• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOHN DEERE

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
dečki da neodete daleko tema je i dalje JOHN DEERE a ne njihovi vlasnici
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Jel to Đeza iz Vardarca
ili prije Benoa također iz Vardarca,znam da je on imao dva Claas kombajna . Lug i Vradarac spadaju pod Bilje,tako i da je i zemlja svugdje. U Lug-u ima jedan 4020 4wd sa original američkom kockastom kabinom,
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ili prije Benoa također iz Vardarca,znam da je on imao dva Claas kombajna . Lug i Vradarac spadaju pod Bilje,tako i da je i zemlja svugdje. U Lug-u ima jedan 4020 4wd sa original američkom kockastom kabinom,

jeje,on je :(clap):
Jako je lijepo vidjet na dvorištu više traktora istog proizvođača :icon_pray:
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Mislim da je ta "orginal" kabina Orašje jer su ti traktori stizali bez kabine.
Godinama sam radio sa jd 4020 1976. godište,jedna vrata a u kabini ugođaj kao da si u kredencu a na kabini na prednjoj strani imao je one male žmigavce.Traktor odličan,mjenjač "doboš" ali super šaltanje kad se navikneš samo moj nije imao prednju vuču pa je za ozbilnije poslove u blatu "bogac".
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mislim da je ta "orginal" kabina Orašje jer su ti traktori stizali bez kabine.
Godinama sam radio sa jd 4020 1976. godište,jedna vrata a u kabini ugođaj kao da si u kredencu a na kabini na prednjoj strani imao je one male žmigavce.Traktor odličan,mjenjač "doboš" ali super šaltanje kad se navikneš samo moj nije imao prednju vuču pa je za ozbilnije poslove u blatu "bogac".

Original USA kabina,inače na našim prostorima jako velika rijetkost. Po dolasku na prostore bivše YU ti JD 4020 bili su bez kabine.Znam da su na bivšem PIK Belje neko vrijeme bili bez kabina. Jednom zgoda. Traktoristi su stali u toku noćne smjene i svatko je malo izvadio goriva iz rezervara da bi zapalili vatru i zagrijali se.Bilo hladno,orala se zimska brazda.Iako su bili i dobro obučeni bilo je hladno. Među ,, hrpom ,, traktorista bilo je i jedno ,, nepoznato ,, lice,mislili su da je netko od čobana kojih je bilo podosta sa stokom.No bio je to jedan od direktora. Idući dana je počela proizvodnja kabina za te traktore u Belje Remontu.Ništa specijalno,ali barem nije bilo otvoreno kao prije.

Dino jesi pitao gazda Benoa koliko plača svoje radnike-veći dio njih
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nisam,ali nema puno radnika,zato jer su oni trojica.
Mislim cak da ima samo jednog stalno zaposlenog šofera,i uzme još dvojicu ili trojicu u sezoni,nrp. sjetvi pšenice i tako.
Od kad je kupio osmicu i priključke za nju,vecinu poslova napravi mladi gazda sa njom.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nisam,ali nema puno radnika,zato jer su oni trojica.
Mislim cak da ima samo jednog stalno zaposlenog šofera,i uzme još dvojicu ili trojicu u sezoni,nrp. sjetvi pšenice i tako.
Od kad je kupio osmicu i priključke za nju,vecinu poslova napravi mladi gazda sa njom.
Znam,znam,gazda ima i sina koji ima nešto vezano za farmaciju u Budimpešti. Ovi sezonci koji su fr. rade za kutiju cigara.pivo,i nešto da pojedu. Stari Beona je gazda odavno,nije novopečeni poljoprivrednik.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=62FmhKL_mig[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OezN1UYEMwQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Original USA kabina,inače na našim prostorima jako velika rijetkost. Po dolasku na prostore bivše YU ti JD 4020 bili su bez kabine.Znam da su na bivšem PIK Belje neko vrijeme bili bez kabina. Jednom zgoda. Traktoristi su stali u toku noćne smjene i svatko je malo izvadio goriva iz rezervara da bi zapalili vatru i zagrijali se.Bilo hladno,orala se zimska brazda.Iako su bili i dobro obučeni bilo je hladno. Među ,, hrpom ,, traktorista bilo je i jedno ,, nepoznato ,, lice,mislili su da je netko od čobana kojih je bilo podosta sa stokom.No bio je to jedan od direktora. Idući dana je počela proizvodnja kabina za te traktore u Belje Remontu.Ništa specijalno,ali barem nije bilo otvoreno kao prije.

Dino jesi pitao gazda Benoa koliko plača svoje radnike-veći dio njih

Ajd da nezakiljam, jako volim ovaj forum, mislim dasu kabiene radjene u Knezevu, isto u jednoj Belje firmi, radili su opremu za svinjogosjstvo, pojolice i td.Barem su tako meni kazali:)
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Moguće ,ali orašje je radilo te kabine jer su te iste rađene i za traktore imt533,zetor 50 i zadrugar.:eek::
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
O pozdrav g.Suljoš,pa jesi ti živ,nema te.Ajde mi se javi na pp ako imaš FB profil. Jesenas smo te spominjali Lozac i ja.
Kabine što je radio TOS ili Orašje nisu kao originalne,imao je sliku član DP JD 4020 sa kabinom od TOS-a ili Orašje

ovo je original i takve sam svega dvije vidio na tim traktorima


Uploaded with ImageShack.us
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Tako je Zvona! Ove kabine su bile ugrađivane i na zglobaše(lunohode).Svaka čast za ovu sliku predivna je a moj 4020 nije imao prednju vuču ali je ispod trupa mjenjača imao izvod-prirubnicu za kardan a ovaj ima na ulje.Meni su rekli da na te stare džonije paše diferencijal od "ďžemsˇ" kamiona.:drink:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Da taj tip kabina je tada išao na većinu JD traktora tih godina,kasnije su stavljali i SG-H kabine.Kod mene u selu gdje sam prije živio bilo je nekoliko JD 4020 svi sa 4WD i od kada ih se ja sjećam ,imali su SG-H kabine
 

ctx80

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
76
Tako je Zvona! Ove kabine su bile ugrađivane i na zglobaše(lunohode).Svaka čast za ovu sliku predivna je a moj 4020 nije imao prednju vuču ali je ispod trupa mjenjača imao izvod-prirubnicu za kardan a ovaj ima na ulje.Meni su rekli da na te stare džonije paše diferencijal od "ďžemsˇ" kamiona.:drink:
ako nekom treba diferencijal od đejmsa neka javi
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
O pozdrav g.Suljoš,pa jesi ti živ,nema te.Ajde mi se javi na pp ako imaš FB profil. Jesenas smo te spominjali Lozac i ja.
Kabine što je radio TOS ili Orašje nisu kao originalne,imao je sliku član DP JD 4020 sa kabinom od TOS-a ili Orašje

ovo je original i takve sam svega dvije vidio na tim traktorima


Uploaded with ImageShack.us

Kako sam smotan, ni poruku ni PP mi poruka nesto otici nece, ali mogu i ovdje Skype Svicer500

FB Svicer Svicer , pozdravi sve pustarase
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
John deere

John deree 6930 premium dođe 97.500,00 eura na dan 25.04 2013.

ako treba informacija o tom traktoru, ako ne nikome ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh