• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Pa kome daju sva ta odijela, prsluke itd , sigurno im je cijela obitelj obučena u MF.
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

"Sutra cemo rješit vaš problem", "sutra dolaze dečki (serviseri kod vas)", "nazvat cemo vas sutra pa ćete znati točno kad će doći taj dio", "sutra stiže kamion sa robom, zaglavio je na granici"... Pa to sutra nikako da svane! Ili ja toliko dugo spavam pa nikako da se probudim. :scratch A moš mislit kako spavam uz sve te probleme, ko beba bez brige i trunčice muke. ;) Zanima me gdje je granica toga... neznam ni kako to nazvati.

Pa da su kovači kovali taj dio već bi ga dosad 100 puta iskovali.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Zašto vi to nekazete nekom odvjetniku,zna se koliki je gubitak ako traktor stoji?

Ako servis izostaviš,gubiš garanciju,a ako oni nedodju nikom ništa,pa mismo tako mirna narod,ali ako Hajduk i Dinamo igra,onda je vruce,mogu se i tranvaji palit,ili barem neko staklo razbit,a ako je netko dao >100.000,00 ura za traktor,on moze da ceka kreda curi,naravno i garantni rok.Obavjestite centralu ,svi znate engelski i oni ce se rado odazvati.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

ROKI a kakva si ti sranja imao sa traktorom i serviserima???
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ako se problem uskoro nerješi bit će red i to napraviti. Pa će se valjda onda neke stvari razjasniti. Bolje da ti nepričam šta mi se dogodilo i šta su mi napravili i šta sad proživljavam. Nisam dobio sve što sam naručio i PLATIO, a na traktoru su mi napravili sranje koje naprave mehaničari kad idu na prvu praksu u srednjoj školi. Želio bih samo da se to može uspješno sanirati pa da bude sve OK, ali čisto sumnjam. Živim u nadi da će se ta drama što prije okončati jer ovo natezanje netreba niti meni, a pretpostavljam niti njima.

Imamo SVE što želite i to ćete SVE i dobiti u dogovorenom terminu. :) Rekoše nedavno. Kad ono mauna, šipak, zajeb, kajla... :( :x
 
B

Bobo

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

E nije da sad provociram ili ista tako, ali su napisati slijedece:

Kad sekupuje traktor, to je pomno promatranje kvaliteta "marke" izmedju kojih se odlucuje, kad se odluci model traktora, i njegova oprema, onda se gleda dostupnost i cijene potrosnog materijala za doticni. Da sam ja kupovao novi traktor, pitao bih gdje ima za kupiti koji filter, remen, raflektor, staklo itd, da ne nabrajam i koliko sto kosta. Da su mi rekli NA PRIMJER da filter za gorivo imam za kupiti u karlovcu i da kosta 600Kn, ja takav traktor ne bih kupio bez obzira na njegovu kvalitetu.

Jednom prilikom smo isli poslovno u Austriju, i kad smo se vracali, odlucili smo svratiti u Viroviticu da se informiramo o IMT traktorima. Bilo je to prije nekih 3 godine i covjek nas docekao pred trgovinom i nismo niti izasli iz auta, vec pruza ruku i "Dobar dan Vam zelim". Rekli smo mu sto nas zanima i sve nam je lijepo odgovorio. Pitali za servis i rekao nam da on osobno izlazi na teren kao glavni mehanicar u garantnom roku, rekao je i cjenik po kilometru satu i sve sto slijedi. Ostali smo, u najmanju ruku, odusevljeni... Igrom slucaja je u dvoristu stajao 549 sa full opremom koji je frisko stigao sa novosadskog sajma i dopustio je da sjednemo u njega i da prckamo sto god zelimo, cak je pitao zelimo li ga provozati.

Evo, kupili IMT traktor, i sve sto je bilo reklamirano je (dogovorno) rijeseno pri 1. servisu na 50 radnih sati. takodjer su nas pitali da li mi znamo kakvog dobrog mehanicara u kojeg imamo povjerenja da ga tamo odvezemo i da ce oni platiti ruke, a potrosni materijal bi u svakom slucaju platili mi. tako je i bilo. No sada se pojavio problem da traktor "jede" ulje i prijevljeno zastupniku. Dolazi osobno gore spomenuti covijek iz Virovitice kao ovlasteni IMT serviser i on ce pregledati traktor, sto mi je vrlo drago, jer sam cuo kasnije jako dobre stvari o njemu. Radi se o firmi "MOTORRAD" iz Virovitice i mislim da je firma zasluzila reklamu s moje strane, jer su stvarno fer i korektni, isto kao i (tadasnji) zastupnik "Auto-poljostroj" od kojeg je traktor kupljen.

Da ne istane sve na IMT-u, gledali smo i zetora i neke "kineze" no kad sam ih nazvao sto i kako sa servisima, dobio sam mlake odgovore, isto tako sam dobio odgovor da mi je najbliza trgovina rezervnih dijelova u Vinkovcima... Za zetor se nisam niti raspitivao jer nam je bio preglomazan za vozanje po vocnjaku... No mislim da su i oni dobri sto se tice odnosa prodavac-kupac.

Da sam ja na mijestu nezadovoljnih ljudi (Krx. Roki, Ratarko i svi ostali) ja bih se odmah i bez oklijevanja posavjetovao s odvjetnikom i podnio bih tuzbu protiv takvih neodgovornih zastupnika/prodavaca/servisera, te poslao e-mail MF sredisnjici da i oni budu upoznati sa slucajem. Ne bi kod mene traktor stajao niti tjedan dana, a ne kao onom jadnom covijeku s MF-om...

Takvi "zastupnici" su SRAMOTA za jednu jaku firmu kao sto je MF i samo blate jako dobar ugled i desetljecima stvaran te kvalitetom prepoznatljiv brand na svjetskom trzistu. Takodjer je sramota da na skladistu nemaju potrosnog materijala za sve tipove traktora, jer ce nekome prije ili kasnije trebati odgovarajuci filter za gorivo, remen, staklo jadnog zmigavca ili nesto deseto sto se moze pokvariti, razbiti...

Sad nema nekog crijeva koje se moglo poderati samo od sebe, pa ga moraju narucivati iz nedodjije, dok covjek mora raditi sa "neispravnim" strojem... Vrlo lako mu se mogao i dogoditi tvornicki kvar na kocnicama i onda bi traktor bezuvjetno MORAO stajati, jer ovi nisu (na vrijeme ili uopce) narucili dio...

To kod mene ne bi proslo samo tako. Platim traktor sa tom-i-tom opremom i na kraju je pola ne dobijem, ne bih ga preuzeo bez dogovorene opreme i driver's kita jer MF to isporucuje sa svakim traktorom. Lako je za istocnjacke traktore koji nisu niti kvalitetni, niti skupi, niti trajni kao jedan MF, JD ili neki treci, no ovo sto kod nas rade je, jednostavno, SRAMOTA.

Ja seispricavam na dugackom postu,no morao sam se "istresti".
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Bobo ne mogu ja kupovati filter goriva na svoju ruku , serviser ga donosi sa sobom ali da ti još malo pojasnim kako stoje stvari sa MF-om ...

Moj MF traktor dolazi sa svim potrebnim filterima za rok od dvije godine , tako mi je ORO rekao . Znaći moj MF kada je ušao u HR diler je za njega automatski povukao sve te potrebne filtere i cicaboce . To se ništa ne plaća , niti ja niti diler , to je gratis , to daje MF odnosno ja sam to već platio u cijeni traktora . Sada ti zaključi iz toga što god možeš ili želiš , ja više pametan nisam . Kada sam ih neki dan pitao za 5 godišnju garanciju na MF traktor , rekli su da prvi puta čuju za to !?! Pa ako ja obični seljak sa Balkana znam za to jer sam pročitao na netu na MF oficijelnim stranicama kako oni zastupnici za MF to ne znaju ili ne žele znati ili me jednostavno lažu da ne znaju ? Možda mojih 115.000 € ne vrijedi kao kod Francuskog seljaka kada ih on potroši na novi MF traktor ?
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ratarko, jesu gratis filteri i ostale cicaboce u ponudi i za ostale mf modele?
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

sapat kaže:
Ratarko, jesu gratis filteri i ostale cicaboce u ponudi i za ostale mf modele?

Rekoše da mi za moj MF to daje tvornica gratis . Kako je za druge modele nisam siguran . Ustvari ima to svoje ime ...
Nešto kao ovaj Massey Ferguson Manager koji ti daje 5 godina garancije ( iako mislim da se ta 5 godišnja garancija mora nadoplatiti ali neka mi ju makar predlože pa da vidim da li je to za mene ) , tako se i to sa gratis filterima nekako zove , ne znam , ubij me .
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

nije to loša opcija, jesu i ruke uračunate u to ili samo potrošni materijal?
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

sapat kaže:
nije to loša opcija, jesu i ruke uračunate u to ili samo potrošni materijal?

Ne , mislim da ruke nisu uračunate nego sve što se pokvari od tih vitalnih dijelova koji bi tako i tako trebali trajati puno duže nego tih 5 godina ali tko bi točno znao kada sam to prvi puta vidio prije par dana ? Evo malo sam pročitao i vidim sada da svi MF traktori ispod 6 mjeseci starosti mogu biti prijavljeni za tu 5 godišnju garanciju . Evo svih serija koje prolaze u MF Manager sustav :

Traktori : MF 3400, 4400, 5400, 6400, 7400 i 8400
Kombajni : Activa, Beta i Cerea

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/D ... aftMan.htm
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

ovo mi je dobar materijal za cjenkanje pri kupovini slijedećeg traktora(valjda me dileri neće prepoznati)
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Koliko ja znam svi proizvođači traktora pucaju na tu višegodišnju garanciju ne samo MF . Skužili su da im taj sistem prodaje traktore . Nitko više ne može traktor popravljati sam ( softver , komplicirane hidraulike i slično ) , za to su se oni pobrinuli i sada se ti kao kupac bojiš što ćeš raditi nakon 2-3 godine kada ti garancija istekne a opet ne možeš/ne znaš popravljati traktor sam ...
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

izgleda da sam malo ispo iz toka događaja, nisam već dugo sjeo za stol sa nekim dilerom, uglavnom komuniciram sa serviserima... znam da daju jamstva za godinu -dvije , na vitalne dijelove malo duže... ali samo za "prave kupce"
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Da , " prave kupce " , koji su to ?
Meni su isto rekli da sam pravi kupac , svašta oni kažu .
Ustvari uopće mi ne bi bio problem kupiti opet jedan MF traktor , nije problem u traktoru .
Evo jedan frend mi je uzeo MF serije 8 , dolazi za koji dan ali ne od ORE nego od Zlatka iz Bizovca , mislim da se Favorit zove njegova firma , vidjet ćemo kako će se ta suradnja razvijati ...

Da Favorit je ime firme , ovo mu je bila web adresa : http://www.masseyferguson.hr/

Sada je više neeeeeemaaaaaa , mora da se ORO pobunio protiv te domene jer on je ipak glavni zastupnik :lol:
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

jednom ako se upoznamo mislim da ćemo imati puno tema za pričati...
nema ih više na inernetu sada sam i ja probao...
nego treba otvoriti neku veseliju temu, ova ovdje me toliko sinoć uznemirila da nisam mogao zaspati do pola 3...
"obični ljudi" su na godišnjem, uživaju, mozak na paši... a mi se sekiramo
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

A da tek mene vidiš , danas sam obišao pola Slavonije , nemam mira tri sekunde , hehe . Ustvari kad sam na netu i kada pišem gluposti na forumu onda sam najmirniji :lol: to mi je terapija , ventiliram , HAHA :lol:
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

trebo si onda i kod mene navratiti ako si išao na ovu stranu
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

sapat kaže:
trebo si onda i kod mene navratiti ako si išao na ovu stranu

Jesam , bio sam toj strani do Županje .
ÄŒujem da su te ROKI i Robert posjetili ... ima vremena , meni se ne žuri ...
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

popili pivo, bili pravi gosti... drago mi je što su naišli...
 

Najnoviji postovi

Na vrh