• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

dragan djoji

Novi član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
6
Pozdrav . Dali neko zna na kom mjestu se nalazi broj sasije na john deer 2450? Nasao sam nekakav broj na plocici, ali ne odgovara broju u saobracajni.
 

dragan djoji

Novi član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
6
Pozdrav dali neko zna gdje se nalazi sito od ulja u mjenjacu na John Deer 2450 ? Zamijenio sam ulje i dva filtera pa bih trebao ocistit i to sito. Ako neko ima kakvu sliku ( link) bio bih zahvalan.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ima li tko možda da pošalje katalog dijelova za JD 6200, trebao bih nekih sitnica pa da mi je lakše pronaći. Ili možda neki link gdje ima , probao sam pretražiti internet , ali ne pronalazim ništa besplatno za download
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Malo sam se ponovio u 6200, pa imam par pitanja za vas iskusne. Promijenio bih komplet ulja i filtere. Motor pretpostavljam da je najbolje plus 50II , mjenjač hidraulika JD 50, šta najbolje u prednju vuču? I ako sam još nešto propustio? Gdje nabavljate filtere?

I ako tko zna što se ovdje podešava na ručnici sa slike
 

Prilozi

  • IMG_20230628_223222.jpg
    IMG_20230628_223222.jpg
    16.3 KB · Pregleda: 60
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Komplet paleta Shella ti je bolja od original ulja JD, jer je ulje isto, samo te košta ambalaža i prestiž jer piše John Deere, a Shell je unutra, doduše u skorije vrijeme i Fuchs ide kao orva ugradnja ulja.

Motor - Shell Rimula R4 L = Plus 50 II
Hidraulika - Shell Spirax S6 TXME ili najbolje INA JD50 jer je to raub tekućina, pogotovo ako kačiš tuđe strojeve, uđe svega pa najbolje zlatna sredina. = Hy-gard
Prednji most i planetari - Shell Spirax S2 80w90 ako se dobro sjećam, pogledam koja je kanta kod mene.

Filtere obično svi stavljaju Donaldson, nabaviš sve gdje je jeftinije za tebe i gdje ti više odgovara.

Tu štelaš protok hidraulične pumpe.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ne štela tu protok pumpe, već mijenja modove SCV-a. To mu je vjerovatno zapeklo i neda se micat. Bira hoće li mu kiper ručica ostat u položaju i nabijat tlak ili se vraćat u sredinu.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Gdje pronaći utičnice a da ne koštaju milijun hehe , jel postoji uopće jeftinija verzija?
AL169646
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-30-22-07-58-148_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-30-22-07-58-148_com.android.chrome.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 22

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,983
Ja ih na goldoniju nisam uspio reparirati pošto ima i neki teflon/keramika neki klinac podloška.

Tako da sam kupio nove. I ne. Nema jeftinije. Vjeruj mi tražio sam.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ako ih već imaš probaj reparirati s novim brtvama.
Pa nije da cure , nego mi se čini da onaj u sredini pipac ne otvori do kraja na jednoj od utičnica. Recimo dignem tanjuraču vučenu, i onda neće da spusti. Ostane mi pritisak na crijevu , pa onda moram iz crijeva tanjurače ispustiti ulje na silu da je spustim
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,983
Eeee. To mi je jedan majstor za hidrauliku rekao da se potroši vrh tog pipca i da se da malo materijala dovariti gore
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Eeee. To mi je jedan majstor za hidrauliku rekao da se potroši vrh tog pipca i da se da malo materijala dovariti gore
Pa palo mi je to na pamet , samo piknuti malo na njega , imam osjećaj kao da fali par mm
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ako si već zagrizao kupiti novu, nemaš kaj izgubit😁
Meni ti izvodi iza sve skupa nekak nikak rade. Par spojnica curi, ne radi regulacija protoka i tak, ubiti funkcionalno je ali nije fino kako bi volio, a nema nigdi bas opisano na internetu da probam sam rastaviti pa po nutra neke ringe mijenjati, a i ne igra mi se previse da nebu skupa igra na kraju, tako da, kak je je...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
240
Ako si već zagrizao kupiti novu, nemaš kaj izgubit😁
Meni ti izvodi iza sve skupa nekak nikak rade. Par spojnica curi, ne radi regulacija protoka i tak, ubiti funkcionalno je ali nije fino kako bi volio, a nema nigdi bas opisano na internetu da probam sam rastaviti pa po nutra neke ringe mijenjati, a i ne igra mi se previse da nebu skupa igra na kraju, tako da, kak je je...
Pa nisam baš kad vidim ove cijene 🤣 mislim da će biti proba sa varenjem , pa ćemo vidjeti 😁
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Baš tak, mene je zanimalo kaj ima u onoj klasičnoj pa sam ju rastavil, tak bi i ovu. Ionak je neispravna
 
Na vrh