• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kajsija ili Marelica

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jel ono u pozadini kajsija na vitkom vretenu :)

Cjepljena na jablanu pa kasnije cvate :icon_rofl:
Šta ti je jug trava zelena več za košnju,il je to lanjska slika :icon_scratch:
 
T

Tasevski

Guest
Cjepljena na jablanu pa kasnije cvate :icon_rofl:
Šta ti je jug trava zelena več za košnju,il je to lanjska slika :icon_scratch:


Slikana e na 24.03.2013
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo moja situacija
slikano danas 13.03.




danas sam išao gledati pupove i na ovoj kajsiji što je procvala 13.03. i uhvatio je onaj snijeg i zahlađenje, ne vidim da su izmrzli plodovi,barem mi se ne čini tako :icon_pidu:
doduše okupao sam je sa ekofrizom taj dan
a one ostale još ne cvatu i na njima ne vidim oštećenja
 
B

branko 1

Guest
evo moja situacija
slikano danas 13.03.

danas sam išao gledati pupove i na ovoj kajsiji što je procvala 13.03. i uhvatio je onaj snijeg i zahlađenje, ne vidim da su izmrzli plodovi,barem mi se ne čini tako :icon_pidu:
doduše okupao sam je sa ekofrizom taj dan
a one ostale još ne cvatu i na njima ne vidim oštećenja


Ma i ja svoje dva puta pošpricao "biljnim antifrizom".

Kada dođeš na voćnjak sve za pet.Pupova ko u priči.Super izgledaju, nabrekli i zdravi.
No kada se pup razreže veliki je postotak smrznutih tučaka, cca 70 % :mur::mur::mur:
Ova dva naleta hladne fronte su uzela svoj danak.
Tješim se da voćnjak tek ulazi u drugu godinu.............................katastrofa.................
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
To sam puno puta rekao,kolika jen učinkovitost tog biljnog antifriza?
Jedini način možebitne zaštite kod minusaje da preko lista apsorbira sredstvo u sebe,ali vremenski krače nalete mraza.
Ovo je potrajalo i bio je ponegdje veči minus sve što je iznad -7 u tim fazama štete su od 25-90%.
Nažalost.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma rezao sam ih
i meni to izgleda sve normalno
a koliki je učinak antifriza
ostavio sam i jedan komad od svih sorti ne tretiran pa ćemo vidjeti
ali za sada ne vidim nikakvu razliku,izgleda jetoporez zabudale
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
I mene interesuje učinak tog Antifriza, takođe sam tretirao samo dio stabala da vidim razliku.
 
B

branko 1

Guest
I mene interesuje učinak tog Antifriza, takođe sam tretirao samo dio stabala da vidim razliku.

Vjerojatno je problem u prvelikim minusima.Kod mene je u
prvom naletu bilo -6.
Na otvorenom gdje se voćnjak nalazi sigurno i stupanj dva manje.
U drugom naletu minus je trajao neprekidno 50 sati i to do -4.Moje marelice se nalaze na laganoj uzvisini što je dobro za mraz ali za ovu hladniču i sjeverni vjetar koji je dobro šibao sigurni nije bilo dobro.Danas sam bio kod oca na vikendici razlika nekih 800-1000 m zračne linije.Njegova marelica sasvim ok ali je u zavjetrini.
Antifriz nije čudotvorac vjerovatno može smanjiti gubitke kod manjih i kraćih minusa
a nekad i -2 u trajanju od par sati napravi fatalnu štetu ( pogotovo kod marelice ).
Napominjem da smo svi preskočili tretiranje u jesen kada voćke još imaju lisnu masu...........................ma nemam pojima.
Čitam da u Vojvodini neki imaju i po 10 h marelice.Tretirali su biljnim antifrizom.Nisu spasili, kod njih je bilo -9.


Mišljenja sam da treba nastaviti tretirati i u više sezona i na više lokaliteta, razmjenjivati informacije i uspoređivati pa tek onda vidjeti na čemu smo.
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
To sam puno puta rekao,kolika jen učinkovitost tog biljnog antifriza?
Jedini način možebitne zaštite kod minusaje da preko lista apsorbira sredstvo u sebe,ali vremenski krače nalete mraza.
Ovo je potrajalo i bio je ponegdje veči minus sve što je iznad -7 u tim fazama štete su od 25-90%.
Nažalost.

ovo je po meni ispravan odgovor i razuman koji si dao..dokle god biljka ne stvori list nemoguče je usvajanje tog antifriza.kratkotrajan učinak zaštite sigurno ostvaruje kad je puna cvatnja i več postoje mali lističi koji mogu minimalne količine tog sredstva usvojiti da bi to moglo djelovati.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ovo je po meni ispravan odgovor i razuman koji si dao..dokle god biljka ne stvori list nemoguče je usvajanje tog antifriza.kratkotrajan učinak zaštite sigurno ostvaruje kad je puna cvatnja i več postoje mali lističi koji mogu minimalne količine tog sredstva usvojiti da bi to moglo djelovati.

To je jedan i najbolji način bilo koje zaštite od bilo koje bolesti na voćkama,ali normalno da proizvođač tvrdi sve ostalo da se proda.
Drugi način je preko žila u mirovanju voćaka(isto kao i kod čovjeka infuzija) ali tu količine sredstva moraju biti velike i u istom omjeru kao i za lisnu površinu i tu isplativost svega je upitna na skupoču sredstva.
Tu zavisi još o puno činbenika vlažnost tla,suhoća hladnoća jer poznato je da voćke u zimskom periodu izgrađuju podzemni sistem(žile) i vrlo slabo kolaju sokovi u nadzemnim dijelovima.
To bi praktično ovako izgledalo kao da bi infuziju posipali po koži čovjeka ona bi imala jako mali do nikakav učinak na čovjeka apsorbiranjem preko kože( grana voćke) ali direktnim unošenjem preko žila 100% učinak.
Tako da ono prskanje preko grana ne stoji.:(n):
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
procvijetala kajsija oko30-40%
sad zezaju ove kiše da se prođe prvi puta sa zinom
i ima oštećenja tučka čak i 50%
nisam išao sa antifrizom sada ali ću u čim stane kiša
i za sada ne vidim razliku između antifriziranih i ne
izgleda je to stvarno porez za budale:icon_fU: ,barem na ovakav načim primjene
ove ću godine tretirati sa njim po P.S-u pa ćemo onda nagodinu donijeti pravi zakljkučak
biću zadovoljan ako ostane 20% dobrih cvijetova na kraju:cool2:
 
C

cegledibibor

Guest
kako stojite ove godine s kajsijom..
:(:

ev malo i mog vocnjaka iz 2011 god.
 

Prilozi

  • DSCF1703.jpg
    DSCF1703.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 153
Posljednje uređivanje od moderatora:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
To je jedan i najbolji način bilo koje zaštite od bilo koje bolesti na voćkama,ali normalno da proizvođač tvrdi sve ostalo da se proda.
Drugi način je preko žila u mirovanju voćaka(isto kao i kod čovjeka infuzija) ali tu količine sredstva moraju biti velike i u istom omjeru kao i za lisnu površinu i tu isplativost svega je upitna na skupoču sredstva.
Tu zavisi još o puno činbenika vlažnost tla,suhoća hladnoća jer poznato je da voćke u zimskom periodu izgrađuju podzemni sistem(žile) i vrlo slabo kolaju sokovi u nadzemnim dijelovima.
To bi praktično ovako izgledalo kao da bi infuziju posipali po koži čovjeka ona bi imala jako mali do nikakav učinak na čovjeka apsorbiranjem preko kože( grana voćke) ali direktnim unošenjem preko žila 100% učinak.
Tako da ono prskanje preko grana ne stoji
.:(n):

njoko jel to isto vrijedi i za folijarnu gnjojidbu

dal znas mozda sta znaci ova rjec
fertiricacija: 1,5-4 kg/1000 m2

hvala
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
eh ta dobra 2011 :icon_thumright:
odlično!:(clap):

a kako stojimo se kajsijom
kažem ako ostane 20% od ovih pupova:icon_pray: ja zadovoljan
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Evo jedna i od mene od prošle godine :

185155_4106337226621_1426020506_n.jpg
 
C

cegledibibor

Guest
to je to jako lijepo...koliko odrzavas stabala



Evo jedna i od mene slika od prošle godine.

koliko stabala odrzavas ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh