• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako do najma državnog zemljišta?

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
Bok vrijedni ljudi!Dali je netko imao situaciju da prođe na natječaju za gradsku zemlju i onda kada ti trebaš početi u prolječe obrađivati onaj štoje prije mene radio napravi se blesav i počne nanovo raditi zemlju a zna dasam ja prošao na natječaju ali papire niamo još dobili.I prvi put sam se javio na neki natječaj
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Od ministarstva ćeš dobiti odgovor da se javiš u jedinicu lokalne samouprave s obzirom da oni sad "provode" natječaje za zakup zemljišta.
Nemaš puno izbora,za početak nađi ili već imaš zemlju koju bi uzeo u zakup i dogovori u gradu/općini sastanak sa grado/načelnikom i pitaš što te zanima i u kojem vremenskom roku se planira to riješiti..
Druge nema,ako se sam za sebe ne pobrineš nebude nitko to ni pokrenuo.
Imam slična i to pozitivna iskustva;)

Edit: ti kojekakvi moraju od gradonačelnika ili načelnika dobiti "zeleno" svijetlo da ti izađu u susret..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Bio sam 2 puta na sastanku sa načelnikom i predo popis parcela. Tesu parcele zapuštene aki su do mojih. Ja planiram dugogodišnji zakup za podizanje trajnih nasada. Radi se o površini oko 3ha. I tobih volio zasaditi već ove jeseni.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Kako uzeti državnu zemlju u zakup, jedini sam ja tu što imam vlastitu zemlju, s jedne strane šuma s druge potok, uvratine jedne autocesta druge kanal, radi se o tri čestice od cca 0.5ha, sa sve tri parcele sam međaš, zemlja nije u nikakvom zakupu.
Kome se obratiti? Nemam ništa državne zemlje u zakupu, niti sam ikada išao na natječaj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
odi u grad ili općinu (zavisi pod kaj pripadaš) ili nazovi i vidi kak misle raspolagat s time...postoji čak i opcija da prodaju ako je to u planu navedeno...
ali, digni guzu i pripremi živce... 🤭
pripremi brojeve čestica i državnih i svojih, jer ćeš sigurno nekom nepismenom morat objašnjavat kak su baš tvoje uz njihove....
 

Najnoviji postovi

Na vrh