedan razlog više da tražimo nekog Samea i dalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh