• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Izgleda da smo dobili "konkurenciju"
ÄŒini mi se da će to biti dosta koristan portal jer će pisat zastupnici za strojeve , serviseri.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Po onome što vidim to nam nikako nije konkurencija ali i ti si napisao riječ konkurencija u navodne znakove tako da kužim , to su statistike i podatci , mi pričamo , svađamo se ako treba hihi ;) i ljudikamo ... Ovo naše je puno bolje iako sam tamo odmah našao i grešaka i stvari koje nisam znao . Evo recimo pitao sam tu na forumu tko je izmislio poluge za hidraulik na traktoru ( trotočje , tro-spojnu vezu ) , tamo kaže da je Harry Ferguson 1926. godine .
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Daleko su još od konkurencije.
Nego Mario, zašto nebi otvorili neku kategoriju u stilu "Novosti na HR tržištu" (lupam ime bezveze) i poslali jedan dobro sročeni mail raznim zastupnicima poljo strojeva i poljoprivredne opreme, pa nek ljudi tu i tamo objave neke novosti u ponudi ako vide u tome interes?
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ne trebaš ti njima mail slati . Svi oni čitaju forum . Da su imali želju javiti se na forumu - javili bi se . Zar misliš da recimo jedan Novocommerce ( navodim ga jer je on lider na HR tržištu ) ima vremena i volje zafrkavati se ovdje sa nama kada svoje web stranice drži u zaostatku godinu dana ? Pogledaj samo da oni još prodaju ( sudeći po nihovom web-u http://www.novocommerce.hr/ ) 6020 ,7020 i 8020 seriju traktora a svi znamo da toga već mjesecima nema .

Sudeći po onome što vidim na stranim poljo forumima nije trgovcima praksa da se javljaju , osim nekih koji to čine privatno .
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

zaja kaže:
Daleko su još od konkurencije.
Nego Mario, zašto nebi otvorili neku kategoriju u stilu "Novosti na HR tržištu" (lupam ime bezveze) i poslali jedan dobro sročeni mail raznim zastupnicima poljo strojeva i poljoprivredne opreme, pa nek ljudi tu i tamo objave neke novosti u ponudi ako vide u tome interes?

ja mislim da bi to bilo lijepo,, barem bi znali kako kaže zaja koje su novosti na tržištu
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

I ja se slažem s time što je Ratarko rekao, ako tko HOÄŒE NEKA SLOBODNO PREDSTAVI SVOJ PRODAJNI PROGRAM NA FORUMU - EVO BESPLATNO REKLAMIRANJE.


Evo dobar primjer je Picek koji je predstavio svoj Valtra prodajni program.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Ratarko kaže:
Ne trebaš ti njima mail slati . Svi oni čitaju forum . Da su imali želju javiti se na forumu - javili bi se . Zar misliš da recimo jedan Novocommerce ( navodim ga jer je on lider na HR tržištu ) ima vremena i volje zafrkavati se ovdje sa nama kada svoje web stranice drži u zaostatku godinu dana ? Pogledaj samo da oni još prodaju ( sudeći po nihovom web-u http://www.novocommerce.hr/ ) 6020 ,7020 i 8020 seriju traktora a svi znamo da toga već mjesecima nema .

Sudeći po onome što vidim na stranim poljo forumima nije trgovcima praksa da se javljaju , osim nekih koji to čine privatno .
Netreba se on zafrkavati, njima je teže objavljivati na svomim stranicama nego ovdje napisati post. Zašto? Zato jer za svako objavljivanje bilo kakvog sadržaja trebaju kontaktirati vanjskog webmastera i to ide sporo, a i košta. Zato je vrlo čest stari sadržaj na stranicama manjih poduzeća koji nemaju IT odjel i svoje ljude za taj posao. Ovako samo treba posjetiti forum i objavi neku novost u ponudi.
Imaš vani dosta primjera kad firme nemaju svoj forum i koriste vanjske tematski orijentirane forume. Evo jedan primjer kojeg se sječam je kompanija Firetrust koja ima svoju kategoriju(sa cca.50 000 postova) na castlecops forumu: Obrisan neispravan link. .

Ma nije to nešto jako bitno, samo mi je palo na pamet. :idea:
 
R

ROKI

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Da, da, svi oni čitaju forum u to sam siguran. Novocommerce bar ima svoju stranicu pa makar je i u zaostatku, dok neki nemaju nikakvu što je sramota s obzirom na "glas" tvrtke koju zastupaju u Hrvatskoj!
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Zatupnici i prodavaći imaju dovoljno love za marketnig, neka se sami oglašavaju. Ovaj će im forum za mukte reklamirati proizvode(već ih se ustvari besplatno reklamira) a oni će za uzvrat poboljšati usluge servisa i sl. - neznam samo u kojem filmu bi se to moglo desiti.... ništa mukte!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Sapat, uopće ne smeta da se oglašavaju na ovom forumu, bar ćemo moći uspoređivat cijene traktora ...
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

neka se oglašavaju, ali nek plate
 
B

Bobo

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Sto se reklamiranja zastupnika tice, Ratarko i krx vicu na ORO, robert na ove iz StepCo, a Branko nam prica kako zastupnik za McCormick ne valja... Pa se ti sad registriraj na forum, mislim da bi ti pola clanova glavu odrubilo on-line ;)

Jedino pozitivno za reci je imao Picek, jer se ne proda puno valtri u odnosu na ostale, pa serviseri sve stignu (nije da se ne kvare) i ja jer ovi iz IMT-a mi salju ovlastenog servisera kuci, tako da nemam problema.

Ako sam koga izostavio, slobodno me nadopunite...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

Bobo ima pravo, tko bi se uopće usudio prići na forum.
 
R

Ratarko

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

sapat kaže:
Zatupnici i prodavaći imaju dovoljno love za marketnig, neka se sami oglašavaju. Ovaj će im forum za mukte reklamirati proizvode(već ih se ustvari besplatno reklamira) a oni će za uzvrat poboljšati usluge servisa i sl. - neznam samo u kojem filmu bi se to moglo desiti.... ništa mukte!

Jep , zašto bi bio moj problem ako neka velika firma mora platiti web majstora da joj redovito apdejta njihove web stranice ?
Da svi trgovci dođu ovdje bilo bi ih više nego nas .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

pa ako stoje iza svog posla,valjd bi se usudili doći..u čemu je tu problem?problem je u tome što oni samo prodaju,i ništa drugo ne znaju,tj. ne zanima ih...a nama seljacima jednostavno taj traktor treba,pa ga moramo kupiti,bilo kod ore il kod stepco-a...a najbolje bi bilo uzet IMT,oni izgleda imaju najbolji servis :lol: :lol: ;)
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

možda im treba napraviti neki marketniški kutak na ovim stranicama, neka stave cijene,karakteristike, akcije i sl. i onda jednom godišnje fino uplate neku određenu svotu za razminiranje lijepe naše
 
B

Bobo

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

@abrkili: Iza cega da stoje?!? Iza cinjenice da ratarku MF pisa ulje i gorivo na sve strane i da su nesposobni popraviti to u nekom razumnom roku?? Ili iza cinjenice da ne postuju dogovor oko isporuke trektora (oprema i izlaganje na sajmu bez pitanja)?? Ili u krx-ovom slucaju isporucen traktor s nekompletnom opremom, a u nadi da ce proci garantni rok da se ovaj nece buniti?!?

MA DAJ se uozbilji... Covjeku negdje stoji MF bez prednje osovine, zeto jer niti to nisu u stanju popraviti, pa da se covijek objesi na prvo drvo od srama, no oni niti da se ispricaju...

Onaj McCormick mi takodjer ne ide iz glave zadnjih dana, jer jedva cekam rasplet price...


Pa nisu ludi da se i ovdje blamiraju...

@sapat: Tko bi ih natjerao da se ovdje ragistriraju i da osvjezavaju ponudu na nekom (da ga tako nazovem) "lijevom" forumu, kad nisu u stanju osvjeziti i vlastite stranice?!?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

e bobo,crni bobo...nemoj čitati između redova,recimo da je ono što sam ja napisao ekvivalentno ovom tvom postu i tako se odnosi prema zastupnicima...dakle,imamo jednako mišljenje,samo sam ja napisao ono u ironičnom nekom tonu koji valjd nije prošao... :oops:
 
S

sapat

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

@sapat: Tko bi ih natjerao da se ovdje ragistriraju i da osvjezavaju ponudu na nekom (da ga tako nazovem) "lijevom" forumu, kad nisu u stanju osvjeziti i vlastite stranice?!?[/quote]

Ovo im je puno jednostavnije, JEFTINIJE, brže i podatke može unjeti ama baš svaki prodavač(nemora biti informatičar) Mislim da forum ima dovoljan broj različitih posjetitelja.

A da sam ja zastupnik imt-a tebi bi dao imt traktor po želji i napravio bih ti kuču pokraj same tvornice imt-a :lol: :D
Stvarno si ih toliko marketniški podržao...
 
B

Bobo

Guest
Re: JOÅ  JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA

A cuj, bilo bi lijepo dobiti IMT traktor po zelji... Svakako se s tobom tu slazem i vec znam koji bih uzeo ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh