• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako do najma državnog zemljišta?

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
44
Bok vrijedni ljudi!Dali je netko imao situaciju da prođe na natječaju za gradsku zemlju i onda kada ti trebaš početi u prolječe obrađivati onaj štoje prije mene radio napravi se blesav i počne nanovo raditi zemlju a zna dasam ja prošao na natječaju ali papire niamo još dobili.I prvi put sam se javio na neki natječaj
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,941
Od ministarstva ćeš dobiti odgovor da se javiš u jedinicu lokalne samouprave s obzirom da oni sad "provode" natječaje za zakup zemljišta.
Nemaš puno izbora,za početak nađi ili već imaš zemlju koju bi uzeo u zakup i dogovori u gradu/općini sastanak sa grado/načelnikom i pitaš što te zanima i u kojem vremenskom roku se planira to riješiti..
Druge nema,ako se sam za sebe ne pobrineš nebude nitko to ni pokrenuo.
Imam slična i to pozitivna iskustva;)

Edit: ti kojekakvi moraju od gradonačelnika ili načelnika dobiti "zeleno" svijetlo da ti izađu u susret..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Bio sam 2 puta na sastanku sa načelnikom i predo popis parcela. Tesu parcele zapuštene aki su do mojih. Ja planiram dugogodišnji zakup za podizanje trajnih nasada. Radi se o površini oko 3ha. I tobih volio zasaditi već ove jeseni.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,437
Kako uzeti državnu zemlju u zakup, jedini sam ja tu što imam vlastitu zemlju, s jedne strane šuma s druge potok, uvratine jedne autocesta druge kanal, radi se o tri čestice od cca 0.5ha, sa sve tri parcele sam međaš, zemlja nije u nikakvom zakupu.
Kome se obratiti? Nemam ništa državne zemlje u zakupu, niti sam ikada išao na natječaj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,696
odi u grad ili općinu (zavisi pod kaj pripadaš) ili nazovi i vidi kak misle raspolagat s time...postoji čak i opcija da prodaju ako je to u planu navedeno...
ali, digni guzu i pripremi živce... 🤭
pripremi brojeve čestica i državnih i svojih, jer ćeš sigurno nekom nepismenom morat objašnjavat kak su baš tvoje uz njihove....
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,625
Imam jedno pitanje.

Znači kupio sam malo preko jutra zemlje. Ispod te zemlje je ispod jutra državne oranice koja je u naravi šikara.

Kako sada dalje? Jel bi to država prodala? Dala u najam?

Koji je postupak ako netko zna?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,571
Za najam moras prvo provjeriti u opcini koja je nadlezna za to podrucje da li ima.to zemljiste stavljeno u plan raspolaganja tom cesticom. Ako ima u planu onda s opcinom rjesavas. Ako nema onda se prije rjesavalo sa ministarstvom poljoprivrede. Sad se nesto mijenjalo pa su dali vise ovlasti na lokalnu razinu ali nisam jos dovoljno upucen u to. Kupovina tesko sa RH.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,941
Jel nije bilo na tv kak je čovjek napasivao blago na državnom,prijavio sam sebe,platio kaznu i još je na temelju toga upisao u ARKOD parcelu...
Kod nas nema baš državne zemlje zapuštene,a da ima,netko bi si to prisvojio,pa dok ide ide..
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
191
Ide i prodaja državne zemlje samo moraš biti dobar sa načelnikom da raspiše natječaj za određenu česticu. Bar je bilo takvih primjera kod nas prije koju godinu, u suprotnom teško
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,625
Meni iskreno nije bitno hoće biti prodaja ili najam. Ja samo hoću legalno voćnjak posaditi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh