• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ma netreba im dat da se reklamiraju dok god nemaju zaista ono što reklamiraju i nude. Imamo SVE samo kupite traktor kod nas!!! Lako je traktor utrpat, al treba imati logistiku poslije prodaje. Svi oni imaju servis koji radi 24 h, a kad ti zatreba nema nikog ni od korova, ni djelova na stanju, a bome ni majstora da dodju. ÄŒast iznimkama i njima kapu skidam, što je je. Nežale se ljudi bez veze na servisere koji su nekad nažalost daleko od pravih servisera.

Traktor mi je nekompletan već 3 mjeseca, TRI MJESECA!!! :evil: :evil: :evil: Fali dodatna oprema koju sam naručio, a bez koje nemogu raditi neke poslove. I da bude veći štos sad to nemoš ni dobit u toj kombinacij, a ja tu kombinaciju fino platio. Može SVE sam kupite kod nas. :x O oštećenjima koja su oni prouzročili na mom traktoru, za koja neznam kako će i dal će se moći kvalitetno sanirati, možda jednom budem i napisao nešto (i slike će ići u prilog), ali za sad neću ništa napisati.

Krx potpuno te razumijem, kao i Ratarka. Neznaš više šta bi, kako bi, di bi, kom bi se požalio... A netražim tudje, tržim (da bude još gore moram molit) što je moje, što sam platio i što me sljeduje po ugovoru. Ovo ima samo kod nas i izgleda nigdje dalje u normalnom svijetu. :(

Da se zna traktor je super i nemam za sada niti jednu primjedbu. ;) Nema šta, zadovoljan sam s njim i nežalim što sam ga kupio. Ali problem je u servisu ili kako to već nazvati!!!
Važno je taj traktor utrpat, a kad ga preuzmeš bajo snalazi se sam i to je živa ISTINA! Opet kažem čast iznimkama. Pišem ono što je i nisu mi u interesu kojekakve dječije zajebancije ili tako nešto. Podjelio sam svoje iskustvo jer vidim da nisam jedini koji je tako ili slično prošao. Nažalost sve više nas je.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

stvarno mi je žao slušat takve priče, čovjek potpiše ugovor, plati svoj traktor što je naručio po ugovoru a onda dobije neki tamo što je bio sa strane, stvarno to nije u redu... :(

ratarko ja neznam kako ti možeš izdržat, pa ja kad bi kupio novi traktor a on da mi propiša ulje za koji mjesec, a serviseri neće doć, pa ja bi ..................................................... pa to ljudi nije normalno, tužno i za plakat, strašno :cry:
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Nisam vjerovo dok nisam doživio. I to na moju žalost, jel! Nije moj bio sa strane već je došao nekomletan.
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Najgore je što nas oni svi smatraju običnim neukim seljacima, strašno nas podcjenjuju....
I kada je servis ok-sve je to debelo plačeno i oni se uvijek zadnji smiju... čast iznimkama,ali tih je stvarno malo
Na mom gospodarstvu se redovito (svake godine) kupuje nekakav novi stroj, priključak i sl. I večina tih strojeva je došlo nekompletno i uz kojekakva natezanja i probleme, opet kažem čast iznimkama...
Generalno - mi plaćemo i plačamo - a oni se smiju i masno zarađuju
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

ROKI kaže:
Nisam vjerovo dok nisam doživio. I to na moju žalost, jel! Nije moj bio sa strane već je došao nekomletan.

roki to sam naveo kao primjer,,,ali svejedno dođe ti na isto,,,to nije taj traktor koji si ti naručio
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Da čovječe pa mi ispadamo budale i glupani, a da si neuka seljačina to se podrazumjeva čim izbrojiš pare. A nažalost oni sami puno puta neznaju ono što bi trebali znati o tome što prodaju. Podcjenjuju nas da je to za nevjerovat! :shock:
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

samo je žalosno što sada više ti trebaš njih, nego oni tebe - a još se i zamjeri s njima i onda si tek naj...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

ROKI kaže:
Da čovječe pa mi ispadamo budale i glupani, a da si neuka seljačina to se podrazumjeva čim izbrojiš pare. A nažalost oni sami puno puta neznaju ono što bi trebali znati o tome što prodaju. Podcjenjuju nas da je to za nevjerovat! :shock:

pa da koliko sam puta čuo gle one glupe seljačine opet blokiraju cest, opet se bune,, nije im pravo,,,,,stvarno nas nimalo ne cijene nit poštuju,nimalo :(
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

TX75 kaže:
stvarno mi je žao slušat takve priče, čovjek potpiše ugovor, plati svoj traktor što je naručio po ugovoru a onda dobije neki tamo što je bio sa strane, stvarno to nije u redu... :(

ratarko ja neznam kako ti možeš izdržat, pa ja kad bi kupio novi traktor a on da mi propiša ulje za koji mjesec, a serviseri neće doć, pa ja bi ..................................................... pa to ljudi nije normalno, tužno i za plakat, strašno :cry:

Kako mogu izdržati pitaš , nemam neki univerzalan odgovor , ovisi o puno stvari .

Zadnji servis na MF-u mi je bio 6.srpnja kada su greškom donijeli krive filtere za gorivo i nisu ih mogli zamijeniti . Tada je serviser ( on je prvi i primijetio ) zapisao u radni list da treba zamijeniti semering na prednjem trapu jer ulje je počelo curiti ( kao i neke druge stvari , puknuto crijevo i sl.) . Sada je to ulje pojačalo sa curenjem tako da je felga zauljena sa unutrašnje strane . Kako se više nitko nije pojavljivao da zamjeni filtere goriva i taj semering nazvao sam ih 30. srpnja ( znači dao sam im više od tri tjedna da nabave dijelove ) da ih pitam kada će doći završiti servis jer se stanje sa curenjem ulja na prednjem trapu pogoršalo . ORO je na to reagirao sa čuđenjem jer uopće nisu znali da mi curi ulje kao i da mi filteri goriva nisu zamijenjeni ! Odmah su dogovorili servis za 3. kolovoza . Drugog kolovoza sam ih nazvao da provjerim da li će doći idući dan na što su mi odgovorili da su tek jučer naručili dijelove ( semering , filtere ...) pa da će doći kada to stigne , bez nekog točnog datuma . Å to da sada radim , da ih jednostavno čekam ? Da ih uopće ne nazovem i pitam da li su dijelovi stigli ? Kada bih tako napravio ne bi više nikada vidio servisere u svom dvorištu , siguran sam . Jednostavno im moraš ljubiti dupe i ne dizati boju glasa iako više ne možeš izdržati njihovu nesposobnost da naprave i najobičniju stvar kao redoviti servis na novom traktoru .
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

a traktor je jeftin... zbilja nemam rijeći... meni dođe da ih sutra nazovem i sve im po spisku....
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ratarko kaže:
TX75 kaže:
stvarno mi je žao slušat takve priče, čovjek potpiše ugovor, plati svoj traktor što je naručio po ugovoru a onda dobije neki tamo što je bio sa strane, stvarno to nije u redu... :(

ratarko ja neznam kako ti možeš izdržat, pa ja kad bi kupio novi traktor a on da mi propiša ulje za koji mjesec, a serviseri neće doć, pa ja bi ..................................................... pa to ljudi nije normalno, tužno i za plakat, strašno :cry:

Kako mogu izdržati pitaš , nemam neki univerzalan odgovor , ovisi o puno stvari .

Zadnji servis na MF-u mi je bio 6.srpnja kada su greškom donijeli krive filtere za gorivo i nisu ih mogli zamijeniti . Tada je serviser ( on je prvi i primijetio ) zapisao u radni list da treba zamijeniti semering na prednjem trapu jer ulje je počelo curiti ( kao i neke druge stvari , puknuto crijevo i sl.) . Sada je to ulje pojačalo sa curenjem tako da je felga zauljena sa unutrašnje strane . Kako se više nitko nije pojavljivao da zamjeni filtere goriva i taj semering nazvao sam ih 30. srpnja ( znači dao sam im više od tri tjedna da nabave dijelove ) da ih pitam kada će doći završiti servis jer se stanje sa curenjem ulja na prednjem trapu pogoršalo . ORO je na to reagirao sa čuđenjem jer uopće nisu znali da mi curi ulje kao i da mi filteri goriva nisu zamijenjeni ! Odmah su dogovorili servis za 3. kolovoza . Drugog kolovoza sam ih nazvao da provjerim da li će doći idući dan na što su mi odgovorili da su tek jučer naručili dijelove ( semering , filtere ...) pa da će doći kada to stigne , bez nekog točnog datuma . Å to da sada radim , da ih jednostavno čekam ? Da ih uopće ne nazovem i pitam da li su dijelovi stigli ? Kada bih tako napravio ne bi više nikada vidio servisere u svom dvorištu , siguran sam . Jednostavno im moraš ljubiti dupe i ne dizati boju glasa iako više ne možeš izdržati njihovu nesposobnost da naprave i najobičniju stvar kao redoviti servis na novom traktoru .

ratarko pa stvarno ti nije lako,,divim ti se kako možeš to sve trpit,,mora da imaš dobre živce,,svaka čast
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Kažem , MF je dobar traktor pa to nekako ide . Ne stajem sa poslom nego radim kao da je sve OK . Ove greške koje su se pokazale na mom MF-u su greške pri montaži u tvornici , to se može dogoditi , opraštam , zato i postoje ovlašteni servisi da to kasnije riješe .Da mi se dogodi neki problem zbog kojega bih morao stati i parkirati traktor onda bi i ja drugačije nastupio a nadam se i oni u ORI jer njlošija reklama za njih ( mislim na MF u globalu ) je traktor koji je pokvaren i to još ako stoji u njivi danima da ne kažem tjednima . Takva slika poslana u MF centralu negdje u Evropi bi sigurno polučila rezultate . Ne znam da li znate ali sa MF-om se isporučuje jedna ručica dužine 70 cm koja se ugura u rupu na podu kabine pomoću koje se ručno može pokrenuti vario mjenjač . To služi kada recimo elektronika odkaže u polju . Traktor u svakom slučaju treba doći kući iz polja , to je najveća sramota ako se dogodi suprotno , barem je tako za MF kako čujem , ljudi drže do toga .
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Mislim da ovu situciju još možeš okrenuti u svoju korist - traži ih da nam plate toliko spominjano pivo i janjca pa bar da se malo osladimo :D :lol: :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Već sam jedno napisao ali sam izbrisao prije postanja da imaš neku POSLOVNU ŽICU u sebi :D
Dobar savjet , samo kuda ću sa još jednim MF-om a starim serviserima koji me mrze ?
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

shvatiću to kao kompliment, a savjet ću izbrisat---nek te mrze, oni moraju biti tvoji serviseri do isteka garancije a poslije može i netko drugi
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

sapat kaže:
shvatiću to kao kompliment, a savjet ću izbrisat---nek te mrze, oni moraju biti tvoji serviseri do isteka garancije a poslije može i netko drugi

Pa i bio je kompliment .
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

e onda stvarno hvala, e da dužan si mi 100eura(savjete naplačujem) :mrgreen:
 
P

Picek

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

dečki ne mislim braniti nikoga ali apsolutno sve gledate iz samo jednog kuta..
iz kuta da ako se sve plati čeka se na isporuku, pa fali ovo pa fali ono..
i slažem se, ako je čovjek platio ono što je naručio onda to treba i dobiti i gotovo, pogotovo jer rokovi u poljoprivredi znače puno..
što ti vrijedi dobiti naručeni plug nakon tri mjeseca kašnjenja kad si ti tlo već morao pripremiti..
ali po vašim pričama ovdje ispada kao da seljaci/poljoprivrednici uvijek sve plaćaju na vrijeme a da su zli zastupnici/trgovci ti koji uvijek zajebu..
ja kao osoba koja radi u firmi koja se bavi trgovinom vam mogu reći i drugu stranu medalje..
i pričati o raznim pričama koji služe kao izgovori: te čekam poticaje, te čekam isplatu pšenice te ovo te ono..
ti im daš robu unaprijed, nekompletno plaćenu i onda ti se više ne javljaju..
pa tužbe, pa plijenidbeni zapisnici pa sve ostale pravne instance
pa im obaviš servis pa se servis ne plaća ne danima nego mjesecima..
i tako dalje..
mi smo presj*bana država u kojoj ništa ne funkcionira normalno..
i niti mi se da, niti branim ikoga (uključujući i sebe) ali to je činjenica..
ništa nije jednodimenzionalno kao što se ovdje predstavlja..
isto kao što ima trgovaca koji ne obavljaju svoje obaveze ima i seljaka/poljoprivrednika koji ne obavljaju svoje obaveze ali ovdje se pljuje samo po jednima a druge se niti ne spominje..
kao što ja ne volim da netko zbog firmi koje rade kako rade pljuje po zvanju kojim se i ja bavim tako vjerujem da i nitko od vas ne želi čuti: "e svi seljaci su lopovi", " svi seljaci su prevaranti", "seljaci samo kukaju" "seljaci ništa od svojih obaveza ne plaćaju" itd.
i uz to, na ovom forumu puno je takvih priča "rekla-kazala".. tipa "meni moja baba preko svoje komšinice rekla kako je je mužu jedne njene prijateljice ta i ta firma sj*bala to i to"..
ako već znate konkretno o nekom slučaju onda napišite i tko je bila ta firma koja je prodala pa ne isporučila, i tko je bio taj serviser koji nije obavio svoje kako spada pa upozorite jedan drugog na neposlovnost tih i tih a ne ovako samo uopćeno pričati..
ako netko prevari 30 kupaca i 31 kupac sve to zna ali ipak odluči kupiti od njega onda tu nešto ne štima..

a što se tiče sponzorstva, pa možda bi se i mogli dogovoriti da se u sklopu AGCO foruma otvori podforum Valtra kojeg bi mi onda sponzorirali ali naravno uz koji bi bila i reklama..
eventualno bih mogao i organizirati da na eventualna tehnička pitanja o Valtra traktorima odgovara naš serviser a ne ja..
ali pitanje je koliko bi takve "reklame" i ostalo naštetile izgledu foruma koji je kao ovakav čisto dobar..
ali ako se dogovorite zašto ne..
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Picek ja sam rekao ÄŒAST IZNIMKAMA i to poštivam! Te trgovačke kuće obavljaju svoje poslove i servisiraju strojeve koje su prodali bez brige. Neću ih imenovati da nebude reklama, ali zna se koje su to kuće, a koje nisu. Da smo načisto ja sam svoj traktor uredno platio do zadnje lipe i znam što sam naručio i to sam platio. Ostali poljoprivrednici me neinteresiraju jer nemožemo svi biti u istom šeširu. Ima i onih koji neplaćaju, lažu, mažu i takvima u pravilu (u većini situacija) nije niti bitno kakvu opremu on ima na svom traktoru jer bitno je samo da on ima novi traktor u selu. Puno "takvih" traktora banka uzme jer negdi zašteka plaćanje obaveza kredita od strane poljoprivrednika. I većinom su ti traktori izlupani i uništeni da je to grozota za vidit. Ima i urednih poljoprivrednika (platiša) za koje malte ne nečuješ. Uredno plaćaju svoje obaveze, rade i šute. Nažalost kako je malo takvih poljoprivrednika malo je i takvih zastupnika koji prodaju strojeve. Nepišem priče "čula-rekla-kazala" i takve me priče nezanimaju.

To je nama naša država "omogućila", jer zakon o zaštiti potošača kao da i ne postoji. Da je to negdje vani po siguran sam da bi oni puno brže reagirali na problem koji se javi na traktoru, puno, puno brže. Mi smo ovdje ostavljeni na milost i nemilost trgovačkih kuća. Vani kad kupiš taj nesretni traktor dobiješ radno odjelo, kapu, prsluk i brdo stvari sa logom te marke čiji traktor voziš. Maunu sam dobio! Ali nisam spao na te pizdarije, ali je očito koliko je njima stalo do kupca. Pa to je reklama za njih, a ne za mene!
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Mene osobno uopće ne zanima ako kod ORE ima 999 kupaca koji lažu-mažu-muljaju-kradu-ne plaćaju . Ja znam da sam ja sve platio i sve svoje obaveze prema njima napravio i želim potpunu uslugu sa njihove strane prema meni . Kada smo potpisali ugovor o kupnji traktora i trgovac je napustio moju kuću otišao sam na net i uplatio predujam , trgovac nije izašao iz moje općine ( ne županije nego općine ) a novac mu je bio na računu .Kada je traktor došao četiri mjeseca kasnije u roku dva dana sam sredio kredit i kada ga je banka isplatila tek onda sam otišao po njega .
Ako mi se traktor pokvari želim da mi se na moj telefonski poziv netko javi , želim da za idući dan bude popravak dogovoren , želim da idućeg dana posao bude odrađen .Dobro ako baš ne može sutra želim da mi se kaže kada će to biti a ne da mi se laže u lice .Zašto bi njihovo prazno skladište rezervnih dijelova bilo moj problem . Zašto da ja ispaštam tjednima što oni nemaju filter goriva za moj traktor a znali su da će ima trebati baš takav filter jer su mi oni prodali traktor , ne netko deseti ? Tko je to trebao naručiti a nije , ne zanima me . Moja obaveza je bila da ih pozovem na servis kada traktor bude imao 80 sati , učinio sam to kada je imao 72 sata , došli su mjesec dana kasnije kada je traktor imao 100 sati i nisu bili pripremljeni .

Znam da je i kod ROKI-ja isto tako stanje , možda još i gore . ÄŒovjek je kupio traktor a sada trpi nestručnost servisera koji doslovno ne znaju zaviti vijak na njegovo mjesto - ali doslovno je tako - pa mu oštete traktor umjesto da ga poprave ! ROKI će i to ispričati kada bude smatrao za potrebnim ali ljudi moji tako je . Ej ROKI , znaš što je meni moj serviser rekao kada sam ga neslužbeno pitao kada ću dobiti Driver`s Kit ( odijelo , prsluk , kapa , majica ...) , kaže pa ni ja nemam radno odijelo a dvije godine radim u firmi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh