• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kajsija ili Marelica

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
...imam ja jedno stablo, ništa posebno

koja bi onda bila najkrupnija koju ljudi hvale da ih nekoliko komada ide u kilu? Mozda kereski orijas? A sto je sa sortom Cacansko zlato? Ima li itko iskustva?
 

jos uvjek učim

Novi član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
17
kako je trziste kod nas, tj. dali mozete sve marelice prodati i kolika je prosjecna cijena. dali je problem plasirati marelicu na trziste, kakva su vasa iskustva...
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kako je trziste kod nas, tj. dali mozete sve marelice prodati i kolika je prosjecna cijena. dali je problem plasirati marelicu na trziste, kakva su vasa iskustva...
...evo, iskustvo sa tržnice iz prve ruke; na tržnici možeš prodati kajsiju na 2 načina: 1. Na gajbe po 5 - 10 - 15 - 20 kg za pekmez i džem. Tu nije bitna krupnoća, bitno je da su zrele, čak može biti i sitnih oštećenja, cijena takvih kreće se (ovisno o količini na tržnici) od 5 - 8 kn/kg, 2. Konzumne, prodaja po kg je cca 8 - 12 kn. Te moraju biti krupne, potpuno zrele i bez oštećenja, dakle prvoklasna roba.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prošle godine i meni je tako riknula jedna , odjednom kao da ju je nešto spalilo .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Prošle godine i meni je tako riknula jedna , odjednom kao da ju je nešto spalilo .

znaš mislim da se ova vanjska naljutila :evil: pa uvenula kad vidila kak je ovim pod najlonom super :rolfer:
 

jos uvjek učim

Novi član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
17
da su barem nase pod najlonom nebi sad cjelu noc strepio od mraza, ako bu to dobro, 5.5 a ono juce -2, a danas ko zna....:confused:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
znaš mislim da se ova vanjska naljutila :evil: pa uvenula kad vidila kak je ovim pod najlonom super :rolfer:

Pa vjerovatno je to razlog , trebao si napraviti nekakav ogrtač za ove koje nisu pod najlonom , možda se onda nebi naljutile i uvenule :lol::lol:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
da su barem nase pod najlonom nebi sad cjelu noc strepio od mraza, ako bu to dobro, 5.5 a ono juce -2, a danas ko zna....:confused:

kak je s tim marelicama postao problem čini mi se da budu samo pod ogrtačem uspjevale :lol:
jučer sam izrezo do korjena ovu kaj je crkla i tak je suha do srži može odma za drva u roštilj i koljenica pod peku :cry:
 

jos uvjek učim

Novi član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
17
kak je s tim marelicama postao problem čini mi se da budu samo pod ogrtačem uspjevale :lol:
jučer sam izrezo do korjena ovu kaj je crkla i tak je suha do srži može odma za drva u roštilj i koljenica pod peku :cry:

katastrofa, cjeli tjedan se borimo protiv mraza(zasad relativno uspjesno:finga:) danas nadamo se posljednji put!!!!
barem bu fini rostilj :D meso z okusom marelice, nesto novooo najnovije...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
katastrofa, cjeli tjedan se borimo protiv mraza(zasad relativno uspjesno:finga:) danas nadamo se posljednji put!!!!
barem bu fini rostilj :D meso z okusom marelice, nesto novooo najnovije...

kak se borite ložite ispod vočki ili zaljevate? meso ispod peke moš ispeč skojim god drvetom bitno da daje žar .
 

jos uvjek učim

Novi član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
17
po mojim saznanjima u vrijeme ploda ne izdrzi vise od -2 nakon toga slijedi katastrofa..... i do 90% otpada. ali ako on tako kaze nek mu bude, ma ni jabuke ne izdrze toliko kamoli bi onda marelica.
ma zalijevamo cijele noci oko 8ha, 2ha imamo kao ventilator koji puse topao zrak (ali to nismo sigurni dali sta pomaze :lol: ) a dva, sta bude bude.
ali imamo u pripravi i posude s uljem ako stvarno pređe grancu od -1 onda i to palimo. to je najbolje i sigurno ali i jako skupo.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
po mojim saznanjima u vrijeme ploda ne izdrzi vise od -2 nakon toga slijedi katastrofa..... i do 90% otpada. ali ako on tako kaze nek mu bude, ma ni jabuke ne izdrze toliko kamoli bi onda marelica.
ma zalijevamo cijele noci oko 8ha, 2ha imamo kao ventilator koji puse topao zrak (ali to nismo sigurni dali sta pomaze :lol: ) a dva, sta bude bude.
ali imamo u pripravi i posude s uljem ako stvarno pređe grancu od -1 onda i to palimo. to je najbolje i sigurno ali i jako skupo.

jesi gledao na TV-u poljoprivrednu emisiju kad sa vjetrenjačom štite od mraza mislim da jedna štiti 7 hektara (negdi u slavoniji oni kaj imaju i trešnje pod plastenikom)
Aljmaš ovaj antifrz imaju i u šibeniku firma http://www.plodovizemlje.hr/ a imaju i drugih stvari za poljoprivredu ak kome kaj treba šalju pouzečem
 
A

aljmas

Guest
jesi gledao na TV-u poljoprivrednu emisiju kad sa vjetrenjačom štite od mraza mislim da jedna štiti 7 hektara (negdi u slavoniji oni kaj imaju i trešnje pod plastenikom)
Aljmaš ovaj antifrz imaju i u šibeniku firma http://www.plodovizemlje.hr/ a imaju i drugih stvari za poljoprivredu ak kome kaj treba šalju pouzečem

ma znam kupio sam od njih i čovjek mi je sve objasnio ali volim kada mi netko to u praksi potvrdi da radi
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
kako sa vjetrenjačom?

ti dane nemaš posla sa jabukama ko ni ja a tam baš taj slavonac objašnjava o toj vjetrenjači tražim tu emisiju sa HRT i naletim opet na naš dragi forum di sve moš nač. da ti ne prenosim pogledaj forum jabuke strana 6 post 55 pa dalje .
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ma znam kupio sam od njih i čovjek mi je sve objasnio ali volim kada mi netko to u praksi potvrdi da radi

a i sam sam takav volim čut i vidit rezultate , evo neki dan sam pito za herbagrin (tema breskve) vele čarobna vodica pod navodnicima moj prijatelj je pošprico kruške pa ču vidit rezultate
 

Najnoviji postovi

Na vrh