• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
a nitko nije primjetio claasova dva kombajna u pozadini koji vrijede više nego traktori, meni se čini da je jedan dominator,a drugi se baš ne vidi a izgleda da je isti, rekao bih da je jedan 98 maxi a drugi 108.

Kako može kombajn vrijediti više nego traktor?? Traktor koristiš godišnje do 1000 sati, a kombajn.... 100. Istina da financijski vrijedi, ali samo onome tko ima puno kombajniranja. Recimo moj kum ima godišnje po 30-50 ha kombajniranja i kaže da mu se definitivno ne isplati kupovati kombajn koji bi mu 350 dana godišnje stajao u dvorištu.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja sam mislio financijski, a ne ostalo, a i ako 2 stoje pod šupom sigurno "nemaju" posla u sezoni.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Kako može kombajn vrijediti više nego traktor?? Traktor koristiš godišnje do 1000 sati, a kombajn.... 100. Istina da financijski vrijedi, ali samo onome tko ima puno kombajniranja. Recimo moj kum ima godišnje po 30-50 ha kombajniranja i kaže da mu se definitivno ne isplati kupovati kombajn koji bi mu 350 dana godišnje stajao u dvorištu.

Nije tema al moram...Tvoj kum iizgleda ima para i lako se razmeče njima.Jednostavna računica,godišnje oko 40ha puta 1 000kn/ha =40 000kn godišnje dat samo za kombajniranje??..Ide tu i neki popust al ispod 30 000kn sigurno ne plača.I sada uzmi vremensko razdoblje od samo 5god to je oko 150 000kn,e ako se njemu za te novce ne isplati uzet svoj kombajn,da radi kad oče i kako oče onda rađe neka baca pare.
 
B

BAGERISTA

Guest
Kako može kombajn vrijediti više nego traktor?? Traktor koristiš godišnje do 1000 sati, a kombajn.... 100. Istina da financijski vrijedi, ali samo onome tko ima puno kombajniranja. Recimo moj kum ima godišnje po 30-50 ha kombajniranja i kaže da mu se definitivno ne isplati kupovati kombajn koji bi mu 350 dana godišnje stajao u dvorištu.

Nemoj se ljutit,,,,,,,,,,,,,ali totalno krivo razmišljanje,,,,,
Ako toliko ima,,,onda on če kombaj isplatit u dvije godine,,,,,,a ostalo žet sebi,,,,,,sam,,,a ostalima naplatit,,,,,pa sad ti meni reci,,,,,kako se ne isplati,uzet kombaj..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
baš sitnica za traktor od 105ks, za tu paru se može kupiti 2 takva traktora,u nekoj srednjoj klasi.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
u četvrtak festa u Krndiji od NOVOKOMERCA...

mislim da ce biti vol na raznju kao i prezentacija najnovijih proizvoda......................
 
M

MOCO

Guest
u četvrtak festa u Krndiji od NOVOKOMERCA...

mislim da ce biti vol na raznju kao i prezentacija najnovijih proizvoda......................

:partyman::gitarist:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
svaka čast jd-u ali ovo je pretjerana cijena.

to je traktor sa CVT mjenjačem ( vario ) i sa full opremom, idi provjeri kod drugih proizvođača cijene za takve traktore s tom opremom ako ih imaju uopće.

no i oglas je dosta nelogičan i pitanje šta je to i da li je ta cijena uopće
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zašto je oglas nelogičan. našao sam ja i skuplje,ali taj ima 1 r/h sigurno je bio na nekim izložbama, pa je i zato cijena manja.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ima li neko iskustva ili informacije o modeli JD 2250 iz 1988. godine? Komšiju jako zanima taj traktor, našao ga je (sumnjivo) povoljnog pa me zamolio da se malo raspitam.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,344
Daj mi recite nešt o 5070M.
Gdje se sklapa, čija prva vuča, motor i ostalo?
Ima netko da kaže iskustvo, kako se pokazao?
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh