• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere serija 5R

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
5R je nasljednik serije 5020, i imaju puno toga različitog.
Što se tiče težine, ne odgovara svima velika težina, u ostalom, ako ti treba teži i veći 100konjaš, kupiš seriju 62-6330 koji je ipak teži kompakt ;).

U biti to ne radi samo JD, nego i većina drugih proizvođača.

Primjera radi, tko je prije 10-15 god mogao zamisliti traktor od 5t i 150ks sa 4 cil, kao što recimo Fendt danas radi, a isto tako imaju model sa isto KS, ali sa 6 cil i veće mase.

Zahtjevi tržišta se mjenjaju, pa isto tako i proizvođači pokušavaju proširiti svoju ponudu kako bi privukli,obuhvatili i zadovoljili veći broj potencijalnih kupaca.

E sad su mi neke stvari jasnije u vezi JD-a...nisam previše informiran o njima jer me ne interesiraju uopče.
A znam i za ostale marke kaj i kak se radi:mrgreen:
No više volim staru gardu traktora:supz:
 
Tu od
6 Tra 2012
Poruka
36
Koja je bila razlika u cijeni? R i M serija nemaju istu getribu. Tak ak veliš bez elektronike to bi bilo više slično M seriji,

Slicniji je r seriji... ali motor je razlicit moj 5820 ima pravih 92ks a u ovim se nekako preko elektronike dobivaju
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Ja imam 5820 i kada sam ga kupovao rasmisljo sam da sacekam mjesec dana do 5r ili5m serije i preporucili su mi da uzmem 5820 jer ima puno bolji motor s manje elektronskih gluposti

Pal Si na jeftinu trgovačku foru
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Slicniji je r seriji... ali motor je razlicit moj 5820 ima pravih 92ks a u ovim se nekako preko elektronike dobivaju

Motor je isti kao u M seriji, dok R serija ima novi CR motor.

Znači negdje između te dvije serije i sigurno odličan traktor i bolji od M serije, te se ne bi uopće bunio da imam jednog 5820 da mi stoji u garaži.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
5R je nasljednik serije 5020, i imaju puno toga različitog.
Što se tiče težine, ne odgovara svima velika težina, u ostalom, ako ti treba teži i veći 100konjaš, kupiš seriju 62-6330 koji je ipak teži kompakt ;).

U biti to ne radi samo JD, nego i većina drugih proizvođača.

Primjera radi, tko je prije 10-15 god mogao zamisliti traktor od 5t i 150ks sa 4 cil, kao što recimo Fendt danas radi, a isto tako imaju model sa isto KS, ali sa 6 cil i veće mase.

Zahtjevi tržišta se mjenjaju, pa isto tako i proizvođači pokušavaju proširiti svoju ponudu kako bi privukli,obuhvatili i zadovoljili veći broj potencijalnih kupaca.


točno tako, kao i case jx i jxu, fendt 400 i 500, zetor fortera i proxima , same silver explorer--->snaga motora je ista ili slična , ali su težine i oprema različita ,i tu treba znati kakav ti traktor treba.
danas se traktor ne može kupovati samo prema ks i tu je jedna od velikih greški pri izboru traktora.
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Slicniji je r seriji... ali motor je razlicit moj 5820 ima pravih 92ks a u ovim se nekako preko elektronike dobivaju

Ajde da me netko, osim indicirane i efektivne snage motora, nauči kakva je to "prava" ili u suprotnom kriva snaga motora, koju spominješ.

Nisam se susratao sa JD-om i u to ne ulazim, zadržavam se samo na konstrukciji tvrdnje "pravih" ks.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ajde da me netko, osim indicirane i efektivne snage motora, nauči kakva je to "prava" ili u suprotnom kriva snaga motora, koju spominješ.

Nisam se susratao sa JD-om i u to ne ulazim, zadržavam se samo na konstrukciji tvrdnje "pravih" ks.

Najpravija je ona ks koja je izmjerena na kardanu, čini mi se, sve ostalo nije što je deklarirano
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najtočnija je ona na kardanu,ovo sve je relativno + - ,evo danas projurio kraj moje kuče spomenuti JD iz Prugovca,moje skromno mišljenje ,zgodna jurilica a kao radnik se bude valjda pokazao
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Najpravija je ona ks koja je izmjerena na kardanu, čini mi se, sve ostalo nije što je deklarirano

To je istina, a deklarira se sve i svašta ko kojekakvim normama,mislim da snaga nije najbitnja več moment motora i njegovo povečanje te težina traktora, jer dok pogledamo krivulju snage motora vidimo da je ona največa pri visokim okretajima, a dela se od 1600-2000 okretaja.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Evo obećanih slika od novog JD-a 5100R

Prvi dojmovi odlični!
Unutrašnjost profinjena, udobnost odlična, odlični materijali,preglednost odlična isto kao i ergonomičnost
Motor živahan, odaziv na gas dobar.
Mjenjač PowerQuad 24x24, el . reverzer, zamjerka na šaltanje glavnog mjenjača-dosta je krut, tvrd, ne šalta se lagano...
i zamjerke na skakanje pri 45 km/h,djeluje lagano jako...
vanjski izgled odličan, kvaliteta materijala odlična, osvjetljenje vrhunsko, rotirka dječja...
odlična poteznica/lapa,isto tak i jednokružni i dvokružni sistem priključaka za koćnice
veliki minus je samo 2 para hidrauličnih izvoda i izvoda za hidraulične kočnice/uljne
isto tak žal mi je kaj nema prednji PWH, nije velika investicija ako gledamo na cijenu cijelog traktora...

Sve u svemu, odlični dojmovi! Nadam se da bude dobro i dugo služil gazdi!

P221212_1535.jpg

P221212_1535_01.jpg

P221212_1535_02.jpg

P221212_1540_01.jpg

P221212_1542.jpg

P221212_1536.jpg

P221212_1536_01.jpg

P221212_1536_02.jpg

P221212_1537.jpg

P221212_1538.jpg
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
prelijep,šteta ga terat u blato,odličan za traspore
-mjenjač će biti lakši dok napravi par tisuća-bude se razgibo,ja kad idem i auto po našim cestama skakućem tak da je to zanemarivo,jedino šteta za izvode


-možda glupo pitanje ,ali ipak moram pitati
-kakva je razlika kararo vuće i obićne
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepa pila nema šta :finga:
Kažeš da ide 45km/h o pa ljepo ako ide toliko,dosta je brz. Mjenjač je krut i tvrd jer još nije razrađen,to tako na svima novima,i na mom DF-u je ispočetka se teško šaltao sad ide lagano.Velika šteta što nema 3para izvoda za kipu,dok kod mog Df-a standardna operema
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znas li gdje mu se u kabini nalazi rucica za poteznicu? za klin dizat?
inace zgodan traktorcic. ali veliki su to novci..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mali i lijep traktor, ništa više!
A izgleda tako talijanski :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
znas li gdje mu se u kabini nalazi rucica za poteznicu? za klin dizat?
inace zgodan traktorcic. ali veliki su to novci..

Neznam gde je točno...al ima je, jer s njom dižeš klin, a kapči sama...

da dado, dok je sam ide 44-45
bumo vidli kak ide pod teretom...

neznam razliku između prednjih pogona, ovaj je Carraro...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znam da kopca sama, zato i pitam za dizanje, vidi se sajla.
kad smo vec kod toga, takva poteznica zna nekada biti i malo problematicna.
dvoriste mi je nizbrdo i nije mi se jednom desilo da dignem klin, sjednem u traktor da cu krenut a on ode par cm u rikverc i prikolica se zakopca :lol:
pa izlazi ponovno van.. :rolleyess:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
znas li gdje mu se u kabini nalazi rucica za poteznicu? za klin dizat?
inace zgodan traktorcic. ali veliki su to novci..

P221212_1542_01.jpg


Desno uz onaj neki bijeli papir je ručica za poteznicu.

Po nekim detaljima rekao bih da je kupljen u NC ?
Simpatičan traktorić, puno sreće vlasniku želim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh